Zázračný elixír 1

Zázračný elixír

katherine-hanlon-242210

Dodnes považujem knihu Zaklínač za jednu z najpodarenejších vo svojom žánri. Ak nič netušíte o Geraltovi z Rivie, tak si spravte čas na výbornú fantasy. Podobne ako všetci zaklínači, aj vy sa dnes naučíte vyrobiť elixír, ktorý dáva neuveriteľnú schopnosť. 

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Aby som vás trocha dostal do obrazu. Zaklínači bola skupina nájomných lovcov netvorov, ktorí ovládali bojové techniky. No okrem toho vyrábali elixíry, ktoré im špeciálnymi účinkami dodávali rôzne schopnosti. Pripraviť elixír nie je jednoduchá vec a zaberie to isté predvídanie, ale aj očakávanie, že človek nechce byť zaskočený.

Ako je to s nami? Ste často zaskočení situáciou, ktorá nastala? Niektorí chlapi sa životom pohybujú z nohy na nohu. Kam ich zavedú okolnosti, tam sa ocitnú. V tomto životnom štýle je ťažké usilovať o nejaký cieľ alebo výsledok. Jednoducho, ak žijete štýlom: „veď už nejako bude”, „uvidíme, čo život prinesie” a „čo sa má stať, sa aj tak stane”, pravdepodobne sa ocitnete tam, kde by ste nechceli. A možno budete nepríjemne prekvapení.

Čo teda? Máme sa pohybovať životom ostražito a prepočítavať všetky akcie a reakcie? Žiť v napätí a strese z toho, čo ak… ? Nemyslím. Skôr ide o to dúfať v najlepšie, pripravovať sa na najhoršie.

Prísne stráženým tajomstvom tohto článku je lektvar s názvom Príprava. Príprava je totiž magický elixír, ktorý umožňuje robiť veci sebavedome.

To je všetko? Kvôli tomu ste sem klikli??? Nepodceňujte to. Skutočne ste pripravení na veci, ktoré sa môžu stať? Dobre, poďme si prejsť pár situácií.

  • Čo ak by ste v tejto chvíli museli opustiť svoj domov kvôli požiaru? Čo si vezmete? Ako dlho to bude trvať?
  • Ako sa zachováte v situácii, že potrebujete poskytnúť prvú pomoc, napr. resuscitáciu? Aký je správny postup?
  • Koľko financií si mesačne odkladáte do železnej rezervy?
  • Čo ak budete musieť utekať? Koľko kilometrov a za aký čas ste schopný zabehnúť?
  • Ktoré veci máte naplánované v tomto týždni? Čo robíte pre to, aby ste ich stihli?
  • Ako budete jednať s agresívnym človekom alebo vreckárom?
  • Čo si všímate pri vstupe do reštaurácie alebo na miestach s väčšou koncentráciou ľudí?
  • Ako bude fungovať vaša manželka a deti v prípade, že sa vám niečo stane?
MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Retro hiking

Tak, ako ste na tom? Tieto otázky nás nemajú strašiť. Ale odpoveď „veď to sa nejako zvládne” nie je ideálna. Chlap by tieto a ďalšie veci mohol zvládnuť s istotou a sebadôverou. Ale to chce prípravu. Pamätajte: „dúfať v najlepšie, byť pripravený na najhoršie”. Asi nie je na svete človek, ktorého nič neprekvapí, ale pracovať na sebe počet takýchto situácií zúži.

Začnite si chystať svoj elixír prípravy už dnes. Tu je pár prísad.

Máte niečo, čo by ste doplnili? Podeľte sa a prispejte svojimi prísadami.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

  1. Nechceš napísať nejaký článok o Geraltovi z Rivie a čo sa od neho môžeme učiť? Alebo zhodnotiť jeho charakter?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *