Nedeľné úvahy: Kontrola vedie k odvahe 1
Charakter Ostatné

Nedeľné úvahy: Kontrola vedie k odvahe

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Lord Moran pôsobil ako vojenský lekár v prvej svetovej a ako osobný lekár Winstona Churchilla v druhej svetovej vojne. Počas svojej vojenskej služby sa snažil prísť na to, aká je podstata odvahy. Prišiel okrem iného aj na to, že na palube vojenského lietadla väčšinou viac stresovali navigátori, než piloti.

Lord Moran pôsobil ako vojenský lekár v prvej svetovej a ako osobný lekár Winstona Churchilla v druhej svetovej vojne. Počas svojej vojenskej služby sa snažil prísť na to, aká je podstata odvahy. Prišiel okrem iného aj na to, že na palube vojenského lietadla väčšinou viac stresovali navigátori, než piloti.

Podľa Morana to tak bolo preto, že piloti toho mali viac na robote, než navigátori. „V prípade nebezpečenstva muža často zachráni to, že začne konať. Vydať sa napospas pasivite mysle alebo tela je dôkaz bezpodmienečnej kapitulácie. Na druhej strane, akékoľvek konanie pomôže mužovi prekonať pocity, ktoré podkopávajú jeho mužný charakter.“

Nejde však o to, že by činnosť sama o sebe zahnala strach. Ten zaženie skôr pocit kontroly nad situáciou, ktorý s činnosťou prichádza.

Bežný moderný civilista si určite všimne, že Moranovo zistenie sa dá uplatniť aj v bežnom živote. Hoci šoférovanie je štatisticky nebezpečnejšie než lietanie, väčšina ľudí sa viac bojí letieť niekam komerčnou linkou, než keby si mali sadnúť za volant. V lietadle by sa cítili bezmocní.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Nemať život vo svojich rukách a byť len jeho pozorovateľom v človeku iste vyvolá pocity bezmocnosti a obáv. No ak veríme, že vieme ovplyvniť svoj osud, dodá nám to sebavedomie a pocit vlastnej sily. Kontrola vedie k odvahe.

Každý, kto je proaktívny, bude k svojim výzvam pristupovať odvážnejšie. Či už je to rodič, čo háji právo svojho chorého dieťaťa v nemocnici. Proaktívny je aj človek, čo si cvičí odpovede na otázky pred pracovným pohovorom alebo aj horolezec, čo si niekoľkokrát skontroluje vybavenie pred svojím výletom.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Jednoduchosťou života

Vždy, v každej situácii sa dá spraviť niečo, aby ste boli proaktívnejší a tak premohli svoj strach. Aj keby to znamenalo len toľko, že si vedome vybudujete stoický vnútorný pokoj, aby ste sa pripravili a prijali neovplyvniteľné udalosti. Ak sa ocitnete v chúlostivej situácii a nebudete sa vedieť vyhnúť strachu a myšlienkam úzkosti, opýtajte sa sami seba: „Nad čím mám kontrolu? Aké mám možnosti, čo môžem urobiť? Odvaha sa rodí ovládaním svojej duše. 

_
zdroj: artofmanliness.com
preklad: Dávid Vihonský
korektúra: Ivana Varga
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

One Comment

  1. Peter Lukáč

    Jednoduchá, a trefná myšlienka, je to tak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*