Muž prináša radosť 1
Život muža Vzťahy

Muž prináša radosť

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Ďalšia úloha muža. Muž má prinášať radosť.

Ďalšia úloha muža. Muž má prinášať radosť.

Je taká divná doba, ale možno aj keby nebola, tak je to podobné. Pri bilancovaní minulého roku mi vyskočilo asi najviac, že aj keď to bol enormne tažký rok pre mňa, mohol som prinášať viac radosti a smiechu mojim blízkym. Mám rád bilancovanie, prináša úžitok. A keď mi už aj deti povedali: “Tati, prečo si zostal taký vážny?”, tak kontrolka zasvietila.

Uvedomil som si dve podstatné veci. Prvá, že smiech a radosť je liek takmer na všetko. Niekedy to stojí veľa energie, ale viem, že sa to dá. Jednoduchá vec napríklad. Prichádzali Vianoce a tak som si povedal, že vymyslím pre rodinu darček, nech máme viac srandy a zábavy. Podarilo sa. Ježiško nám doniesol karaoke zostavu a 2 mikrofóny. Poviem vám, toľko talentov na Superstar ste ešte nevideli. A najlepšie na tom je, že keď spieva niekto iný, ste presvedčený, že to viete určite lepšie. No neviete, ale srandy je kopec. Najlepšie je, že spievajú všetky vekové kategórie a po každej skladbe je bitka o mikrofón.

Tým to samozrejme nekončí. Vrátim sa k mojej praxi z minulosti, že všetky starosti z práce nechám dole v aute v garáži a domov príde tatino a manžel, ktorý je prítomný a nie mysľou niekde v práci.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Druhá vec, ktorú vlastne na základe pozorovania a práce s ľuďmi pomenovala moja manželka. Totiž, v poslednej dobe sa to javí byť, akoby sa väčšina ľudí zamerala iba na seba. To sa stalo z časti aj mne. Sebarozvoj, sebaláska, sebauvedomenie, seba-neviem-čo, až som prišiel na to, že pozornosť na seba a plánovanie môjho času bolo pre mňa väčšou prioritou ako toho nášho spoločného rodinného či partnerského času. Za mňa práca na sebe je kľúčová, veľmi dôležitá a celoživotná. Skúsenosť posledných rokov ma naučila, že je však dôležitá miera. A veľmi to súvisí so spomínanou radosťou, lebo spoločné plánovanie aktivít by malo byť v rovnováhe s tými osobnými. Väčšia prítomnosť otca či manžela je mimoriadne dôležitá a to nehovorím o tej fyzickej prítomnosti, ale tej v hlave a myšlienkach, keď ste fyzicky prítomní.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   176. Podcast Mužom.sk: Legenda o vášni

Dosť bolo mudrovačiek, slovo pre budúci rok mám jasné – je to RADOSŤ a budem si ho pripomínať, ako často to len pôjde. Ešte prezradím slovo, ktoré som mal minulý rok a to bolo slovo Sebaovládanie. Spravil som veľký kus cesty, no rozhodol som sa, že pre ďalší rok mením smer od seba k iným. Je to taká simple jednoduchá vec, dať si jedno slovo na celý rok a rozvíjať sa, posúvať a zlepšovať v ňom. Mám osobne overené. Skúste aj vy.


fotografia: unsplash.com
korektúra: Ivana Varga

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*