Hľadá sa Zviera 1
Ostatné Život muža

Hľadá sa Zviera

beauty-beast-disney-13

Keď vidím vo svojej blízkosti vreckárov, mám jasnú predstavu, čo by sa malo udiať. Mnohí pravdepodobne necestujete mestskou hromadnou dopravou, takže to nezažijete. Adrenalín mi zaplaví celú hlavu a premýšľam, koľko sily a aký uhol musíte zvoliť, aby ste niekomu prekopli koleno. Možno by zlodeja presvedčil nôž pod krkom, alebo stačí slzák? Niekedy som prekvapený, kde sa to vo mne berie, ale v konečnom dôsledku som rád.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Situáciu s vreckovými zlodejmi som doteraz zažil asi len trikrát a vždy boli so mnou moje deti. Dúfam, že neboli len výhovorkou, ale nikdy som sa nepustil do nejakého väčšieho konfliktu, iba som dal vedieť vreckárom, že ich vidím. Nie vždy to zaberie. Potom ticho premýšľam, čo som to dal za príklad svojim deťom. Buďte opatrní, držte sa v bezpečí, nevystrkujte veľmi hlavu, pretože sa vám niečo môže stať. Bojte sa zlých ľudí, nepribližujte sa k nim. Dať deťom opačný príklad znamená, že riskujete ich život. Jedného dňa sa niekoho hrdinsky zastanú a dopadnú veľmi zle. Radšej sa teda správajme milo a tvárme sa, že zlo neexistuje alebo, že sa od neho treba držať čo najďalej. Potom sa ale nečudujme, keď my, ale ani naši potomkovia, nedokážu adekvátne reagovať na nespravodlivosť a v ohrození zamrznú.

Ja budem žiť opak. Nie som ovečka, ani vlk, ale strážny pes. Dúfam, že môj syn a dcéra budú nasledovať môj príklad. Lebo proti zlu je treba stáť čelom, aj keď sa za to platí.

Muži by nemali prijať skutočnosť, že našou úlohou je starať sa sami o seba, sladko sa usmievať a pôsobiť nekonfliktne.

Ak je jedinou definíciou muža to, že je milý, to ešte zďaleka neznamená, že je “dobrý chlap”. Ktorý muž by chcel, aby jediné, čo o ňom povedia, bolo, že je milý? Milý môže byť zároveň slabý. Taký milý zbabelček. Milý, prítulný, neškodný chlapček. Slabučký, ale milý.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Výhovorky

Slabý narobí veľa škody, pretože nepracuje na posilnení svojho charakteru.  Bez silných mužov vyhrajú zlí muži.

Nedesí ma, keď sa stretávam so zlom. Prijímam fakt, že existuje a je súčasťou sveta. Nielen sveta, ale aj mňa samého. Keďže ho dôverne poznám, viem čoho je zlo schopné, neparalyzuje ma, ale mobilizuje.
Veľký mytologický príbeh našej generácie je Harry Potter. Teenager, ktorý bojuje so zlom. Hrdina, ktorý občas poruší pravidlá. Kým sa všetci okolo neho neodvážia zlo čo i len pomenovať, on mu šliape na päty. Uvedomuje si dokonca, že je súčasťou aj jeho samého. Nakoniec kus Voldemortovej duše sídli v jeho vnútri. To je v konečnom dôsledku jeho výhodou. Uvedomuje si veľmi dobre, kam je táto sila ochotná zájsť a o to naliehavejšie proti nej vystupuje. Stáva sa pre Voldemorta nebezpečným.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Pokiaľ sa budeme tváriť, že zlo je problém niekoho iného, zlo zvíťazí. Potrebujeme ho poznať. To v okolí, ale aj vo svojom vnútri. Uvedomujem si, že v srdci muža drieme niečo nebezpečné a to mi prináša radosť. S nadšením sa vrhám do zápasu so sebou samým, aby divokosť v srdci každého muža bola podriadená jeho vôli. V inom prípade budeme pri strete so zlobou nepripravení.

Každý muž by mal kultivovať obe schopnosti. Byť nebezpečný, ale aj disciplinovaný. Nesieme v sebe schopnosť zabiť, ale aj milovať. Ak nenasmerujeme tieto dve sily správne, spravíme priestor zlyhaniu. Nenechám moje emócie zvíťaziť, ale ani ich nepopieram. Pracujem na tom, aby som bol pripravený rázne zakročiť, keď sa deje niečo nesprávne, alebo keď treba jednať aktívne.

Zdá sa, že ženy hľadajú mužov s týmito vlastnosťami. Mýtus Kráska a Zviera nás vedie podobným smerom. Predpokladajme, že Kráska by mohla byť ženským archetypom. Múdra, obetavá, ale aj krásna mladá žena sa zamiluje do nebezpečného Zvieraťa, ktorý je schopný mať svoju divokosť pod kontrolou. Priestor pre nebezpečenstvo aj disciplínu. Kým je táto energia využívaná na ochranu a disciplína ju dokáže nasmerovať k dobru, je všetko v poriadku. Bez nej však toto vnútorné besnenie nedokážeme nasmerovať.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Pohodlnosť zabíja mužnosť II.

Nebezpečný a disciplinovaný. Tieto dva aspekty majú veľký podiel na tom, že dokážeme byť užitoční. Nekastrujte si dušu tým, že na nich zanevriete.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: Beauty and the Beast (2017)

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

5 komentárov

  1. Veľmi inšpiraratívny článok a som zaň rád. S podobnými situáciami sa stretávam často (aj keď teda nie konkrétne s vreckárstvom). A žial, obvykle sa ľudia tvária akoby nič, pred problémami zatvárajú oči, veď “nás sa to netýka” a keď už sa niekto ozve, tak je väčšinou sám. Aj mne samému sa to niekedy stane, človeku sa nechce vykročiť z komfortnej zóny, preto ma aj tento článok motivuje to tak nerobiť. Zvlášť keď – a zato som veľmi rád – mi šiel v tomto smere môj otec vždy príkladom a keď sa dialo niečo nesprávne, nemal problém sa ozvať. Často sám… Mám pocit, že v dnešnej dobe toto chýba a ľudia sa radšej tvária akoby nič, než aby mali riešiť problémy. Keď sa im môžu tak ľahko “vyhnúť”…

  2. Ja len, že ďalší výborný článok. Osobne mi to pripadá ako je z definícia muža – ten čo sa nebojí postaviť zlu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*