Sex náš každodenný - širšia rola muža pri sexe vo vzťahu 1
|

Sex náš každodenný – širšia rola muža pri sexe vo vzťahu

Osobne si myslím, že toto je jedna z najťažších tém u mužov – zdieľať svoje skúsenosti, svoje nastavenie či zlyhania v otázkach sexu a sexuality.

Ja sa rád rozprávam na túto tému, pretože keď sa človek veľa rozpráva, aj sa veľa dozvie a naučí. Vnímam, ako to majú muži okolo mňa a hneď na úvod píšem, že nie som žiadny odborník na túto tému, ale zdravý chlap, ktorému na sexualite veľmi záleží. 

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Jeden môj známy pri rozhovore spomenul, že sa s manželkou miloval cca 3 alebo 4 krát za posledný rok, čo ma prekvapilo. Druhý, myslím, ešte menej, tretí sa opačne ide zblázniť a miloval by sa každý deň, ale manželka vraj nechce a štvrtý hľadá akýsi systém/mechanizmus, podľa ktorého sa budú s manželkou milovať vždy jeden vopred určený deň či dva v týždni, nech sa deje čokoľvek. No, a takto by som mohol pokračovať. Ja to vnímam tak, že niečo, čo je tak krásne, intímne a ešte aj napĺňajúce, je v týchto prípadoch akési narušené.

Jedným z archetypov muža je milovník a jednou z najdôležitejších úloh muža je tvoriť, tak sakra chlapi, ak máme inak harmonické a napĺňajúce partnerstvo, tak je asi chyba niekde v nás!

Vytvorte prostredie, v ktorom sa žena bude cítiť chcená a sexi

Snažím sa roky rozumieť ženám a aj keď je to celkom náročné,  prichádzam na to, že v samej podstate veci je to úplne jednoduché. Milujte ich celým svojím ja a oni sa vám odovzdajú. Jednoduché, nie? My muži sme niekedy, jemne povedané, inštinktívni a pudoví a keď to na nás príde, tak rýchlo dostať to, čo chceme a potrebujeme. Presne vtedy podľa mňa robíme tú  najväčšiu chybu, tlačíme na pílu. Vtedy sposobíme úplne opačný pocit u ženy a viac ju zablokujeme ako navnadíme. Žena potrebuje milovať vnútrom a potom sa vám odovzdá celá. A tu prichádza priestor na úlohu muža: tvoriť. Vytvárajte príležitosti, situácie, pocity lásky v pohľadoch, v džentlmenstve, v pozornosti, v ochote.  Dávajte jej pocit, že je výnimočná, aj keď ste ráno strapatí a v pyžamách. A keď už vytvoríte prostredie, tak tvorte aj v posteli, na gauči či na stole. Buďte kreatívny, tvorivý a verte mi, pre ženu je to dôležité v každom veku. A s vekom aj zábavnejšie.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Rozprávky pre dospelých: Popoluškin otec

Rozprávajte sa s pochopením o tom, čo vás alebo ju trápi

Ak niečo nefunguje, rozprávajte sa o tom. Viem, je to veľmi ťažké, ale stojí to za to.  Keď je to s láskou, partnerky budú určite rady a ak máte nejaký blok či nesplnené sny, verím, že nájdete vždy riešenie k spokojnosti oboch strán. Tiež tak odbúrate napätie a pre obe strany to bude len krajšie. A toto je vlastne tá jednoduchá cesta. A keď ani to nezaberá, tak na všetko sú predsa dvaja.

Dúfam, že čítajú aj partnerky a chcem vám povedať, že vás potrebujeme. A teší nás, keď tvoríme spolu.

Poznám aj prípady, keď muž povie, že sa mu už po 40-tke nechce… Že má veľa stresu alebo je unavený … Podľa mňa je to jedna z najhorších vecí, aká sa vo vzťahu môže stať. Chlap a nechce. To mi akosi nesedí. Neviem, čo za tým býva, ale myslím, že veľmi na to vplýva aj to, keď človek nie je v kondícii a nestará sa o seba. Príde tak aj do fázy, že sa mu nechce. Žena konečne naberá dych, keď deti vyrastajú, odpadá jej ten stres z malých detí a začína tu byť opäť len pre vás a vy poviete, že sa vám nechce?

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Podľa seba vidím, že keď pracujem na svojej kondícii, je to lepšie aj v intímnom živote. Je to proste ruka v ruke a všetko so všetkým je prepojené. Niekedy sa dostanem aj do fázy, že čo s prebytočnou energiou, tak tu poprosím o radu ja vás. Uvedomujem si, že sú i životné situácie či choroby, ktoré neviete nijak ovplyvniť a vtedy je sexualita na 2 mieste a tomu plne rozumiem. Ale ak nie ste tento prípad, tak budujte milovanie a buďte tým najlepším tvorivým milovníkom vašej polovičky.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Začnite sami od seba: Čo vás môžu naučiť americkí námorníci o motivácii (1.)

Nedávno som čítal zaujímavú knihu: “Správa o stave duše” /Rozhovory Denisy Gura DoriČovej so psychiatrom Pavlom Černákom/. Našiel som tam veľa zaujímavých myšlienok a na záver uvediem pár práve k tejto téme.

Aký je rozdiel medzi mužskou a ženskou sexualitou?

Veľký a žiadny. Z biologického hľadiska je to zásadný rozdiel. Napríklad z fyziologického hľadiska je známe, že krivka vzrušivosti je iná u muža ako u ženy. To sú staré práce Mastersa a Johnsonovej ešte zo šesťdesiatych rokov, keď v Spojených štátoch robili veľký výskum sexuálneho správania. Oni to spopularizovali. Odtiaľ sú známe priebehové krivky. Ženský orgazmus má svoje plató, teda úvodnú fázu, dlhšiu prípravnú, potom je krivka vrcholu orgazmu a odoznievanie. A mužská krivka vyzerá inak.

Ako?

Však viete. Trvá kratšie, je strmšia, skôr dochádza k orgazmu. Z toho vyplýva aj nevyhnutné prispôsobovanie sa jeden druhému.

Čo sa dá ešte povedať o mužskej a ženskej sexualite?

Podobnosť vidím v tom, že pri oboch pohlaviach je prítomná akási túžba, vášeň, potreba, chcenie, pudový tlak, niekedy až zmenený stav vedomia, uplatnenie fantázie, prosto celá škála ľudských pocitov, emócií, predstáv. A rozdielnosť vidím v tom, že mužská sexualita je charakteristická potrebou dobývať a ženská potrebou byť dobývaná a zvádzaná.

Ako sex ovplyvňuje naše životy?

Z vlastnej skúsenosti musím povedať, že záleží na veku. Inak má život ovplyvnený sexom dvadsiatnik, tridsiatnik, štyridsiatnik a inak je to v starobe. To neznamená, že v starobe vyhasne sexualita. Len spracovanie je trochu iné. No v zásade sex významne ovplyvňuje veľkú časť nášho správania, motivácií, rastu.


korektúra: Jana Laszloova
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

  1. Zdravím chlapi!
    Pekný článok o nádhernej téme. Troška z vlastnej skúsenosti.
    Sex je niečo, čo potrebujú obaja, no obaja ináč. Odkedy som v sexe začal myslieť a konať tak, aby jej pri mne bolo dobre /ako v celom živote/, naše spolužitie sa stalo x-násobne nádhernejším. A jedna nevyžiadaná rada pre mladšie ročníky:večerný sex začína páni už ráno!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *