Sila blízkosti 1
| |

Sila blízkosti

StockSnap_SX1QJ8O1P5

Ešte stále stretávam ľudí, ktorí neprikladajú dôležitosť tomu, s kým trávia svoj čas. Je to dôležité. Volajte to elitárstvo, pripisujte tomu povýšenectvo, v skutočnosti je to o sile blízkosti.

Poďme hovoriť iba o jednej rovine vzťahov a to sú tie, v ktorých ste s človekom v zásade na jednej úrovni. Iné vzťahy, v ktorých niekomu primárne slúžite, nechajme bokom.

Je to o túžbe stáť bok po boku s mužmi, ktorí majú nasadenie, víziu a sú úspešní. Úspech si vyložte podľa svojich hodnôt. Môže ísť o rodinu a vzťahy, alebo podnikanie, prácu na charaktere, športových výkonoch, čokoľvek. Má to byť o preberaní nových myšlienok, naberaní zručnosti, inom spôsobe premýšľania, nachádzaní nového kurzu života.

Extrémny, ale nie nepravdivý, príklad sú alkoholici sediaci v krčme s tou istou partiou celé roky. Kam myslíte, že sa posunú? K reštartu života? Najskôr na cintorín. Tvoja situácia môže byť v mnohom podobná. Sedieť s ľuďmi, ktorí sa len sťažujú a tvrdia, ako sa veci nedajú. Cintorín kreativity.

Rozhodnite sa to robiť inak.

Prvý krok: Uzrejmite si, čo od seba očakávate

Povedať si, čo vlastne chcem, je vždy prvý krok. Vo všetkom. Veľa ľudí na otázku ako sa majú, odpovie, že sú zaneprázdnení, majú toho veľa. Takže to je to, čo chcú? Byť zaneprázdnení? Nemať čas? Každý dokáže byť zaneprázdnený. To nehovorí nič o kvalite a význame toho, čo robíme. Ukrojte si čas na premýšľanie o tom, aké sú vaše ciele. Vstaňte skôr, alebo vypnite mobil, hudbu, PC a TV.

Čo chcete od svojej kondície a zdravia? Čo chcete pre seba samého (duša, duch, myseľ)? Čo očakávate od vzťahov (rodina, kolegovia, priatelia…)? Čo očakávate od financií a hmotných vecí? O týchto veciach je možné premýšľať denne. Budete to mať omnoho jasnejšie.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   45. Podcast Mužom.sk: Muž, ktorého potrebujeme stretnúť (Nažité v žite/Ako chytať v žite/Zálesák Rolf)

Druhý krok: Pozorujte tých, ktorí majú výsledky v tom, po čom túžite

Nechajte si v ruke pero a papier a k svojim cieľom pripíšte chlapov, ktorí dosiahli niečo podobné, ako chcete vy. Nemusia to byť iba priatelia, môže ísť aj o iných mužov. Tak, ako je možné pozorovať niekoho v mojej blízkosti, je možné (aj keď obmedzene) sledovať ľudí v podcastoch, či vlogoch. Napíšte si tak veľa mien ako dokážete.

Tretí krok: Spojte sa s nimi

Toto je pre mnohých z nás ťažká vec, pretože sme schopní vidieť prekážky aj tam, kde nie sú. Jednoducho sa prekonajte a skúste to.

Prvá časť tohto kroku. Premýšľajte o miestach, kde ich môžete stretnúť. Pripravte si pár otázok, predstavte sa. Možno robia semináre, konferencie, alebo máte spoločného známeho. Neváhajte investovať do vstupného. Poznám ľudí, ktorí investujú tisíce eur do toho, aby sa zlepšovali na základe informácií od top trénerov sveta. Nikdy by ste to neurobili? OK, vaše rozhodnutie.

Druhá časť tohto kroku. Prejavte im svoj rešpekt. Ukážte, že pre vás má ten človek hodnotu. Ak si napáliš CD nejakého interpreta a donesieš mu ho na podpis, čo to o tvojom pohľade na jeho prácu hovorí? Ak nie si ochotný zaplatiť za jeho prácu, nevážiš si ju a on ti nemá prečo dať protihodnotu. Takéto paralely by sa dali nachádzať v každom smere. Keď budeš mrhať niekoho časom, nečakaj, že ťa ten človek niekam posunie. Prejav hodnotu a dostaneš ju späť. Ako to ale urobiť s priateľmi? Napríklad tak, že ich pozveš do tvojej mastermind skupiny, do užšieho kruhu priateľov. Pomôžte im s niečím. Buďte kreatívny.

Skúste si tento troj-krokový proces. Strávte nejaký čas investíciou do tohto postupu, aby ste mohli rozumieť, že blízkosť s inými mužmi prináša svoje ovocie. Je to dôležité.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Štyri mýty o mužských emóciách


fotografia: stocksnap.io

Korektúra: Jana Lászlóová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *