5 stratégií, ako prekonať pohľad ostatných 1
|

5 stratégií, ako prekonať pohľad ostatných

sach

Je dôležité, aby sme dokázali žiť naše životy a nie predstavy iných ľudí. Bojíme sa toho, čo povedia iní, tak nie sme mužmi, akými môžeme byť. Potrebujeme byť opatrní, pretože je čas, kedy názor iných zaváži. Záleží mi na tom ako človeku, ktorý chce viesť, mať vplyv a vzťahy. Pointa je zaujímať sa o názor ľudí, ktorí majú k veci čo povedať. Zaujíma ma názor ľudí, ktorým som sa zaviazal. Tí ostatní, ktorí majú potrebu sa vyjadriť z falošnej predstavy, že ich názor je dôležitý sám o sebe, ma nezaujímajú.

Stratégia č.1 – Viem, prečo veci robím

JA viem, prečo niekoho milujem, prečo trénujem, prečo píšem. Nájdu sa ľudia v okolí, ktorí mi hovoria, že by som nemal odmietať tak zásadne spolupráce, ktoré nám na mužom.sk ponúkajú. Ja viem, prečo to robím, lebo viem, ako má tento magazín vyzerať. Vedieť prečo. Prečo chcem byť manželom, otcom. Na konci dňa moje rozhodnutia ležia na mojich pleciach, nie na pleciach tých, ktorí radia spoza ihriska. Vždy dobre premyslite, prečo chcete robiť to, na čo sa chystáte.

Stratégia č.2 – Spravte to, čo vo vás dozrelo

Stáva sa, že v sebe nosíte nápad alebo predstavu, ktorú ste už dávno chceli skúsiť. Jediné, čo vás od toho zdržiava, je to, čo povedia ľudia, ak sa to nepodarí. Vždy, keď niečo budete robiť, nájde sa niekto, kto o vás bude hovoriť. Už len taká vec, že človek fandí nejakému športovému klubu, spôsobí, že sa proti nemu obrátia ľudia, ktorí fandia inému klubu. Vždy tu bude niekto, kto vás bude posudzovať. Prekonajte to tak, že sa tomu vystavíte. Skúste spraviť to, čo vo vás dozrelo a očakávajte kritické komentáre. Unesiete to, pretože viete, PREČO to robíte. Nečakajte, kým vymyslíte spôsob, ako budú všetci šťastní.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Začnime tu - Odvaha

Stratégia č.3 – Nájdite ľudí, ktorí vás podporia

Hľadajte ľudí, ktorí sú úspešní. Nebojte sa toho slova. Chcete lepšie manželstvo? Nájdite ľudí, ktorí majú výborný vzťah. Potrebujete byť zdravý? Hľadajte človeka, ktorý je vo forme. Budú to pravdepodobne ľudia, ktorí premýšľajú odlišne. Tento typ ľudí nemá problém podporiť dobrý nápad, alebo iniciatívu. Povedia vám o slabinách, ale určite vás z princípu nebudú brzdiť.

Stratégia č.4 – Opustite toxické vzťahy

V našej kultúre je to veľmi kontroverzná téma, ale ak sú okolo vás osoby, ktoré vás sťahujú, opustite ich. V skutočnosti to nie je také ťažké. Ak viete, prečo chcete to, čo chcete, začnete na tom pracovať a nájdete si podporu v úspešnejších ľuďoch, toxické vzťahy uvidíte ako zbytočnú príťaž. Ešte vždy máte na svojom facebooku profily, ktoré postujú hlúposti a odpad? Prečo? Pretože sa to patrí? Okamžite zablokovať. Volá vás von niekto, kto vám chce povedať, ako sa veci nedajú? Nie, ďakujem. Nič ťažké. Ak chcete udržiavať takéto vzťahy, aby ste druhej strane pomohli, v poriadku, ale to je skôr služba alebo charita, ako rovnocenný vzťah.

Stratégia č.5 – Zmeňte spôsob, akým premýšľate

Štartujete biznis a niekto vám hovorí, že je to blbosť? Spravte mu ponuku, aby za vás zaplatil vaše účty. Ak sú to len reči, tak cúvne, ak to myslí úprimne, tak príde so zlepšením, alebo vás potiahne ďalej. Ak niekto kritizuje spôsob, akým trénujete, povedzte, nech vás to naučí lepšie. Nebojte sa nechať sa poučiť. Prestaňte byť závislý na tom, čo hovoria ostatní. Často to vypovedá viac o nich samých ako o vás. Ľudia, ktorí na sebe pracujú, sú často príliš zamestnaní sebou na to, aby riešili životy iných ľudí.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Investuj alebo premrhaj

Váš život sa nezmení, pretože ste si prečítali 5 možných stratégií ako na to. Môj život sa môže zmeniť, iba ak ja budem chcieť, aby sa zmenil.


Korektúra: Jana Lászlóová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

3 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *