Hrdinovia dnešnej doby? 1

Hrdinovia dnešnej doby?

304H

Pár impulzov pre mozog.
Naša generácia je zaujatá spodným prádlom Kim Kardashian, alebo tým,  či frappuccino v Starbucks skutočne obsahuje nízkotučnú penu. Predstavte si spoločnosť, kde sa ľudia cítia zaviazaní slúžiť si z dôvodov, ktoré sú väčšie ako oni sami.

Je niečo zvláštne a desivé na tom, ako si v dnešných dňoch vyberáme hrdinov, ktorých nasledujeme. Upierame svoje pohľady na rôzne hviezdy, športovcov a nad vojakmi, policajtmi, hasičmi, či záchranármi ohŕňame nosom. Popravde, športovcov hodných nasledovania je iba zopár. Koľko hrdinských milionárov či veľkopodnikateľov poznáte? Pravdepodobne to bude vzácny druh.

Herci hrajú hrdinov, ale koľko celebrít dnes jedná skutočne hrdinsky? Viete o niekom z nich, kto by obetoval svoju kariéru kvôli tomu, aby šiel slúžiť niekam inam? A nemyslím tým nutne armádu. Kto z nich obetoval niečo skutočné pre iných? Z toho, čo pozorujem, je ich charitatívna činnosť produktom agentúr a sprevádzaná paparazzi fotografiami. Existovala éra, keď atléti a elita Hollywoodu nemali problém povedať , že berú do rúk zbraň a vstupujú do jednej zo svetových vojen, alebo že vešajú svoju kariéru na klinec a vracajú sa späť do Ohia, aby sa starali o svoju matku. Ale to bolo už dávno.

Text prevzatý z instagramového účtu soulofspartan


fotografia: gratisography.com
korektúra: Ivana Badiarová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *