Rovnováha 1
| |

Rovnováha

Rovnováha 3

Párkrát som som sa pokúšal postaviť na slackline (moderný názov pre chôdzu po lane), no nikdy to nedopadlo nijak slávne. Udržať rovnováhu je sakra ťažká vec. Podobne ťažké je pokúšať sa nájsť balans medzi prácou a súkromím. A keď zazoomujem na súkromie, presnejšie na manželstvo, tak vidím veci, do ktorých by som pokojne mohol investovať viac, aby nastala rovnováha aj tam.

Zvyčajne mám pocit, že je doma všetko fajn. Veci bežia ako majú. Teda štandardne dobre. Až kým nedostanem veľmi jasný a zreteľný signál, že by “čo to” mohlo byť lepšie. Poznáte to? Potom už záleží len na tom, aký emocionálny kvocient máte. Úmerne tomu totiž trvá, kým si to pripustíte.

Sú tri veci, o ktorých si myslím, že by do nich muži vo väčšine prípadov mohli investovať pokojne viac, pretože ženy to robia prirodzenejšie.

Poznámka autora: Uvedený text reálne a presne popisuje výzvy, ktorým čelím.

Sex

Máte sex, kedy chcete? Gratulujem. Mávate ho niekedy, aj keď sa vám až tak nechce? Pretože vaša partnerka pravdepodobne áno. Ženy vstupujú do intimity občas aj preto, aby mužov potešili, napriek svojim pocitom. Z môjho pohľadu to nie je ideálny prístup, ale realita je realita. Takže ako je to s nami mužmi? Sme ochotní dorovnať tento stav a ponúknuť partnerkám intímny priestor aj v čase, keď sa nám nechce alebo keď máme na práci niečo lepšie? Ako dôvod by malo stačiť, že do všetkých oblastí vzťahu máme investovať rovnakou mierou. Neodvážim sa radiť, ale snáď sa vo svojom vzťahu vyznáte natoľko, aby ste sa zorientovali.

Rozhovory

Všetci milujeme hodiny strávené v rozhovoroch o tom, kto čo povedal a myslel, ako sa kto na koho pozrel, čo z toho vytušil a čo pri tom cítil. Ak sa po tejto vete budete v noci strhávať zo spánku, ospravedlňujem sa. Mnohým chlapom totiž stačí občas vypustiť ventil a dostať za pravdu. Možno vám napadlo, že na rozhovory by si vaša vyvolená mala nájsť kamošky. To je omyl. Netvrdím, že máme nahradiť najlepšiu priateľku, no o čosi viac pozornosti by určite neuškodilo. Neviete o čom hovoriť? Tak sa pýtajte. A keď sa opýtate, počúvajte. Ženám sa zdá, že to je jednoduché. Vôbec nie. Možno ide o jednu z najťažších vecí vo vzťahu, ktorá ťa čaká.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Od nezvládnutej dvanásťminutovky k polmaratónu

Kvalitný čas spolu

Stokrát som sa ocitol v situácii, keď sme mali niečo robiť spolu. Jasné, nie je problém, povedz, čo by si rada a ideme. Máte tiež pocit, že už vaša prítomnosť poskytuje kvalitný zážitok? Aj keď ste pasívny a čumíte do mobilu? Ja som vtedy pravdepodobne neznesiteľný. Ak to chcete zmeniť, tak odmietnite pasivitu a začnite plánovať na striedačku to, ako strávite spoločný čas. Ak nemáte nápad, tak si prelistujte mužom.sk, určite na niečo prídete.

Je možné, že sa vám do týchto vecí nechce. V tom prípade sa vykašlite na nejaký dlhodobejší vzťah, lebo vedľa seba budete mať nespokojnú ženu.


Korektúra: Jana Lászlóová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

  1. kus OT, ale co je v praxi ten balans medzi pracou a sukromim?
    neviem, ci sa na to da odpovedat komentom, ale kludne to moze byt aj namet na dalsi clanok (ak tu este nic take nevyslo)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *