Písala mi tvoja žena, aby som jej poradil 1

Písala mi tvoja žena, aby som jej poradil

sean-stratton-96141

To, že dámy sledujú náš magazín, dávno vieme. To, že šéfredaktorovi budú písať ženy o radu s nákupom darčekov, sme netušili. Minulý týždeň trikrát len preto, lebo nosím bradu. Vraj, čo vám na ňu majú kúpiť. Tak to hodím sem a vy im to prípadne prepošlite. Ale pozor, ja nie som žiadny krémikový guru, ani model, len normálny chlap, čo sa občas pozrie do zrkadla a chce aj vzhľadom vykomunikovať nejakú informáciu. 

„Starať sa o seba” je fráza, ktorá má divnú príchuť. Niekto hneď spozornie, aby nachystal argument, že nie je žena, aby bol hodinu v kúpeľni. Ženy zas odpudzuje, keď sa o seba staráte príliš… málo… a ešte príliš veľa, ale o tom inokedy. Takže ako? Najlepšie podľa seba. Nechal som si bradu, pretože sa to MNE páči a zároveň tým chcem niečo komunikovať. Na základe týchto faktov mi nezostalo nič iné, iba sa o bradu začať starať.

V najbližšom Sprievodcovi sa dozviete, že ženy zväčša jednoducho neznášajú neupravené brady. Môžete sa potešiť, ak vo fúzoch v núdzi nájdete nejaký kus jedla, ale asi budete jediný. Nehovoriac o tom, že ak máte problém s kožou (ako ja), tak sa jednoducho starať musíte, inak umriete v kŕčoch a s krvavými nechtami zo svrbiacej kože.

Už som čo-to skúsil, viem, čo mi nesedí. Čo sedí vám, si budete musieť skúsiť. Klasická sprcha a mydlo OK, ale zvykne vysušovať. Paradox, že sprcha vysušuje? Hold, taký divný je svet kozmetiky. Osobne si idem šampón na bradu. Ak si zaslúži svoj šampón pes, prečo by ho nemala mať vaša brada? Čo, som horší ako čokel? A ak jete jogurty každý deň ako ja a spôsobom ako ja, verte mi, že potrebujete šampón, nie len čistú vodu. (Dámy, ak čítate tento článok, verte, že by ste si nechceli utierať lyžicu jogurtu z dlhej brady.)

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Stop instantnému holeniu

Keď po hodine unikátneho relaxu vo vani, prerušovaného iba telefonátmi, deťmi, odpočtom vody, knihou vo vode a podobne vyleziem z vane, beriem balzam na bradu. Môžete krútiť hlavou, ale doprial by som vám rozčesanie mojich chlpov na tvári. Podobné veci používal pri vypočúvaní Vietcong. Takže balzám a pohoda. Jasné, že sa môžete rozhodovať, či balzam alebo olej. V takom prípade ja radšej olej. Brada podľa mňa potom vyzerá lepšie.

Potom kefa a idem do sveta.

Teda občas, ale to ozaj iba občas, použijem vosk. Je pravda, že chlpy lepšie držia tvar, ale osobne mám taký „ťažší” pocit na tvári. V zásade používam vosk, keď viem, že budem niekde dlhšie vo formálnej spoločnosti, napríklad na svadbe alebo dlhšej pracovnej ceste.
V každom prípade, tieto veci sú pre chlapa dobrý darček. Takže, ak má vaša pani otázku, čo kúpiť a na Harley ani Jaguár nenašetrila, hoďte jej tento odkaz.

Jediné, čomu som neprišiel na chuť, sú holiace gély. Proti gustu žiaden dišputát, ale ja preferujem hutnú penu a celý ten proces výroby.

V zásade žiadna veda a nakoniec aj celkom príjemná rutina. Odkazy, ktoré som nahádzal na begentleman.sk, som skúsil, sedí mi vôňa aj kvalita, no každý máme osobné preferencie. Vlastne, ak máte nejakú otázku, tip alebo doma miešate v alchymistickej dielni niečo špeciálne, podeľte sa v komentároch.


korektúra: Jana Lászlóová, Ivana Badiarová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *