Utrpenie 1

Utrpenie

Možno to, čomu sa vyhýbame, otvára v živote mnohé dvere. Ak pred utrpením prestaneme utekať, je celkom možné, že sa odkryje množstvo lekcií, s ktorými sme vôbec nerátali. Možno sa práve ono stane štartovacou čiarou k trofeji.

Riskovať, učiť sa, padať.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Možno to, čomu sa vyhýbame, otvára v živote mnohé dvere. Ak pred utrpením prestaneme utekať, je celkom možné, že sa odkryje množstvo lekcií, s ktorými sme vôbec nerátali. Možno sa práve ono stane štartovacou čiarou k trofeji.

Riskovať, učiť sa, padať.

Utrpenie strháva masky

V tých najťažších momentoch sa učíme to, kto naozaj sme a na čom skutočne záleží. Dozvedáme sa, koľko sme toho ochotní zniesť kvôli tomu, čo považujeme za dôležité. Zrazu nie je sila ani čas hrať sa na niekoho iného. Predstav si utrpenie ako slnečné svetlo, ktoré zasvieti aj tam, kde v noci nebolo vidieť.

Utrpenie dáva príležitosť na vďačnosť

Keď sa veci komplikujú, skutočne oceňujeme to, čo máme alebo to, o čo sme prišli. Skutočnosti, ktoré sme považovali za bežné, sa zrazu javia ako vzácne a nedocenené.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Utrpenie prináša odolnosť

Človek krýštáľový je ohrozený každým momentom diskomfortu. Na takomto mužovi nemôžete postaviť svoju dôveru, nie to ešte rodinu, alebo spoločnosť. Precitlivelosť nie je cesta. Odolnosť voči krízovým situáciám, schopnosť odolať náporu problémov a obstáť v kríze sú benefity, ktoré otestujú až ťažkosti.

Utrpenie prináša pokoj

Chlap má vedieť zachovať chladnú hlavu. Nie je prchký. Prináša istotu a je si istý sám sebou. To sa neudeje samé. Každou prejdenou prekážkou, každou prežitou búrkou sa istota a pokoj násobia. Viem, čo som prežil, poznám svoje schopnosti, ktoré spevneli v krízach.

Neodmietajte utrpenie. Vyhľadávajte ho. Ako námahu v tréningu, pot pri šplhaní na hory, dialóg vo vzťahoch, hodiny nad knihami, v čomkoľvek, čo vás urobí silnejšími. Ak prichádza v dôsledku toho, že mierite vysoko, je to čosi prirodzené. Stať sa silnejším a múdrejším niečo stojí.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   305. Podcast Mužom.sk : Si pripravený?


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *