Otcovia z TV 1

Otcovia z TV

Otcovia z TV 3

Popkultúra má dosah na rôzne oblasti života. Pamätáte si na televíznych otcov z rôznych seriálov alebo filmov? Niektorí ma fascinovali, iní vytáčali. Pozrite si môj nostalgický zoznam najlepších a najhorších filmových otcov.

kentJonathan Kent – neviem, či nezarúbem hneď veľmi vysoko, ale môže byť niekto úspešnejší? Vychovať muža, ktorý sa stane ideálom morálky pre celý svet, bude pravdepodobne fuška. Akou veľkou hrozbou by bol Superman bez skvelého otca?

huxtable

Dr. Heathcliff Huxtable – pravdepodobne môj najobľúbenejší seriálový otec. Päť detí a ambulancia v jednom dome, ale doktor Huxtable zvládal všetky situácie s humorom. Lekcie zodpovednosti a domácnosti otvorenej pre všetkých sú pre mňa inšpiráciou aj dnes. Jediné, čomu dnes už nerozumiem, sú jeho svetre.

s-tebou-me-bavi-svetPepa, Michal a Albert – popravde neviem, či som ich zaradil správne. To, čo sa deje vo filme, je pre mnohé mamky nočná mora, ale pre nás otcov štandardná chlapská dovolenka. A títo otcovia ukázali, čo je to mužská fantázia a výchova zážitkom. Spomínali by ste radšej na to, ako ste každý rok ležali pri mori, alebo na to, ako ste sa pretekali v sánkovaní v hrncoch?

7th-Heaven7reverend Eric Camden – ak si správne spomínam, tak s manželkou vychovávali sedem detí. Mám rešpekt voči mužom, ktorí sa snažia držať hodnoty nastavené inak, ako ide trend. No vštepovať ich teenagerom je hrdinský výkon. Napriek tomu, že bol kňazom, nechal všetky deti hľadať svoju vlastnú cestu viery.

HomerStranglesBart1Homer Simpson – premýšľam, kam s týmto charakterom. Na prvý pohľad strašný manžel a otec. Na druhý tiež. Vždy sa nakoniec ukáže, že svoje deti a manželku miluje nadovšetko. To, že nám niekto pripadá ako idiot, nemusí znamenať, že je zlý otec. Kam by ste ho zaradili vy?

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Lekcie mužnosti z knihy Starec a more

RedRed Forman – bavili sme sa na jeho hláškach a predstavoval tvrdých, pracujúcich chlapov v Amerike, ktorí neznášali hipíkov. Celkom iste by sme na ňom našli veľa pozitívneho, ale najviac si pamätám jeho tvrdý prístup k synovi. Syn by mal mať rešpekt, ale určite nie strach.

Otcovia z TV 11otec Emila z Lonebergu – európsky, trocha láskavejší variant Reda Formana, alebo ukážka, ako môže vyzerať otec cholerik.

step-by-stepFrank Lambert – v komediálnych seriáloch 90-tych rokov sú často muži zobrazovaní ako popletení babráci, ktorým sa občas niečo podarí. Oproti nim stojí silná žena, ktorá nakoniec všetko vyrieši. Práve takto na mňa pôsobil Frank.

maxresdefaultDarth Vader – našli by ste horšieho otca? Viete si predstaviť, že by ste práve vy počuli od najhoršieho tyrana: „som tvoj otec”? Navyše, ak proti nemu bojujete? Tento charakter si vo svojom mene nesie jasný odkaz (Dark Father – temný otec). Ak chcete viesť impérium, prosím, neplánujte si potomstvo, pretože vás možno bude chcieť zabiť.

Koho by ste nominovali vy?


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *