Máte svojho hrdinu? 1
|

Máte svojho hrdinu?

Chlapci, keď vyrastajú, často mávajú vo svojich predstavách hrdinov, ktorí sa tak nejako menia vekom. Napríklad náš Mateo (4 roky) je momentálne nadšený psíkom Chase z Tlapkovej Patroly. Verím, že nezostane pri tom.

Chlapci, keď vyrastajú, často mávajú vo svojich predstavách hrdinov, ktorí sa tak nejako menia vekom. Napríklad náš Mateo (4 roky) je momentálne nadšený psíkom Chase z Tlapkovej Patroly. Verím, že nezostane pri tom.

Myslel som si, že som nejaký divný, že nemám svojho hrdinu z filmov. Otvorili sme túto debatu s kamarátmi, že aký hrdina nám napadne ako prvý… a padali mená ako Batman, Indiana Jones či Gladiátor … A chlapi hodili oči na mňa: ” A ty, Martin?” Ako vždy, úprimný, mne proste napadol na prvú Richard Gere z Pretty Woman… No, nepopriem svoj silný archetyp milovníka v sebe… Ale nie o tomto hrdinovi idem písať. Otázka je, či bol vôbec hrdina, ale to je asi na inú debatu. Svojho hrdinu som mal celý život vedľa seba a ani som si to neuvedomoval.

Nie je to žiadny filmový hrdina, žiadna postava z príbehov, ani žiadny prezident či Dalajláma. Je to môj strýko. Práve oslávil 70-tku a na oslave som si uvedomil, že presne takto chcem žiť, ked budem mať jeho vek. Je to chlap, ktorý naozaj toho v živote veľa ustál. Máme dokonca aj veľa podobného – obaja 4 deti (3 dcéry a jedného syna), miluje svoju manželku, cestovanie aj svoju prácu, má koníčky, má skvelých priateľov… V práci ho všetci rešpektujú a do dnes aj na dôchodku pracuje, len keď má na to naozaj chuť. A aj v tomto veku na 100% a s láskou. Z rozpravánia viem, že raz (možno viackrát) dostal ponuku robiť generálneho riaditeľa spoločnosti, kde pracuje, ale keďže takáto pozícia by vraj nešla bez spojitosti s nečestnými postupmi, tak to odmietol. Muž s charakterom a čestnosťou, ktoré sa v dnešnej dobe veľmi nenosia. Ale mali by sa, a to hlavne u lídrov našej spoločnosti, nech naše deti vyrastajú so správnymi vzormi.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Slovo robí chlapa!

Aby som ešte ostal pri strýkovi, tak je aj športovo aktívny. Myslím, že v zime nie je víkend, keď spolu s manželkou nestoja na lyžiach. Dokonca, kedysi chodil na Bielu stopu, to si pamätám ešte ako malý chlapec. Ako dieťa som strašne závidel mojim sesterniciam, že chodili často na výlety, cestovali, veľa lyžovali… Strýko vždy niečo vymyslel. Tak si myslím, že toto mám určite po ňom ! Je to jednoducho chlap hodný nasledovania. Ten, o ktorého sa môžete oprieť, ten, ktorý ustojí v živote asi všetko. Je to môj vzor a keď budem mať 70, verím, že budem žiť podobne ako on a budem vzorom pre môjho/mojich synovcov.

S hrdinami je to tak: tí filmoví sú fajn na inšpiráciu. Ale viete, že nie sú reálni. Ja mám rád pravdivosť. Tá sa totiž dá dlhodobo žiť. Skúste sa poobzerať okolo seba. Tak reálne, bez prikrášľovania. A som si istý, že nájdete hrdinu a vzor niekde celkom blízko.


Korektúra: Jana Lászlóová
Foto: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

  1. asi je to asi správny muž, ale nemyslím si že pozícia generálneho riaditeľa je vždy spojená s nekalými praktikami…, skôr naopak

    1. Zdravím Lubo, súhlasím s tebou, týka sa to len konkrétne jeho prípadu, nemyslel som to všeobecne, ale možno aj viacerých, no pevne verím, ze na takýchto pozíciach sú muži s charakterom, alebo chem veriť, že tomu v budúcnosti bude tak. A áno je to správny chlap a aj tvoj menovec 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *