24. Podcast Mužom.sk: Bojovnícka kultúra (?) 1
|

24. Podcast Mužom.sk: Bojovnícka kultúra (?)

surya-prakosa-306484

Cesta bojovníka, bojovnícka kultúra, pokojný bojovník sú pojmy, ktoré sú populárne, ale v skutočnosti môže ísť iba o romantické predstavy, alebo mydlové bubliny. Čo a ako si môžeme preniesť do svojich životov?

Budete počuť:

  • dnešný bojovníci by mohli merať svoje sily so Sparťanmi a samurajmi
  • bojovnícka kultúra môže ostať romantickou predstavou, alebo…
  • čo je prenosné a použiteľné hneď dnes

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

  1. Vravel si, že tým, že na Spartan race každý dostane cenu, sa buduje falošný pocit víťazstva. S tým súhlasím. Avšak na konci podcastu hovoríš, že tí, čo sa postavia do ringu, sú podľa teba (už len kvôli tomu) víťazi. Nie sú tieto dva názory protichodné?

    1. Tomáš dobrý postreh a poznámka. Musel som chvíľu premýšľať. Vidím, ale niekoľko zásadných rozdielov. Prekážkové behy kde je odmenený každý nám garantujú “víťazstvo” a umožňujú obísť prekážku (urobím trestný cvik), popravde aj riziko reálneho zranenia je znížené na minimum. Tieto tri veci znižujú aj boj so sebou samým. Nerád by som, aby to vyznelo tak, že prekážkové behy vôbec neuznávam, sám som sa ich zúčastnil veľakrát. Nastúpiť a dobehnúť je v tomto prípade jednoduché. Víťazstvo v tomto prípade musí byť vydrené a nemôže súvisieť s grátis medailou. Na rozdiel od toho považujem bojovníkov v klietke za víťazov, aj napriek prehre, pretože idú do garantovaného rizika, vysokej možnosti prehry a dosť možného zranenia, či bolesti. To sú podľa mňa tiež atribúty bojovníka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *