Kedy je čas skončiť 1
| |

Kedy je čas skončiť

boxing gloves

Mnoho mužov sa vzdá ešte predtým, ako sa do vecí naplno vložili. Začneš nejaké hobby, kurz, zručnosť a trvá to príliš dlho, nejde to, ako by si chcel, tak sa vzdáš. Skôr ako vidíš progres, sa začneš vracať späť. Nestíhaš, nevkladáš do toho, čo by si chcel, tak hodíš spiatočku. Ako vieš, že máš skončiť, keď si sa do toho ešte neoprel naplno?

Povedzme, že máš problém vo vzťahu, nefunguje to tak, ako by si si predstavoval. Kašleš na to, pretože ťa nedokáže oceniť, nevidí, čo pre ňu robíš, nemá ťa rada, takže rozchod, rozvod, proste koniec.
OK, ale urobil si všetko, čo bolo v tvojich silách? Ale keď ona sa nechce zmeniť… A to vieš odkiaľ? No, pretože sa nemení. Jasné, a ty si zmenil, čo? Alebo len čakáš, že to bude ona, kto všetko zmení?

Alebo. Prídeš za trénerom, kúpiš si jeho služby. V hlave ti naskočí predstava „zaplatil som, takže budem mať výsledky”. V takom prípade sa ale mýliš. Zaplatiť si trénera je len noha vložená do dverí, vstupenka do reálneho sveta driny a disciplíny. Dostal si sa do hry a teraz je na tebe, aby si urobil všetko, ale skutočne všetko preto, aby si bol lepší. Tvoja kondícia a zdravotný stav chce väčšiu obeť ako peniaze. Skôr ako hodíš ručník do ringu, opýtaj sa sám seba, či si do toho dal skutočne všetko.

Vieš, že by si potreboval okolo seba chlapov, ktorí ťa potiahnu vpred a budú dobrými sparingami na ceste. Zvoláš takých ľudí dokopy a nie je to to, čo si si predstavoval. Necháš to tak? Takže už nepotrebuješ svoju „band of brothers”? Bol to prelud? A skutočne si sa tým mužom oddal? Dal si im svoje srdce, dušu, prítomnosť? Kým si to nespravil, nedal si všetko.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   108. Podcast Mužom.sk: O bojovníkovom nastavení mysle so zápasníkmi MMA Top team Košice

Kým sa vzdáš, si dlžný predovšetkým sám sebe, ale aj ľuďom, čo ťa pozorujú, poriadnu drinu. „Skončil som” sa hovorí, keď je práca hotová. Keď za mnou niekto príde ako za trénerom a ja vidím, že jeho výkon, vášeň, snaha je menšia ako to, čo v ňom vidím, nemá zmysel, aby sa sťažoval. Ak do tréningu nedal všetko a chce skončiť, tak neporozumel.

Bývame príliš rýchli pri rozhodnutí skončiť, pretože tesne potom, ako vložíme nejaké úsilie do procesu, očakávame, že nastane niečo magické. Už som sa na to raz pýtal, ale čo keby ste vedeli, že úspech v tom, na čom práve pracujete, príde o dvadsať rokov? Šli by ste do toho? A samozrejme vám to môže trvať omnoho kratšie, ale ku každému úspechu, ktorý za to stojí, vedie cesta námahy. Bremeno je na vašich pleciach. Chcete výsledky? Pracujte tvrdo, obklopte sa ľuďmi, ktorým veríte, počúvajte ľudí, ktorým veríte a dôverujte, že sa veci pohnú, ak sa do nich vložíte.

Samozrejme, že existujú veci, ktoré máte skončiť a možno ste to mali urobiť už dávno. Predtým sa však pozrite na seba a spýtajte sa, či ste do toho dali všetko. Urobili ste pre váš vzťah maximum? Odišli ste z tréningu s tým, že ste nemohli ísť lepšie? Ak je odpoveď nie, tak máte priestor na zlepšenie. Skúste na 30 dní zdvojnásobiť svoje úsilie. Ak to potom nebude fungovať? Dobre! Ale môžete mať zdvihnutú hlavu.

Ak váš vzťah nefunguje a vy do jeho nápravy dáte všetko, jedného dňa sa svojim deťom budete môcť pozrieť do očí, aj keby to skončilo rozchodom. V takej chvíli by som rád povedal svojim deťom, že som urobil, čo som mohol. Zmenil som seba, venoval som čas, čítal som knihy, chodil som za odborníkmi, bojoval som z celej sily.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Chcel by si byť fyzioterapeut? Aké sú plusy a mínusy tohto povolania a ako vyzerá bežný deň?

Neriskujte, že sa jedného dňa obzriete a za vami nebude nič viac, ako načaté, no nikdy nedokončené zápasy. Potenciálne ovocie, ktoré sa nikdy neurodilo, pretože ste to zakaždým vzdali. To robia chlapci, muži bojujú, investujú zdroje a energiu. Keď urobia záväzok, idú po výsledku.

Skôr ako vytiahnete bielu vlajku, uistite sa, že urobili maximum.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: australiangym.altervista.org

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *