Prečo práve ja, alebo...? 1
Ostatné

Prečo práve ja, alebo…?

Prečo práve ja, alebo...? 3

Tento svet, realitu, v ktorej žijem, absolútne nezaujíma, že sa mi niečo zdá nefér. Je absolútne nepodstatné, či mám pocit, že mám stále smolu, alebo nešťastie. Otázky typu „prečo ja?”, prečo teraz?” Sebaľútosť nie je miesto pre muža.
V momente, keď sa udejú nepredvídané veci, urobte krok späť, aby ste mali priestor, obzrite sa, či sa skutočne zastavil celý svet kvôli vašej situácii a potom sa vráťte k premýšľaniu, ako to vyriešiť. Často bude odpoveďou disciplína a tvrdá práca. Chlap potrebuje výzvy ako čerstvý vzduch. Samozrejme, život sa dá prežiť aj v zatuchnutom vzduchu.

Ak máte tendenciu ísť na riešenie problémov cez emócie, dajte si pozor, kde to použijete. Peniaze nemajú emócie, dlhy nezaujíma, či a ako veľmi je vám do plaču. Jednoducho potrebujete nájsť odpoveď na výzvu.

Nedokážem to urobiť za vás, no predsa len maličkosť. Vo chvíli, keď vás začnú valcovať emócie, skúste pracovať s časom a priestorom. Buďte na chvíľu Neom z Matrixu (mladšie ročníky neznalosť tohto prirovnania dobehnú neskôr).

Priestor. Ak by ste sa na seba dokázali pozrieť z výšky a videli zároveň životy a problémy vašich susedov, pravdepodobne by ste si nepripadali taký unikátny. Ak nejde o problém, ktorý by hýbal litosférickými doskami, tak sa pozbierajte a hľadajte najjednoduchšie možné riešenie, ktoré pohne problémom.

Čas. Z pohľadu ďalších 30 rokov je táto situácia tá, ktorá definuje váš život? A teda porazí vás, alebo ju využijete? Bolo by skvelé, ak by ste sa s tým pobili tak, že sa stanete lepším mužom. Ideálne takým, ktorý tento spôsob života odovzdá svojim potomkom.

Ak vám nepríjemná udalosť zapálila oheň pod zadkom, tak nech. To je len dobre. Využite to ako energiu a motiváciu do zápasu. „Nešťastiu”, tak ako ani „šťastiu” sa nedá vyhnúť, môžete ich iba využiť.

Jedného dňa by som chcel ako starec byť v úcte za to, ako som si prešiel životom a akým mužom som sa vďaka tomu stal.

V momente, keď sa udejú nepredvídané veci, využite to.


korektúra: Ivana Varga
fotografia: gratisography.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*