Utrpenie 1

Utrpenie

Možno to, čomu sa vyhýbame, otvára v živote mnohé dvere. Ak pred utrpením prestaneme utekať, je celkom možné, že sa odkryje množstvo lekcií, s ktorými sme vôbec nerátali. Možno sa práve ono stane štartovacou čiarou k trofeji.

Riskovať, učiť sa, padať.

Možno to, čomu sa vyhýbame, otvára v živote mnohé dvere. Ak pred utrpením prestaneme utekať, je celkom možné, že sa odkryje množstvo lekcií, s ktorými sme vôbec nerátali. Možno sa práve ono stane štartovacou čiarou k trofeji.

Staň sa členom
A ZÍSKAJ PRÍSTUP K PRÉMIOVÉMU OBSAHU, FÓRAM A ĎALŠÍM CHLAPOM

  • Privátne skupiny len pre členov – či hľadáš inšpiráciu v športe, sile, vzťahoch alebo otcovstve
  • Privátne četovanie
  • Diskusné fóra – zorganizuj chlapov okolo seba, alebo sa pridaj k iným, preberaj všetko, čo ťa trápi a zaujíma, poraď iným
  • Nájdi si chlapov z Mužom.sk vo svojom okolí – vyhľadávanie na mape
  • Prednostné informácie ohľadom organizovaných stretnutí – takto si stále nájdeš miesto na našich častokrát vypredaných spoločných aktivitách
  • Vlastná nástenka a možnosť zdieľať svoje nápady s komunitou
  • 10% zľava na náš merch
  • Prístup k prémiovým článkom
  • Prístup k prémiovým podcastom

Riskovať, učiť sa, padať.

Utrpenie strháva masky

V tých najťažších momentoch sa učíme to, kto naozaj sme a na čom skutočne záleží. Dozvedáme sa, koľko sme toho ochotní zniesť kvôli tomu, čo považujeme za dôležité. Zrazu nie je sila ani čas hrať sa na niekoho iného. Predstav si utrpenie ako slnečné svetlo, ktoré zasvieti aj tam, kde v noci nebolo vidieť.

Utrpenie dáva príležitosť na vďačnosť

Keď sa veci komplikujú, skutočne oceňujeme to, čo máme alebo to, o čo sme prišli. Skutočnosti, ktoré sme považovali za bežné, sa zrazu javia ako vzácne a nedocenené.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Zrod hrdinu 2. - Muži potrebujú výzvy

Utrpenie prináša odolnosť

Človek krýštáľový je ohrozený každým momentom diskomfortu. Na takomto mužovi nemôžete postaviť svoju dôveru, nie to ešte rodinu, alebo spoločnosť. Precitlivelosť nie je cesta. Odolnosť voči krízovým situáciám, schopnosť odolať náporu problémov a obstáť v kríze sú benefity, ktoré otestujú až ťažkosti.

Utrpenie prináša pokoj

Chlap má vedieť zachovať chladnú hlavu. Nie je prchký. Prináša istotu a je si istý sám sebou. To sa neudeje samé. Každou prejdenou prekážkou, každou prežitou búrkou sa istota a pokoj násobia. Viem, čo som prežil, poznám svoje schopnosti, ktoré spevneli v krízach.

Neodmietajte utrpenie. Vyhľadávajte ho. Ako námahu v tréningu, pot pri šplhaní na hory, dialóg vo vzťahoch, hodiny nad knihami, v čomkoľvek, čo vás urobí silnejšími. Ak prichádza v dôsledku toho, že mierite vysoko, je to čosi prirodzené. Stať sa silnejším a múdrejším niečo stojí.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *