Veci, ktoré sa chcem učiť celý život 1
Život muža Zručnosti

Veci, ktoré sa chcem učiť celý život

239H

Pri tom, ako sme definovali zámer magazínu, sme si povedali, že nebudeme hľadať dokonalého, ideálneho muža, ale hľadať cestu, ako byť lepším mužom. Každý nesie potenciál, ktorý dokáže naplniť. Pravda je, že sa v debatách definícii muža nedokážete vyhnúť. Čo chlap, to názor. Tak je to absolútne v poriadku. Ak môžu mať muži okolo mňa svoj názor, tak mi dovoľte predstaviť ten môj. Toto sú veci, ktoré muž vo svojom živote kultivuje.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Budovanie vzťahov

Aby som dosiahol v živote úspech, potrebujem vzťahy. A teraz nemám na mysli len úspech v kariére. Vzťahy s rodinou, priateľmi, spolupracovníkmi napĺňajú môj život kvalitou. Potrebujem sa učiť budovať kvalitné vzťahy, ktoré ocením nie len ja, ale aj druhá strana. Jedna z dôležitých vecí je nehľadieť na svoj profit, ale byť pripravený poslúžiť svojmu okoliu.

Práca na intelekte

Pasivita a lenivosť sú nepriateľ a nebezpečenstvo pre každého chlapa. Jeden zo spôsobov boja je neustále posúvanie sa vpred v myslení, v prístupe k problémom, vo využívaní naučeného. Zastať na mieste s pocitom, že som dosiahol úplné poznanie, môže byť veľmi zavádzajúce. Viem, že chcem poznávať, čítať, premýšľať, podrobovať svoje postoje kritickému mysleniu.

Byť vodcom

Každý je vodca na nejakej úrovni a nejakých kvalít. Vediem seba, svoju rodinu, team v práci, prípadne komunitu v okolí. To, ako som na to pripravený, určuje spokojnosť a úspech ľudí okolo mňa. Schopnosť viesť, priznať si chybu, plánovať, nadchnúť ľudí môže byť ten rozdiel medzi víťazstvom a kapituláciou.

Získavanie zručností

Schopnosť pracovať s rôznymi nástrojmi v rôznych situáciách a podmienkach je užitočná. Nie každý je rovnako zručný, no každý môže získať cenné schopnosti. Myslím, že existuje niekoľko veľmi vhodných vecí, ktoré by mal muž vedieť:

  • narábať s kladivom a so sekerou
  • nabrúsiť nôž
  • vymeniť koleso na aute
  • základné elektroinštalačné a vodárske úkony
  • zakladanie ohňa a pár techník prežitia
  • prvá pomoc
MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Pozor, na čo sa sústredíš

Správa peňazí

Dokážem peniaze zarábať? A dokážem ich kontrolovane míňať? Viem, kedy môžem kohútik otočiť viac alebo som v dlhoch? Kontrolovať, aby sa zo mňa nestal skúpy človek, na druhej stane nechcem svoje peniaze rozhádzať. Aj tomu, ako byť ohľaduplný k tým, ktorí nemajú toľko, čo ja, sa potrebujem učiť.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Udržiavanie kondície

Nadváha a následný pocit únavy nie je nič, čo by muža ctilo. Ale byť fit znamená byť užitočný. Dokážete sa viac hrať so svojimi deťmi, ste pripravený kamošovi vyniesť gauč na štvrté poschodie, aj v partnerskom vzťahu to prináša benefity. Samozrejme, to chce obeť, možno nové návyky a hlavne vôľu.

Sebaovládanie

Tým nemyslím iba kontrolu emócií ako sú výbuchy hnevu, alebo žiarlivosť. Mám na mysli aj schopnosť zastaviť obžerstvo alebo stopnúť pocit nadradenosti. Sebaovládanie má dopad na sto a jednu oblasť v mojom živote.

Rozumieť móde

Niekto má pocit, že toto nie je schopnosť „skutočných chlapov”. Podľa mňa je to ďaleko od pravdy. Ak pracujete v biznise alebo chcete zaujať nejakú dámu, móda a štýl sú nástrojmi. Stavbár potrebuje kladivo na stavbu domu, niekto iný zasa dobrý oblek na dosiahnutie svojho cieľa. Ako muž potrebujem vedieť, čo je vhodné na svadbu, či pohreb, aby som sa nikoho nedotkol. Nechcem sa obliekať ako teenager, ak ním už nie som. Aké jeansy, tričko, oblek, či košeľu a kedy? Chlapec sa nestará, ale muž vie.

Starať sa o vnútorný svet

Môj život nie sú len materiálne veci, ale aj hodnoty, ideály, viera, tajomstvo, skutočnosti, ktoré ma presahujú. Ignorovať ich znamená ignorovať moju podstatnú časť. Vždy chcem vedieť, že existuje v mojom živote priestor, ktorý úplne neobsiahnem, no dokážem sa v ňom pohybovať. Hľadám si mentorov, knihy, čas ticha a vytváram tak možnosti rastu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Ako sa vlastne tá LA-VI-NA spustila?

Toto je 9 vecí, ktorým sa chcem učiť celý život. Niektoré aktuálne riešim, iné sú zatiaľ v úzadí. Ale čo váš život? Nie je to len prázdny stereotyp?


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: gratisography.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

2 komentáre

  1. Skvelé. Blahoželám

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*