O tetovaní do hĺbky 1
Život muža

O tetovaní do hĺbky

tetovanie ruky so strojcekom

Som potetovaný chlap.
Pre mnohých mužov a ženy z predchádzajúcich generácií je táto veta rovnako neprípustná ako “som kriminálnik”.
Takže znova. Som potetovaný a nie som zločinec.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Obrazmi posiate telá sa stali módnou záležitosťou pre mnohých ľudí.
Ale tetovanie môže byť aj o čomsi hlbšom. O míľnikoch, integrite a trvácnosti.

Míľniky
tetovanie detail

Tisícročia maľujeme, vytesávame, modelujeme, staviame pamätníky dôležitým udalostiam, aby sme nezabudli. Vytvárame míľniky, stĺpy v časopriestore, ktoré nám umožňujú orientovať sa, pamätať si v ťažších časoch. Chlapovi sa ľahko stane, že zabudne, čo sľúbil, že mu vypadne slovo odvaha, vernosť, česť.

Kde máte miesto, kde si tieto veci pripomínate? Ja ich nosím na svojom tele. Osobnú kroniku rozhodnutí. Moje tetovania ma inšpirujú rovnako ako iných sochy, obrazy, alebo symfónie.

Integrita

Každému obrazu na koži predchádzali roky premýšľania. To prvé trvalo až osem rokov. Kto som? Čo je pre mňa dôležité? Kým chcem byť? O čom by mal hovoriť môj život?
Moje tetovania sú výpovede duše vytlačené cez kožu von. Nenechajte sa pomýliť procesom. Na mojom tele tatér obkreslil myšlienku, ktorá tam už dávno bola.
Celý ten proces je o celistvosti – osobnej integrite. Tie míľniky som ja. Sľub sebe samému. Vonku presvitajú kresby vnútra.
Zakaždým som sa nútil premýšľať o tom, či chcem o dvadsať alebo päťdesiat rokov presadzovať hodnoty, ktoré mám dnes. Či budem stáť za tým, čo na sebe nosím, alebo to budem opisovať ako krátky módny trend. Viem, že si chcem zachovať integritu. Snáď sa mi to podarí.

Trvácnosť

Je pravda, že sa mnoho vecí mení. Občas až príliš mnoho a príliš rýchlo. Priatelia odchádzajú, zamilovanie ochladne, práca prestane baviť. Málo vecí je skutočne trvácnych. Tetovanie mi zostane do smrti. Nezmenené. tetovanie z hora

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO
MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Dôkazné bremeno

Zmeniť spôsob reči, účes a možno aj priateľov prináša omnoho menej problémov a bolesti ako pretvoriť alebo odstrániť tetovanie. Osobne mám záujem o to, aby veci a rozhodnutia, ktoré spravím, vydržali. A kresby na tele mi to pripomínajú.

Tetovanie môže byť omnoho viac ako symbol rebelstva. Ide o unikátne médium, ktoré dáva priestor prežiť umenie.

Džej Ár

Najposlednejšiu skúsenosť mi sprostredkoval Džej Ár. A keď je niečo dobré, tak o tom treba povedať, že je to dobré. Medzi tatérmi nájdete “prekresľovačov”, ktorí vám ako tak nakreslia to, čo im prinesiete, alebo sami niečo “vygúglia”, ALEBO choďte za Džej Ár-om.
Chlap ma vypočul do detailov, siahol mi do hlavy a vytiahol moju predstavu na svetlo. Celý proces sme konzultovali, hľadali detaily… Umelec, ktorý si nechá “kecať” do roboty a napriek tomu si zachová štýl? Na nezaplatenie. Hlavne, ak vám ide o kožu.
Ale nie je to len výsledok, ktorý hovorí o jeho kvalitách, ale aj priestor, v ktorom tvorí. Vlastné veci na stenách vôbec nie sú katalógové kérky, ale regulérne umenie na obrazoch. Inšpiratívne vecičky. A dobrý pokec o zaujímavých témach je len bonus, ktorý získate.

Po osobnej skúsenosti som jednoznačne presvedčený, že Džej Ár patrí k úzkej košickej špičke. Takže ak premýšľaš, tak máš odporúčanie.

Časozber:

 


fotografia: osobný archív
korektúra: Ivana Badiarová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

5 komentárov

 1. Mohol by si prosím byť konkrétnejší v tom čo si si dal vytetovať a čo to pre Teba predstavuje (ak to nie je problém pre Teba zdieľať). Díky

 2. Wigi: V zásade tetovania nepredvádzam, ale keď k tomu v posilovni, alebo pri vode dojde, tak nemám problém. Medzi lopatkami mám jednu vetu z Biblie, ktorá hovorí o tom čím sa chcem riadiť.
  Na boku mám leva od Marca Alanteho (pekelne to bolelo a trvalo cca 12 hodín), ten hovorí o odvahe a poslaní muža, ale aj štarte celej myšlienky mužského sveta. Rovnako to pre mňa má duchovný význam.
  Posledné tetovania je vrana a strom. Vrana predstavuje “memento mori” – pamätaj na smrť, všetko je pominuteľné. A strom pod tým zobrazuje rodinu a hodnoty. Pevný, ale tiež podlieha koncu. Spoločne ešte ukazujú na môj lokalpatriotizmus. Košická vrana a obrovský strom, ktorý uvidíš hneď keď výjdeš z košickej stanice.

 3. Neviem sa zbaviť pocitu že celé tetovanie je o seba prezentovaní. Nemyslím si že pôvod tetovania bol historicky spojený iba so skrášľovaním tela, ale bola za nim aj hlbšia podstata … vid 3. Mojžišova 19:28 …
  Takže pri spojení kresťan a tetovanie neprežívam toľko nadšenia ako autor – skôr prevládajú rozpaky …

  • Vďaka za reakciu. Táto stránka napriek hodnotám, ktoré prezentuje, nemá za cieľ riešiť rôzne teologické prístupy kresťanstva ani iných náboženstiev. To ponechávame na osobné debaty.
   V každom prípade vďaka za to, že sleduješ muzom.sk a nemáš problém konštruktívne zareagovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*