Čingischán 1

Čingischán

Čítať si životopisy Alexandra Veľkého, Cézara, alebo Marka Aurelia je akoby ste čítali holywoodsky scenár. V západnom svete hľadáme významné postavy histórie starovekého Grécka, alebo Ríma, Anglicka, či Ameriky. Vodcovia ako Atilla Hun alebo Čingischán unikajú našej pozornosti. 

Čítať si životopisy Alexandra Veľkého, Cézara, alebo Marka Aurelia je akoby ste čítali holywoodsky scenár. V západnom svete hľadáme významné postavy histórie starovekého Grécka, alebo Ríma, Anglicka, či Ameriky. Vodcovia ako Atilla Hun alebo Čingischán unikajú našej pozornosti. 

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Čingischán bol vládcom druhej najväčšej ríše na svete. Ako toto mohol dosiahnuť jeden človek? Ak by ste to chceli zopakovať, je potrebné držať sa niekoľkých princípov.

Neuspokojiť sa

Temudžin (neskôr známy ako Čingischán) prišiel v detstve o otca, ktorý bol zavraždený Tatármi, keďže viedol jeden z mongolských klanov. Celá ich rodina bola nadôvažok vyhnaná mimo kmeň. Zákonitou hlavou rodiny sa mal stať Temudžin, ale jeho miesto prevzal nevlastný brat oženiac sa s Temudžinovou matkou. Bekter presadzoval svoju dominanciu a to sa mladému Čingischánovi nepáčilo. Neprijal fakt, že by sa mal vzdať právoplatného dedičstva a nevlastného brata zabil. Temudžin teda nasledoval odkaz svojho otca a nechcel prijať nič menej ako to, čo mu patrilo. Muž, ktorý sa neuspokojí s málom, má, zdá sa, našliapnuté k úspechu. 

Obstáť v ťažkostiach

Detstvo Železného noža (lebo to znamená Temudžin) nebolo jednoduché. Únos rivalským kmeňom, následný život v otroctve s dreveným kruhom na krku, útek zo zajatia. Neskôr sa vrátil k svojej rodine a uchádzal sa o Börte, ženu, ktorá mu bola dávno sľúbená. To všetko zažiť v ranej mladosti bude veľmi dobrou školou prežitia akéhokoľvek nepohodlia. Sila mysle, tela, odhodlanie neprichádza zo spánku v mäkkej posteli, ale zo situácií, kedy je muž postavený do diskomfortu. Čo sa naučí chlapec, muž bude vedieť. Navyše ak mladík prejaví svoj charakter skoro, získa si rešpekt okolia ešte predtým, ako sa stane lídrom. 

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   77. Bratstvo records

Zásadné rozhodnutia

Únos jeho manželky spomína viacero zdrojov. To si Temudžin nenechal a po uskutočnených spojenectvách ženu získal späť. Toto rozhodnutie, vyslobodiť svoju ženu a následné víťazstvo spôsobili, že sa pod Temudžinovu zástavu zbiehalo čoraz viac kmeňov a ľudí, ktorí mu priznali titul Čingischán t.j. Pán všetkého. Bez týchto ľudí by bol aj vládca nikým. Rozhodnutia, ktoré robíme, môžu spustiť lavínu udalostí, aj keby sa nám zdali prirodzené alebo nepatrné. Rozhodný muž a lojálny spojenec je pre ľudí atraktívnym vodcom. Každý chlap by mal mať titul khan (vládca) vo všetkých oblastiach svojho života. Takého nebýva problém nasledovať.

História nieje odbor, aby som bol schopný prediskutovať všetky aspekty života Čingischána, z dejín však vieme, že všetci jeho zákonití synovia sa stali mocnými vládcami a tak prevzali odkaz svojho otca. Ten by nikdy nevznikol bez cieľavedomosti, schopnosti obstáť v nepriazni a rozhodnosti, ktorú by iní čítali ako schopnosť viesť. Na živote každého chlapa je čo kritizovať, otázkou teda zostáva, čo je na tvojom živote hodné nasledovania. 


korektúra: Ivana Varga

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *