Čo musí chlap vedieť na Vianoce 1
| |

Čo musí chlap vedieť na Vianoce

stocksnap_5uq3dcqpda

Asi by ste čakali niečo o tom, ako zabiť kapra, vyrúbať stromček, rozmotať žiarovky, kúpiť správny darček. To sú užitočné schopnosti, no zďaleka nedosahujú dôležitosť toho, o čom chcem hovoriť. Vec, ktorú potrebuješ vedieť, je tak kľúčová, že ovplyvňuje nielen Vianoce, ale aj tvoj ďalší život.

Hovorím o schopnosti byť PRÍTOMNÝ.

Ja a aj ty sme dobrí v rôznych veciach. A v jednej veci sme výborní mnohí. Optimizmus. Manželka je frustrovaná, ale tebe sa zdá všetko O.K.. Máš 20 minút do uzávierky, ale ty „v pohodičke” stíhaš. Deti volajú o pozornosť, ale ty to ,,zvládaš”. Zabúdaš, kedy majú narodeniny blízki ľudia. Nedokážeš zorganizovať rande. Zatvárať oči, unikať pred realitou je majstrovská schopnosť, ale nikomu okrem mňa samého to nepomáha. V myšlienkach unikáme k veciam, ktoré máme pod kontrolou, ale často nám preteká medzi prstami prítomný okamih.

Možno máš strach zostať zaseknutý na jednom mieste? Chceš napredovať, postupovať, dobýjať nové méty. Keď si užívaš tento spôsob života, tak prirodzene netušíš, koľko času ti to zoberie a o koľko energie menej ti zostáva pre tvojich blízkych.

Vianoce, ale aj akýkoľvek iný, vhodný čas by sme mali byť schopní stráviť prítomní a plne sa sústrediaci na to, čo sa práve deje. Sústredení na všetky nezmyselné, nekonečné reči našich detí, na rozhovor s manželkou, na vychutnávanie spoločnej večere. Vychutnať si moment, bez premýšľania nad tým, čo budete robiť potom.

Chcete byť prítomní? Nesledujte životy imaginárnych ľudí na sieti viac ako životy tých, ktorých máte blízko. Pokúste sa trocha vypnúť od zajtrajška, „to do” listov, nových biznis plánov. Ak si chlap, tvoja prítomnosť v rodine je nevyhnutná. Daruj svoju myseľ, pozornosť, sústredenie, energiu a vášeň ľuďom, ktorí ich potrebujú.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Muži, buďte... silní


korektúra: vianočný škriatok 😀
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *