Buďte Vzorom 1
|

Buďte Vzorom

Buďte Vzorom 3

Dve slová a tak silná myšlienka.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Keď vychovávame svoje deti, v podstate naskočíme do zamestnania bez zaúčania či návodu, pričom jediné, čo vieme, je, že trvá non stop. Sme úplní amatéri a v podstate ideme naostro a na prvú klapku.

Je to obrovská zodpovednosť a niekedy sa ocitáme v situáciách, ktoré by sme najradšej vymazali alebo opravili.

Ja osobne väčšinou konám inštinktívne a počúvam vnútorný pocit, ale aj tak si nie som vždy istý, či konám správne.

Je to nikdy nekončiaci proces byť otcom, rodičom, starým rodičom…

Keď moja dcéra začala dospievať, boli situácie, ktoré som proste jednoducho „vzdal” a prenechal čisto na manželku. Nevedel som konať inak, ale tým, že som sa vzdal, som strácal s dcérou kontakt a chcelo to navrátiť späť. Bolo to po malých krokoch. Často som jej vôbec nerozumel, ale chcel som. Teraz mám jediný odkaz: Nevzdávajte sa! A nezabúdajte, že aj teenagerky sú už ženy a  porozumieť im je celkom náročné.
Dá sa to a vždy treba hľadať spôsoby, ako tie väzby neuvoľniť, obzvlášť v čase puberty. Snažil som sa pochopiť ťažké obdobie teenegera a nepomáhalo, že všetci vraveli, že to je dnes iné ako v minulosti. Tento prístup som na chvíľu použil aj ja a v podstate to bola ideálna výhovorka.

Pravda je taká, že nie je. Doba je možno v mnohom iná, ale jedno je nezmenené – otec je stále otec. Je to ten rodič, ktorý nastavuje prísne hranice a dôsledne ich aj dodržuje. Samozrejme, v spolupráci a v tíme s mamou, ktorá je väčšinou mäkšia a nežnejšia a občas vám môže aj vyčítať, že ste veľmi prísny, tvrdý…ale aj to patrí k tomu. Dôležité je, aby ste nakoniec obaja rodičia rozprávali a konali v tandeme a v súlade, len možno každý iným spôsobom.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO
MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Achilles a pýcha

Po dlhom premýšľaní a doterajších skúsenostiach som nakoniec dospel k jednoduchému záveru. 

Stačí byť vzorom a milovať deti a ich matku. 

Byť vzorom partnera, otca, kamaráta, človeka … deti nás vnímajú. Vnímajú naše emócie a naše reakcie, ako konáme a to, čo hovoríme.

S našou teenagerkou je to teraz lepšie, je krásny človek, ale stále je čo vylepšovať a aj ma to baví.  

Snažte sa byť vzorom, ktorý má pevné ja, svojský humor a pokojne aj smútok, keď treba.

Správajte sa tak, ako chcete, aby sa správali vaše deti. 

Čakajú nás ešte ďalšie puberty a vlastne ešte celé výchovné roky s našimi štyrmi deťmi, a tak pevne verím, že to ustojíme, budeme deťom tie najlepšie vzory a ony si tak odnesú pevný základ do života.

Slovami uznávaného detského psychológa Ivana Štúra: „Netreba veľmi vychovávať, treba pekne žiť, dieťa sa pridá.”


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia:

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *