Prečo práve ja, alebo...? 1

Prečo práve ja, alebo…?

Prečo práve ja, alebo...? 3

Tento svet, realitu, v ktorej žijem, absolútne nezaujíma, že sa mi niečo zdá nefér. Je absolútne nepodstatné, či mám pocit, že mám stále smolu, alebo nešťastie. Otázky typu „prečo ja?”, prečo teraz?” Sebaľútosť nie je miesto pre muža.
V momente, keď sa udejú nepredvídané veci, urobte krok späť, aby ste mali priestor, obzrite sa, či sa skutočne zastavil celý svet kvôli vašej situácii a potom sa vráťte k premýšľaniu, ako to vyriešiť. Často bude odpoveďou disciplína a tvrdá práca. Chlap potrebuje výzvy ako čerstvý vzduch. Samozrejme, život sa dá prežiť aj v zatuchnutom vzduchu.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Ak máte tendenciu ísť na riešenie problémov cez emócie, dajte si pozor, kde to použijete. Peniaze nemajú emócie, dlhy nezaujíma, či a ako veľmi je vám do plaču. Jednoducho potrebujete nájsť odpoveď na výzvu.

Nedokážem to urobiť za vás, no predsa len maličkosť. Vo chvíli, keď vás začnú valcovať emócie, skúste pracovať s časom a priestorom. Buďte na chvíľu Neom z Matrixu (mladšie ročníky neznalosť tohto prirovnania dobehnú neskôr).

Priestor. Ak by ste sa na seba dokázali pozrieť z výšky a videli zároveň životy a problémy vašich susedov, pravdepodobne by ste si nepripadali taký unikátny. Ak nejde o problém, ktorý by hýbal litosférickými doskami, tak sa pozbierajte a hľadajte najjednoduchšie možné riešenie, ktoré pohne problémom.

Čas. Z pohľadu ďalších 30 rokov je táto situácia tá, ktorá definuje váš život? A teda porazí vás, alebo ju využijete? Bolo by skvelé, ak by ste sa s tým pobili tak, že sa stanete lepším mužom. Ideálne takým, ktorý tento spôsob života odovzdá svojim potomkom.

Ak vám nepríjemná udalosť zapálila oheň pod zadkom, tak nech. To je len dobre. Využite to ako energiu a motiváciu do zápasu. „Nešťastiu”, tak ako ani „šťastiu” sa nedá vyhnúť, môžete ich iba využiť.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   141. Podcast Mužom.sk: Ovládnuť Vianoce

Jedného dňa by som chcel ako starec byť v úcte za to, ako som si prešiel životom a akým mužom som sa vďaka tomu stal.

V momente, keď sa udejú nepredvídané veci, využite to.


korektúra: Ivana Varga
fotografia: gratisography.com

 

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *