Chce ma? Nechce ma? - Mužov sprievodca galaxiou vzťahov 1
Život muža Vzťahy Zručnosti

Chce ma? Nechce ma? – Mužov sprievodca galaxiou vzťahov

Predstavte si muža sediaceho na lúke, ako trhá lupienky kvetu a šepká: „Ľúbi ma, neľúbi ma.” K tomu si predstavte jednorožce zvracajúce dúhu, mačiatka, šteniatka, bábätká a porcelánové jelene, lebo keď gýč na zdvihnutie žalúdka, tak poriadny. Teraz túto odpornú predstavu pochovajte čo najhlbšie a poďte premýšľať nad tým, ako chlap spozná, že oňho žena javí záujem. Ak máte dojem, že to je jednoduché, tak vám odporúčam zoznámiť sa s reálnou ženou. Pre tých, ktorí už majú akú – takú skúsenosť, je tu Mužov sprievodca galaxiou vzťahov.

Základný predpoklad budovania vzťahu

Základným predpokladom je to, aby ste mali najprv jasno, či sa inkriminovaná žena páči vám. Ak je skutková podstata tohto činu naplnená, chýba už len „maličkosť“… aby ste sa páčili aj vy. A keďže toto je v skutočnosti podmienka obrovských rozmerov, pretože sa poznáte, pravdepodobne nie ste idolom každého ženského srdca. Channing Tatum nemusí tohto Sprievodcu čítať ďalej, preňho tu máme sprievodcu pre gentlemanský rozchod.

V spolupráci so skupinou žien, analýzou ich odpovedí a ťažkými sociologickými postupmi sme vám zaistili poznanie, ktoré pomôže zorientovať sa.

Ako teda zistíte, že má zmysel sa namáhať? Kedy viete, že žena má/nemá záujem?

Hneď na začiatku si povedzme kľúčovú informáciu. Mať odpoveď iba na túto otázku nestačí. Mohlo by sa to vypomstiť, ale k tomu sa dostaneme neskôr.

Najprv skúste zhodnotiť tri faktory. Úsmev, konverzáciu a prítomnosť.

Ak sa žena usmieva vo vašej prítomnosti a nie je to preto, že ste jej na smiech, je to dobrý signál. Cerenie zubov je v ľudskom pokolení všeobecne priateľské gesto, ale ženy zdvihnutými kútikmi a ukazovaním zubov naznačujú náklonnosť. Možno tušíte, že čo sa humoru týka, nie ste práve Milan Lasica, ale ak sa slečna napriek tomu smeje na vašich vtipoch, máte ďalší bod k dobru. Niektoré dámy ocenia vašu schopnosť doberať sa navzájom, ale toto je chôdza po tenkom ľade, keďže mužský humor sa formuje medzi mužmi. Neprežeňte to teda. Usmieva sa na vás? Poďme ďalej.

To, že žena s vami komunikuje, nehovorí len o tom, že žije, ale aj o tom, že jej nie ste nepríjemný. Za konverzáciu však nepovažujeme úsečné odpovede alebo mrmlanie, povzdychy či vety ponad plece. Chápem, že niektorí muži sú prekvapení, ale je to fakt. Ženy v tomto prípade prejavujú záujem o to, čo hovoríte, kladú doplňujúce otázky, pýtajú sa na vašu prácu alebo hobby. Niektoré dámy vám dajú otázkami priestor hovoriť o sebe, tak buďte opatrní, môžete si to pokaziť. Na komunikáciu využívajú aj to, že vás poprosia, aby ste im niečo vysvetlil. Ak sa dostávate do rozhovoru častejšie, pýtajú sa vás na témy, o ktorých ste hovorili predtým (práca, rodina, problémy, úspechy).

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Láska vo vojne: Príbeh Sida Phillipsa

Úsmev, resp. humor a konverzácia boli prítomné v 90 percentách odpovedí a zdajú sa ako veľmi podstatné. Pracujte na tom, aby ste v týchto oblastiach zanechali dobrý dojem, alebo – ako by povedali ženy – dobrý pocit.

Tretia oblasť je prítomnosť. Čo by sa stalo, ak by ste aktívne nevyhľadávali jej prítomnosť? Spravila by to ona? Ocitla by sa zhodou okolností vo vašej blízkosti? Ak áno, v tom prípade je to veľmi nádejné. Len si neprifarbujte realitu, pretože v prípade kolegyne to môže byť nutnosť, čo ju k vám privedie. Dobrým potvrdením je, ak sama povie, že ju teší, že vás stretla. Ak naznačí, že by sa to mohlo stať častejšie… ste na ťahu. Prítomnosť je však mätúci faktor (tak, ako mnohé iné v tejto téme), pretože nás občas dámy úmyselne obídu, aby  sa nezdali príliš nápadné, alebo testujú naše sympatie. No a potom sa v tom vyznajte.

Ideálne je, ak vyhodnotíte všetky tieto oblasti pozitívne, pretože nájdete zdvorilé dámy, ktoré s vami pokecajú a budú sa usmievať z čistej slušnosti. Máloktorá žena však bude vyhľadávať vašu prítomnosť, ak ste jej nesympatický. Stále nám tu visí strašiak „friendzone“, ale tieto pohyblivé piesky nádejného vzťahu je ťažké rozoznať vopred.

Rýchlo si ešte spomeňme pár možných potvrdení náklonnosti. Občasný letmý náhodný dotyk, očný kontakt, poznámka o spoločnej káve. Žena sa v prítomnosti muža, o ktorého má záujem, snaží byť upravená, ale keďže mnoho dám je upravených, pretože sa pretekajú s inými ženami, toto je ťažké správne prečítať.

Čo by ste mali prečítať ako nie – signál, že žena nemá záujem?

Cez všetku prirodzenú milotu, alebo faloš, čo v sebe ženy nosia, existujú isté nonverbálne signály, ktoré môžete prečítať ako NIE. Najjednoduchšie by teda bolo znegovať predchádzajúce odstavce. Tým mám na mysli, že sa vyhýba vašej prítomnosti, napriek vašej snahe komunikuje „na pol úst“ a nijakým spôsobom sa nebaví na vašich rečiach. Toto však nie je jediná reč tela, je toho o niečo viac. Ak sa žena voči vám otočí chrbtom alebo bokom, keď hovoríte, asi nepotrebujete vedieť viac. Odmerané správanie, prevracanie očí alebo „náhodný“ príchod kamarátky, ktorá ju odvedie, sú svetelnými signálmi s rozmermi ohňostroja, aby ste pochopili NIE. Je možné, že tieto znamenia čítate ako výzvu k povestnému dobíjaniu. V tom prípade vás musím vyviesť z omylu. Ak slečna nereaguje na vaše správy, odkladá stretnutie, pozerá do telefónu, keď hovoríte, alebo sa rozplače, keď vás vidí, nie je to prejav zamilovanosti, ale zúfalstva.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Keď muž miluje ženu

No a potom si predstavte, že sa dozviete príbeh o tom, ako dáma 100-krát mužovi povedala nie, ale on vytrval a majú nádherný vzťah už desiatky rokov. To je tá chvíľa, keď prežijete márnosť, beznádej a všetok zmätok univerza. Existuje ešte niečo, na čo sa dá v tomto svete spoľahnúť? Myslím, že slanina.

Napriek tomu vám radím jednu zásadu. Trikrát a dosť. Ak vás slečna trikrát odmietne, tak vás nedocenila. Vyplačte sa doma do vankúša a choďte ďalej.

Aby toho nebolo málo, povedzme si na rovinu, že nám občas nedocvaknú niektoré spojitosti. Je pre nás ťažké rozumieť, že niekto môže byť priateľský bez postranných úmyslov. Možno ste v takejto situácii už boli. Tu pomôže pár bezpečnostných poistiek.
Po prvé, uvažovať triezvo. Nedomýšľajte si. Nesnažte sa za každú cenu čítať medzi riadkami, pretože možno žiadne medzi riadkami nie je.
Po druhé, premýšľajte o okolnostiach. Správa sa podobne aj k iným mužom? Má iný dôvod byť vo vašej prítomnosti (napr. je to vaša sestra, alebo pracujete na rovnakom projekte)? Nesnaží sa, aby žiarlil jej bývalý priateľ?
Po ďalšie, ak máte pocit, že existuje hypotetická náklonnosť, opýtajte sa nejakej jej priateľky. Je nad slnko jasnejšie, že sa to objekt vášho záujmu dozvie, ale ak je to posledná možnosť, prečo nie.

Napriek všetkým naším omylom a nepochopeniam sú ženy vo všeobecnosti vďačnejšie za odvážnych ako za váhavých mužov. Chápem to, pretože odvážny muž sa odmieta ľahšie ako ten, čo sa nedokáže vyjadriť.

V skutočnosti si však vašu váhavosť môžu vysvetliť ako nezáujem. Na druhú stranu priamosť a odvaha vypovedajú o vašom charaktere a je jednoduchšie oceniť muža, ktorý sa nebojí riskovať, je odhodlaný a vie, čo chce. Dosť bolo váhavých, nerozhodných a bojazlivých mužov. Pre vás, ktorí máte ego veľkosti viac ako XL, mám odkaz, aby ste zabrzdili. Berte do úvahy to, že protistrana môže prechádzať rôznymi obdobiami, na ktoré váš záujem nemusí byť odpoveďou.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Čo by som rád čítal, keby som bol váš syn

Čo ženám imponuje a je pre nich príťažlivé?

Ak ste sa dočítali až sem, dostávate poznanie, ktoré nemá každý a vydolovali sme ho až zo samotnej ženskej duše. A keď hovorím ženskej, nemyslím dievčenskej. Tu je pár vecí, ktoré imponujú dospelým ženám a vy na nich môžete začať pracovať. Nemáte samozrejme za čo.

Sústreďte sa, keď rozpráva, pamätajte si detaily a pracujte s nimi. To, čo sa dozviete z rozhovoru, použite pri ďalšom stretnutí. Hľadajte náznaky toho, čo sa jej páči alebo ju zaujíma. Vtedy sa cíti žena výnimočná a vy pôsobíte kreatívne a vnímavo. Pozor však, aby ste neboli prehnane sladký a neskĺzli do romantiky, kde je ťažké rozoznať, kto z vás dvoch je žena a kto muž.

Buďte úprimný a priamy, ale potlačte sebastrednosť a náznaky arogantného správania. Keď hovoríte o sebe, neplačte nad svojím životom. Ženy zaujímajú chlapi, ktorí vedia, kto sú, kam smerujú a prečo robia to, čo robia. Ak máte vášeň pre niečo, čo vás zamestnáva, používate svoj talent a viete o tom pútavo hovoriť, tak máte obrovské plus. Napriek tomu sa neberte príliš vážne a nebojte sa občas si zo seba vystreliť.

Vaše správanie k nej a k okoliu je kľúčové. Jej názor je vždy rovnocenný tomu vášmu. Ukážte, že si ho vážite. Je podstatné, či dokážete byť láskavý k ľuďom aj to, ako hovoríte o svojej rodine. Ona vás sleduje aj v krízových a dobrodružných situáciách. Ak sa nedokážete ako sebestačný človek, tak nebudete ani dobrý partner.

Neboli by to ženy, ak by nám v tom chýbalo trocha „mágie“. Tou je v tomto prípade charizma. Buď ju vraj máš, alebo nie. A poraďte si potom…

Záver

Ženská duša je pre muža v zásade jednoduchá ako riešenie piatich hlavolamov súčasne. Jednou rukou. So zadržaným dychom. Pri protileteckom útoku. Z toho dôvodu sme dnes v Sprievodcovi predstavili iba gro toho, čo môže pri prejavovaní sympatií nastať. Ľudia sú rôzni, no odporúčania žien, ktoré som oslovil, boli smerodajné. Osobná skúsenosť hovorí veľmi podobne. Prajem vám trocha kamikadze odvahy a úspech. Vzťah so ženou je nadprirodzene dobrá vec (a ak je na dôvažok živá, je to neoceniteľné).


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: gratisography.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

12 komentárov

 1. parádny článok

 2. Fero Filípek

  Najlepší a najvýstižnejší článok, aký som kedy na túto tému čítal! ☺Myslím, že by mal visieť na stene nejedného záchodu, namiesto plagátu nahej krásky s ALU diskom medzi nohami.
  O zaradení do učebných osnov občianskej náuky ani nehovorím…
  Veľký palec hore!

 3. Petronela

  Neviem či som mohla zavítať na túto stránku, keďže je venovaná mužom (prekvapivo to je evidentné z názvu 🙂 ) a cítim sa trochu ako v zakázaných vodách, nuž ale náhoda spôsobila, že som si prečítala tento článok. Musím uznať, že som sa úprimne pobavila na autorových komentároch reality (“No a potom sa v tom vyznajte.” “To je tá chvíľa, keď prežijete márnosť, beznádej a všetok zmätok univerza. Existuje ešte niečo, na čo sa dá v tomto svete spoľahnúť? Myslím, že slanina.” ……) a tiež som prekvapená z toho ako pravdivo je napísaný. Skutočne, dobrá práca. Vďaka zaň.

  • Vďaka Petronela, komentár potešil, Vaša prítomnosť je medzi nami vítaná 🙂

  • Petronela, vy ste vystihli úplne všetky moje pocity. 1. Pocit bytia v zakázanej vode, 2. Pobavenie sa na rovnakých komentároch 😀 3. A napokon, že článok je parádny. Hlavne pravdivý. Úplne vo všetkom. Toto by malo byť obsahom filmu “Po čom ženy túžia” 😀
   Milí tvorcovia, nechcete tento článok vytlačiť na A4 a vo forme letákov ich vyhadzovať z lietadla po Slovensku?… Kiežby sa dostal k čo najviac mužom. Vďaka

 4. Dobrý článok, má svoju hĺbku narozdiel od iných “návodov ako zbaliť babu”. Ale jedna vec mi tu trošku chýba (mohla byť jasnejšie pomenovaná): Muža definuje okrem iného aj schopnosť odložiť potešenie na neskôr a zvládnuť neistotu. Veľa mužov robí chybu v tom, že chce hneď prejaviť city. Chcú byť otvorení a nevedia vydržať tú neistotu. Chcú vedieť na čom sú. Žiaľ vo väčšine prípadov, keď sa možno aj sympaťák prejaví príliš skoro, je príliš aktívny, príliš pozorný, viac to uškodí než pomôže. Tým že chlap ovládne emócie a je zdržanlivý, ukazuje žene – som si vedomý svojej hodnoty, dokážem zvládnuť neistotu, nie som len “milý chlapec”, ale som muž. Veľa dobrých chlapov toto nechápe (ani ja som tomu dlho neveril) a je to škoda. Samozrejme, nechcem tým povedať, že muž sa nemá vyjadriť, že má ženu ignorovať, to nie. Ale musí mať svoju zamilovanosť pod kontrolou.

 5. Super clanok aj vtipne napisany! Tak ako muzi aj zeny su rozne.Ja pstrim k tym hanblivejsim typom zien, ktorej ked sa muz paci to skor skryva.Netrufam si ocny kontakt, malo hovorim, lebo sa bojim aby som nepovedala nieco zle…a aj ked som neuveritelne zamilovana dokazem na na NIE jasne formulovane otazky povedat nie.Priklady s muzmi ktori sa mi dlhsie pacili. S kolegom na sluzobke: vecer po prichode do hotela: ete na veceru? Ja rozmyslam – mysli s nim ci ako? A poviem nie. Dalsi na tanecnej party: Co pijeme? Ja rozmyslam ci to je pozvanie na drink alebo co.Kedze neviem.ako otazku myslel tak nereagujem.Tak ma vyzve do tanca.Dalsi novy kolega po spolocne stravenom Vianocnom vecierku ked volame pri odchode taxik tak objedna taxik len do Petrzalky kde byva.Ja mu kazem nech povie ze este jeden taxik pre mna do Dubravky opacnym smerom.On ze jeden taxik staci.Prinutim ho zavolat druhy taxik.Pyta si 2x moje tel.cislo – Ja mu na to 2x a naco ti bude? (Vsak ked sa vidime kazdy den v praci). Minule na party pride jeden dlhodobejsi zaujemca a hovori Tancujes? Ja: S tebou? 🙂 To nemozu muzi sformulovat normalnejsie a jasnejsie otazky? Teraz so mnou flirtuje jeden uz 3 roky, cez vikend ma uz aj zavolal von ale nie som si ista ci to je len zo slusnosti, kamaratstva, alebo je len mily alebo ma zaujem…pokial neviem naisto tak cakam co bude.Ja prvy krok nerobim nikdy.Takze odporucam muzom, ze pokial maju zaujem nech sa normalne a slusne spytaju ci ich mozu pozvat na kavu (alebo do kina, alebo kamkolvek) a nie prejavovat zaujem len v naznakoch.A pokial nemaju zaujem nech zenu radsej VOBEC nenamotavaju.Ani v naznakoch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*