Zrod hrdinu 4. - Kde použiť odvahu, silu a zručnosti? 1
|

Zrod hrdinu 4. – Kde použiť odvahu, silu a zručnosti?

Ako zhodnotiť silu, odvahu, alebo nadobudnuté zručnosti? Vložte ich do akcie. Peniaze potrebujú byť v obehu, aby boli užitočné, to isté platí aj pre cnosti. Nevyhýbajte sa dobrodružstvu.

Ako zhodnotiť silu, odvahu, alebo nadobudnuté zručnosti? Vložte ich do akcie. Peniaze potrebujú byť v obehu, aby boli užitočné, to isté platí aj pre cnosti. Nevyhýbajte sa dobrodružstvu.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

V našej kultúre cnosti nie sú nijak závažnou témou. Nie sú súčasťou životného štýlu. Ak by ste sa brodili súčasnou literatúrou hoci aj hlbšie, je stále ťažšie objaviť dobrodružné príbehy zakotvené v realite. Muži totiž zažívajú menej a menej príbehov. Vráťte sa k Jaroslavovi Foglarovi a napriek tomu, že príbehy Rýchlych šípov, ich boje v Stínadlách a ďalšie nebezpečné zážitky sú fantázia autora, zistíte, že Foglar zažil nespočet podobných príbehov medzi skautmi.

Súčasná “fantasy” ako napr. Pieseň ohňa a ľadu t.j. Hra o tróny je založená často na vzťahoch a riešení toho, kto koho má, alebo nemá rád, opustil, či zneužil jeho city, odvrhol, alebo miloval platonicky (a to píšem ako fanúšik). Tieto témy sú hnacím motorom hlavných hrdinov. Nejde nespomenúť, že nutnou súčasťou sa stali explicitné sexuálne scény.

Skutočný hrdina tieto témy zažíva, no nezávisí na nich. Nosnými konfliktami v klasických príbehoch sú tri línie – hrdina vs zlo, hrdina vs príroda, hrdina vs vnútorní démoni. V zásade sa tam vyskytujú všetky tri. Tam, kde muži nezažívajú impulzy zvonku, sa aj dobrodružné príbehy zužujú na vnútorné konflikty hrdinov, pretože autor nič iné nepozná.

Ak teda muž chce využiť svoju silu, odvahu a zručnosť, nesmie sa vyhýbať prvým dvom spomínaným druhom výziev.

Pre porovnanie sa pozrite na príbeh Pána prsteňov. J. R. R. Tolkien bol vojakom v 1. svetovej vojne. Môže takáto skúsenosť neovplyvniť písanie bojových scén, alebo stretnutie so smrťou? Stačí si prečítať sugestívne scény, keď sú povolané duše mŕtvych bojovníkov, či bitku na Pellenorskom poli.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   57. Bratstvo records

Skúste premýšľať nad motiváciou svojich obľúbených hrdinov. Často konajú nie kvôli romantickým vzťahom, ale napriek nim.

Pointa?

Ak chceš byť lepším mužom, mal by si čeliť výzvam. Nechávaj sa testovať nepriateľom a prírode. Čeliť svojim démonom je nemenej podstatné, ale mám za to, že nepriatelia a príroda nás na tento zápas pripravia. Získaš vďaka nim sebavedomie a nadhľad a nenecháš sa stiahnuť dole.

Dobrodružstvo hrdinu premieňa. Zisťujeme, že výzvy sú väčšie v našej mysli ako v realite. Získavame skúsenosť, že potrebná sila je v skutočnosti ukrytá v našom vnútri. A ak by aj nie, tak je možné ju získať a pestovať. Akékoľvek malé dobrodružstvo nám oznamuje, že sme hrdinami vo svojom malom príbehu a keď sa z neho vrátime, spôsobí, že sme znova o niečo porástli.


korektúra: Ivana Varga
fotografia:

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *