Čo nič nestojí, za nič nestojí 2. 1
|

Čo nič nestojí, za nič nestojí 2.

Čo nič nestojí, za nič nestojí 2. 3

Schválne som použil názov článku z podcastu Petra Podlesného, pretože chcem nadviazať na jeho myšlienku a doplniť moju skúsenosť, resp. môj názor.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Predpokladám, že väčšina z Vás má svojho „učiteľa”, resp. človeka, ktorý Vás niečo v živote naučil. Čo sa týka mňa a financií, tak viac ako v  mojej ekonomickej škole som sa naučil od môjho šéfa v práci. Keďže robím v práci aj nákup, tak ma vždy učil, že vôbec nie je podstatné, keď v procese nákupu zarobia viacerí, ktorí majú na tom zásluhu, pokiaľ som ja spokojný s finálnou cenou.

Každý v tom procese si robí svoju prácu a Vy, keď máte viac informácií, tak sa núka myšlienka, ako to kúpiť ešte lacnejšie a niekoho z procesu vynechať. Práve sa mi stala situácia, že pred naším bytovým domom ma zastavil náhodný človek a prosil ma o kontakt na majiteľa jedného bytu, vraj tam boli s realitným maklérom a byt sa im páči, ale teraz by sa chceli dohodnúť priamo s majiteľom, aby ušetrili. Nedal som im žiadny kontakt.

No, a keď takéto veci prijmete, tak to Vám neskutočne uľahčí a skvalitní život. Pretože to je také „slovenské”, nekúpiť si napríklad aj niečo od známeho, lebo on na mne zarobí, radšej to kúpim niekde inde a paradoxne niekedy aj drahšie. S týmto sa veľmi často stretávam, keďže závisť je dosť silná vlastnosť u nás a ľudia si tým len zhoršujú a komplikujú život. No a k závisti prichádza kamarátka neprajnosť ;). Však nemôže sa hádam dariť môjmu susedovi alebo kamarátovi vďaka mne! 

Poviem Vám úprimne, aj ja som bol taký a nebolo to ľahké zmeniť, kedže som vyrastal v tomto prostredí a súčasne som nebol naučený robiť veci nezištne, proste pomáhať, tak ako sa to má a nečakať pomoc od toho, komu pomôžete. Preto som veľakrát nerozumel mojej manželke, prečo to robí, veď z toho nič nemá. Ale má a veľa, teraz tomu rozumiem. 

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Homo Cristallinum - slepá ulička evolúcie

Áno, veci sa dajú zmeniť, ak chcete, a nie je to jednoduché. Aj mne sa to darí len po malých krokoch. Musíte zmeniť svoje vnútorné nastavenie a vedieť rozlíšiť pocit závisti, naučiť sa aj opätovať, niekedy stačí len Váš čas, viacej času pre dobré veci.

No a ak Váš známy pracuje v nejakom odbore, podporte ho a kúpte si tovar či službu od neho a určite dostanete aj nejakú zľavu a závisť sa zmení na radosť oboch.

Aby som sa vrátil k názvu, tak keď som sa rozhodol niečo so sebou robiť, teda ohľadne športu a kondície, tak som si povedal, že budem hľadať to najlepšie a vyplatilo sa. Môžete googliť zdarma akékoľvek diéty a návody na cvičenie aj 10 rokov a nič z toho nebude. Stačí si nájsť dobrého trénera a výsledok ? Po troch mesiacoch 12 kg tuku preč a už naberám svaly. Verím, že mnohí tréneri mi dajú teraz za pravdu, ak poviem, že vytvoriť jedálniček na mieru v optimálnom pomere tukov sacharidov a bielkovín a v kombinácii potravín, ktoré máte radi, nie je vôbec jednoduchá vec. Nie je a nie je ani lacná a tu sme opäť na začiatku, čo nič nestojí, za nič nestojí. Stálo mi to za to a verím, že aj bude, preto keď investujem do seba, nešetrím, ale na druhej strane dávam pozor, aby to bolo rozumne a s mierou.


Korektúra: Ivana Varga
Fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *