Sebaľútosť je smrť 1
|

Sebaľútosť je smrť

Jedným z najhorších stavov mysle muža je sebaľútosť. Nie je to nič iné, ako čistá, esenciálna slabosť. Vezme Ti kontrolu nad tvojím životom, urobí z teba otroka, zhodí ťa v očiach ostatných, spôsobí, že stratíš priateľov.

Jedným z najhorších stavov mysle muža je sebaľútosť. Nie je to nič iné, ako čistá, esenciálna slabosť. Vezme Ti kontrolu nad tvojím životom, urobí z teba otroka, zhodí ťa v očiach ostatných, spôsobí, že stratíš priateľov.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Sebaľútosť je tekutý piesok.

V momente, keď Ti začne byť ľúto seba samého, bude ťa to stále vťahovať hlbšie a hlbšie. Zrazu sa všetko v tvojom živote začne diať tebe a ty vôbec neuvidíš, že sú to len udalosti, ktoré sa jednoducho dejú a v skutočnosti nejde špecificky o teba. Toto je pokrivené zrkadlo, ktoré z teba robí obeť.

Aké sú príznaky?

V dobe, keď sa máš ťažko, premýšľaš nad tým, že v živote nedostávaš žiadne šance, možnosti, príležitosti… Prvé korene sebaľútosti.
Alebo premýšľaš nad tým, že nevyzeráš dosť dobre, kvôli tomu si ťa nikto nevšíma, že na vine je genetika a preto sa Ti neoplatí športovať. Sebaľútosť.

Už dlho si single a na vine sú všetci ostatní, iba ty si v poriadku…

Alebo máš na hovno manželstvo a chyba je na strane boha, partnerky, štátu, šéfa, svokry, detí… Vidíš ten vzorec? Nikdy to nie je tvoja chyba a zodpovednosť. Stále čakáš, že sa objaví hrdina v naleštenej zbroji a vyrieši tvoj zápas. Čakáš, kto zmení tvoju realitu.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Ok, sebaľútosť niekedy nie je taká zjavná.

Môže to byť aj takto. Ideš okolo pekného domu s bazénom a v tvojej hlave sa rozbehne film –  “Aké by to bolo…”, ktorý pokračuje scenárom, kde je jasné, že majiteľ domu je určite zlodej, ktorý si to nezaslúži tak ako ty. Lenže tebe nikto nič nedaroval, tak ako jemu… A už sa ľutuješ.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Zo života muža – John Muir: Pomsta sebe samému

Ako by to teda malo byť?

Skús sa na to pozrieť reálne. Jediné čo máš je tvoj čas a život. Z môjho pohľadu máš ešte povinnosť voči sebe samému urobiť z toho to najlepšie, čo sa dá. POVINNOSŤ.

Namiesto plaču nad sebou, zdvihni zadok a urob prvý krok k tomu, o čom rozprávaš. Američania hovoria: “Daj svoje peniaze tam, kde sú tvoje ústa.” 

Nezhadzuj úspech ostatných, inšpiruj sa. Najvyšší dom v meste sa nestavia tak, že zbúraš všetky ostatné. 

Nie je to jednoduché, ale v tvojej hlave nemá mať miesto závisť, porovnávanie, pozícia obete. 

Úlohu v tomto smere nám zadal Theodore Roosevelt: “Urob to čo môžeš, s tým, čo máš, tam kde si.” Táto myšlienka je tvoj spojenec.

Nepraj si život nikoho iného. 


korektúra: Barbora Sujová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

4 Comments

  1. Zdravím. Chcem sa poďakovať za tento článok, otvorilo mi to pohľad na túto tému. Mám 24 rokov a priznávam, ešte mám problém so sebaľutosťou, aj keď už menej. Vďaka Vášmu tímu, ktorí sa na tomto podieľate. Ešte raz ďakujem a pozdravujem z okolia PO.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *