Tak som sa naštval... až som napísal status 1
Život muža

Tak som sa naštval… až som napísal status

Tak som sa naštval... až som napísal status 3

Nespokojnosť je pravdepodobne jedna z vecí, ktoré nám ľuďom zabezpečili posun vpred. To však iba v prípade, že spôsobila konkrétny čin. Ak patríš medzi naštvaných, nespokojných mužov, ktorí sa zmôžu maximálne na komentáre z hľadiska, nemáš čo čakať, že sa situácia zmení.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Keď nebudeme robiť to, čo je potrebné, veci sa rozpadnú. Jednoducho prestanú fungovať. A netreba hľadieť ďaleko. Stačí sa pozrieť na svoj vlastný život, teda vzťahy, prácu. Žiť v nespokojnosti ešte nikomu spokojnosť neprinieslo. To konkrétne činy prinášajú výsledok. Žijeme v kultúre, kde funguje predstava, že každý má právo sa vyjadriť. Tak sa teda veselo vyjadrujeme. Milióny zbytočných komentárov, ktoré v skutočnosti nič nezmenia, zaplavujú denne virtuálny priestor. Tvárime sa nespokojne, no v zásade sa nič neudeje. Vlastne áno. Rastie spokojnosť so sebou samým.

Chlapi sa často nezmôžu na nič iné, ako „virtue signaling” (signalizácia cností). Toto slovné spojenie je Tourettov syndróm online priestoru. Ide o to, že máme nutkavú potrebu ukázať, že sme lepší ako tí ostatní, tak ukazujeme, že máme kvalitnejšie hodnoty. Štve nás čosi, tak by sme radi ukázali niečo lepšie… ale iba virtuálne. Ako hovoria bratia Česi: „skutek utek”.

Zaiste, verejne prezentovať postoj či názor, prefarbiť si profilovku na bledobéžovo má istý význam a zmysel. Nemusí to byť nepodstatné, ale ak za tým nenasleduje žiadna akcia, je to iba „virtue signaling”. Je to viac ako nerobiť nič, ale z pohľadu muža je to pre mňa príliš málo, aby to stálo za reč. Máš pocit, že by sa nemali ničiť na Slovensku lesy a ty nemáš dosah? Tak niekoho, kto dosah má, podpor. Štve ťa, keď sused bije svoju ženu? A tvoj status to zastaví?

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Action man na Liptove - Ľudský katapult

Je niečo, čo ma skutočne naštve? Našťastie áno. Nie som ľahostajný človek. V takom prípade mám unikátnu možnosť čosi urobiť. Vtedy narážam na to veľavravné „nechce sa mi”. Nie je však dôležité, či sa mi niečo chce, alebo nechce, ale či je to treba spraviť. Ak usúdim, že mi to nestojí za to, zistím, že sa vytáčam na nepodstatných blbostiach. V takom prípade sa potrebujem zmeniť ja.

Archetyp bojovníka nás poháňa k zápasu za zmenu. Je to prirodzené. Dokonca aj hnev a agresivita sú niečo, čo by nás nemalo prekvapiť. Otázkou zostáva, či zdroje, ktoré máme k dispozícii, dokážeme pretaviť do niečoho konkrétneho.

Ak „rozhnevaných mladých mužov” charakterizuje odpor ku všetkému a zároveň bezmocnosť niečo podniknúť, nemali by sme byť súčasťou. Románoví hrdinovia v tomto literárnom smere nakoniec splynú s tým, čo kritizovali.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: unsplash.com

 

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*