Matematika, ktorú potrebuješ 1

Matematika, ktorú potrebuješ

sidney-perry-105613

Svet čísel a matematiky je mi vzdialený. Nerozumiem, prečo majú ľudia potrebu sčítavať písmená a nerozumiem trojčlenke, pretože som vtedy v škole chýbal. Pri čítaní knihy Martina Rooneyho The Book of Five Things som narazil na počty, ktoré potrebujem tak ja, ako aj ty.

Netvrdím, že matematika nie je dôležitá, iba sa mi nechce zapodievať tým, kedy sa stretnú dva vlaky idúce rýchlosťou x, keď môžem zavolať na stanicu. Fanúšikovia tejto vedy teraz asi krútia hlavou, ale nedeste sa, práve prichádzam s veľmi dôležitými vzorcami.

Spoločnou premennou je AKCIA. Pripočítaním, alebo odčítaním tejto premennej ovplyvníme nielen výsledok, ale aj život.

Ďalšie premenné.
A = Akcia                        R = Rozhodnutie

S = Stres                         V = Vedomosti

Vy = Vytrvalosť             M = Múdrosť

P = Prokrastinácia       Sk = Skúsenosť

R – A = P

Rozhodnutie – Akcia = Prokrastinácia
Premýšľať nad vecami bez akéhokoľvek činu neznamená nič iné, ako prokrastinovať. Ak vám „príprava” trvá dlho, ale nikam ste sa nepohli, skôr sa  pripravujete pripravovať, potrebujete urobiť akciu.

R + A = Sk

Rozhodnutie + Akcia = Skúsenosť
Možno by ste čakali, že výsledkom bude úspech, no ten vám nikto nezaručí. Výsledkom však môže byť dôležitá lekcia do budúcnosti. A to je vlastne úspech.

V – A = S

Vedomosti – Akcia = Stres. Čím viac toho vieme a menej s tým pracujeme, tým viac stresu prežívame. Mať rozhľad a nekonať nás privádza do vyberanej reštaurácie, kde na nič nemôžeme siahnuť.

V + A = M

Vedomosti + Akcia = Múdrosť. Ako pretaviť teoretickú vedomosť do praktickej? Pridajte akciu. Presne takto ľudia zmúdrejú a porozumejú vedomostiam.

Vy + A = „Čokoľvek”, čo si zaumienite

Vytrvalosť + Akcia = Čokoľvek, v čom ste vytrvalý, ak sa teda nepokúšate zrušiť gravitáciu. Každý ale rozumie tomu, že na zrúbanie stromu vám jeden úder stačiť nebude.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Prestaňme sa vyhovárať a začnime pracovať

Na to, aby sme pochopili, že bez akcie sa nedostaneme nikam v živote, nepotrebujeme rozumieť deskriptívnej geometrii. Konkrétne činy hovoria hlasnejšie ako slová. Keby ma popri matematike na základnej škole učili aj tieto vzorce, bol by som dnes ešte vďačnejší.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: unsplash.com
zdroj: The Book of Five Things – Martin Rooney

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *