AKO SI VYTVORIŤ DOKONALÚ PENU NA HOLENIE 1

AKO SI VYTVORIŤ DOKONALÚ PENU NA HOLENIE

pena na holenie

Množstvo ľudí považuje holenie za nevyhnutné zlo a nevie si ho dostatočne užiť, či spraviť z neho rituál. Jeden z hlavných dôvodov, prečo tomu tak je, predstavuje fakt, že muži často podceňujú prípravu pred holením. Prípadne na ňu jednoducho nemajú dostatok času. 

Správna aplikácia krému na holenie je pritom dôležitý základ mokrého holenia a nemala by sa brať na ľahkú váhu. Keď sa nad tým na chvíľu zamyslíte, dokážete ňou nielen zdokonaliť proces samotného holenia, ale v konečnom dôsledku aj získať to dokonale hladké oholenie, ktoré chcete. Začať by sme mali kvalitnou prípravou pred holením.

Ak čítate náš blog pravidelne, tak viete, že väčšina už napenených pien na holenie, ktoré sa bežne predávajú v drogériách a supermarketoch, trpia na kvalite práve pre stav tejto permanentnej napenenosti.

Látky, vďaka ktorým sú už napenené, spôsobujú, že tieto peny nezabezpečujú pre pleť také ochranné vlastnosti, ako krémy a mydlá na holenie, ktoré si musíte napeniť sami.

Nanesením peny na holenie na vašu tvár vytvoríte pokožke ochranu pred žiletkou a následná lubrikácia zabezpečí hladké kĺzanie čepele žiletky po pokožke. Pokiaľ vytvoríte a nanesiete penu správne, všimnete si aj ďalšie výhody, ako napríklad skvelý vzhľad pokožky po jej oholení.

To je spôsobené tým, že dobre vytvorená a nanesená pena na holenie pokožku zároveň vyživuje a odstraňuje aj jej odumreté časti.

Celý proces by mal začať použitím kvalitnej štetky na holenie, ideálne tej z jazvečích štetín. Tie sú totiž najlepšie v zadržiavaní vody a výsledky sú tak viac ako ideálne. Výber štetky na holenie by mal byť čo najpozornejší, pretože každý typ štetín inak pôsobí na pokožku – diviačie štetiny sú napríklad oveľa drsnejšie ako jazvečie, aj slabšie zadržiavajú vodu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Bol som v nožiarskej dielni

Takisto sa ubezpečte, že používate mydlo alebo krém na holenie, z ktorých si viete vytvoriť dobrú a hustú penu. Kvalitnou a hustou penou totiž dosiahnete 3 veci: hydratujete svoju pleť, lubrikujete fúzy a zároveň poskytujete pleti aj fúzom skvelú prípravu na príchod žiletky a samotného procesu holenia.

Nasledujúcim krokom je voda. Tá by mala byť čo najteplejšia. Ak používate kvalitnú štetku z jazvečích štetín, ktorá dobre zadržiava vodu, stačí keď ju budete pomaličky otáčať pod prúdom tečúcej teplej vody. Jazvečia štetku ju relatívne rýchlo absorbuje a ľahko udrží.

Následne na končeky štetín naneste krém na holenie, ktorý v miske na holenie štetkou vyšľahajte na penu. Ak nepoužívate krém, ale mydlo na holenie, postup je podobný. Končekmi štetín niekoľkokrát prejdite povrch mydla, kým sa ho na štetku nedostane dostatok.

Mydlo môžete predtým pokvapkať troškou (asi čajovou lyžičkou) horúcej vody, aby zmäklo. Následne z neho v miske na holenie vyšľahajte hustú penu. Pokiaľ máte mydlo už v miske, môžete tento proces spraviť priamo v nej.

Keď už máte vytvorenú peknú a hustú penu, naneste ju na tvár. Ubezpečte sa však, že štetka je stále plná vody a mydla, respektíve krému na holenie. Vaša tvár by takisto mala byť stále vlhká  po opláchnutí teplou vodou.

Ak to tak je, naneste pomalými, krúživými pohybmi štetkou penu na tvár. Vytváraním peny na tvári sa krém či mydlo na holenie dostáva hlbšie do pokožky, vďaka čomu bude vaša pleť hydratovaná (poďakovať môžeme obsahu glycerínu v mydle či kréme na holenie), čistá, svieža, zbavená jej odumretých častí a, samozrejme, dokonale chránená pred ostrou čepeľou žiletky.

Uistite sa však, že penu rozotriete rovnomerne po celej tvári a nikdy sa nehoľte žiletkou na mieste, ktoré nemáte chránené penou. Riskujete totiž nepríjemné podráždenie, začervenanie, či až porezanie.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Muž na cestách (2.)

Pokiaľ budete nasledovať tento proces pred každým holením, dosiahnete nielen lepšie a hladšie oholenie, ale aj zdravšie vyzerajúcu pokožku bez akéhokoľvek podráždenia.

Podľa potreby a preferencií môžete použiť aj olejček pred holením. Následné použitie kvalitného balzamu po holení, prípadne vody po holení, by malo byť samozrejmosťou tak, ako aj dokončenie procesu kvalitným hydratačným krémom určeným špeciálne na mužskú pleť. Ideálne, keby ešte obsahoval aj ochranný UV faktor pred slnečným žiarením alebo v prípade pleti so sklonom k mastnote mal aj zmatňujúce účinky.

 

V rámci spolupráce magazínu mužom.sk a BeGentleman.sk vám ponúkame 15% zľavu na nákup. Pri nákupe zadajte do kolónky Zľavové kupóny promo kód muzom.sk .

 

BeGentleman banner cierny


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: begentleman.sk

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

3 Comments

    1. Zo strany BeGentleman.sk máme odpoveď, že z ich strany vraj všetko funguje. Ak to nefunguje inštrukcie sú, že treba do poznámky vpísať “zľava mužom.sk” a dodatočne ju priradia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *