Action man na Liptove - Motorový paragliding 1

Action man na Liptove – Motorový paragliding

gopr0944_senec_Snímek (2)

Pokračujeme v sérii, ktorá je pripravená špeciálne pre čitateľov mužom.sk. Jej súčasťou je nie len odhalenie toho, čo sa dá na Liptove zažiť, ale v každom článku vás čaká špeciálna ponuka.

Motorový paragliding síce patrí medzi rizikové športy a pilot musí byť vždy opatrný, no v skutočnosti je veľmi bezpečný. Pri lete vás totižto drží viac ako 30 rôznych kevlarových šnúr, ktoré sú dostatočne silné, aby bez problémov zvládli vašu hmotnosť. Motorový paragliding je dokonca považovaný medzi podobnými športmi vo vzduchu za najbezpečnejší.

Nehody a zranenia sú len extrémne zriedkavé, pretože lietať je možné len vo vhodnom počasí.

Štatistiky dokonca uvádzajú, že paragliding je bezpečnejší ako jazda autom. Napríklad v Nemecku, kde je paragliding nesmierne populárny, sa vyskytnú úrazy alebo nehody len trom pilotom ročne. To znamená, že sa zraní len 1 pilot z 11 000, keďže ročne sa v Nemecku odlieta až 33 000 letov.

Mnohí ľudia si myslia, že si let v tandeme neužijú práve kvôli tomu, že bude pre nich sedenie príliš nepohodlné. V skutočnosti je však moderný paragliding a sedenie v ňom vysoko komfortné a príjemné.

A ako ste na tom vy?  Máte strach z výšok? Že nie? V takom prípade si darujte zážitok, na ktorý len tak ľahko nezabudnete. Vzlietnite do výšok až niekoľko stoviek metrov a vychutnajte si okolie Liptova z inej perspektívy.

Štartovať môžete z letiska v Liptovskom Ondreji, Gôtovian alebo Liskovej, obcí vzdialených od Liptovského Mikuláša len pár kilometrov. Skúsený pilot navyše tandemový let prispôsobí podľa vašich predstáv. Let, ktorý je vhodné rezervovať deň vopred si môžete teraz objednať až s 50% zľavou. Len za 59€ môžete do konca mája vzlietnuť a vychutnať si neopísateľné výhľady a slobodu vo vzduchu aj vy!

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   178. Podcast Mužom.sk: Zlyhania - slepá ulica, alebo most

Stačí kliknúť na odkaz tu a nezáväzne si tento nezabudnuteľný zážitok objednať online.
Takáto akcia sa už viac opakovať nebude, preto ju odporúčame využiť čo najskôr. Tak na čo ešte čakáte?


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: archív Fun and Adventure

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *