Tvoja manželka nie je tvoja matka 1
Vzťahy

Tvoja manželka nie je tvoja matka

Tvoja manželka nie je tvoja matka 3

A keďže nie celkom tušíš, čo to znamená, poďme si predpísať trocha horkej medicíny.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Tvoja manželka nie je tvoja matka. Tak sa k nej tak nesprávaj. Je to detinské a na hlavu. Je to tvoja partnerka, kamoška, milenka, matka tvojich detí.

Nebehaj za ňou ako malý chlapec, aby ťa pochválila, že si v práci osem hodín pracoval, alebo vyložil prádlo z práčky. To je normálna vec, nič, za čo by ti mala pripnúť medailu cti. Nepotrebuje ďalšie decko, na ktoré by mala byť hrdá kvôli infantilným príčinám. Potrebuje partnera. Mužného chlapa, nech to v tvojom podaní znamená čokoľvek, do ktorého sa zamilovala, ktorým si bol, alebo si myslela, že ním budeš.

Vykašli sa už na to, aby si sa pred ňou vyplakával, aký je voči tebe svet nespravodlivý. Po prvé, nie je to pravda, po druhé, ona vie, že to nie je pravda. Keď už fakt máš chvíľu sebaľútosti a úbohosti, vezmi na prechádzku psa a povedz mu všetky tie výmysly, ale nesnaž sa oklamať svoju ženu, len aby si mal niekoho na svojej strane.

Možno si frustrovaný, pretože si mal niekedy pocit, že si niekto a zisťuješ, že to nie je pravda. Časy strednej školy sú preč a preteky vo „vtipnejší vyhráva” skončili. Lenže žena tu nie je na to, aby ti dala hodnotu. Tú musíš nájsť sám.

Nezariadil si si to náhodou tak, že si si vzal ženu, ktorá nahradila tvoju matku a máš s ňou sex ako bonus? Z takej predstavy musí byť “šialene nadšená”. Iste sú ženy, ktoré to príjmu, pretože majú pocit, že niekoho zachraňujú. Muži sa správajú, ako chlapci, akoby predpokladali, že sa to ženám páči. Neisté ženy to prijímajú, pretože sa cítia potrebné. To je ale všetko iné, len nie rovnocenný vzťah.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Chlapi neplačú...

Ak urobíš niečo, čo sama od seba ocení, ak si všimne, že sa ti mení postava, že tvoja práca prináša ovocie, alebo už viac nemusí podkladať svoje chodidlo pod stôl, ktorý sa kýval, tak iba poďakuj a pokrč ramenami, že je to normálne, pretože byť chlapom je normálne. Verím, že chce vidieť muža, ktorý rastie, posúva sa vpred, je sebavedomý, silný, rozhodný, dokáže poskytnúť istotu…

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Toto nie je článok o tom, že by sme nemali mať emócie. Kľudne preciťuj, čo potrebuješ, ale uvedom si, ako s nimi pracuješ. Ja viem, že je veľmi empatické myslieť si, ako si s manželkou čítaš myšlienky, ale tvoja žena v tebe chce vidieť muža, o ktorého sa môže oprieť, nie otravné decko, ktoré musí mať pochvalu za odložené ponožky, inak bude mať zranené srdiečko. A ak už potrebuješ niekomu fňukať do ucha, kúp si psa, alebo choď s kamošmi na pivo. V prvom prípade aspoň bude jasné, kto je šéf a v tom druhom ťa dobrí kamoši kopnú do zadku.


korektúra: Ivana Varga
fotografia: gratisography.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

8 komentárov

 1. Svätá pravda!

 2. Prajem požehnaný deň!
  Nedá sa nesúhlasiť. Avšak / asi by som to nebol ja…/ sme tu pre seba navzájom, jeden pre druhého, aj v dobrom, aj v zlom. A navždy. Takže s radosťou budem bútľavou vŕbou pre svoju milovanú, a keď mi bude ťažko tak viem, že pri sebe mám niekoho, o koho sa aj ja / Big Man / môžem oprieť. V dôvere, že to nikdy nezneužije.

 3. Za všetky ženy ďakujem za tento článok :-). Som rada, že existuje muž s takýmto názorom a som rada, že ho aj šíri ďalej… Mať muža, ktorý si neustále vyžaduje vašu pozornosť je naozaj otravné, rovnako je to aj naoapk. Vo vážnych situáciách som tu rada pre svojho partnera, avšak stále robiť niekomu pochlebovača, psychológa alebo nebodaj coucha je popri bežných povinnostiach veľmi vyčerpávajúce. Takže milí muži, ak ste sa v tom článku našli, skúste zmierniť svoje správanie..

 4. Tomáš Novohradský

  Krásný den. Váš článek je inspirující a pro mě osobně představuje v dnešní době ostrůvek mužství které se nějak vytrácí. Díky a budu Vas server sledovat a s radostí číst. Krásný den Tom

 5. skvely clanok, prosim muži, ani ja som neni dokonala, po porode stale kila navyše a do toho moja cholericka povaha, ale robim so sebou co viem a nepolavujem, preto precitte tento clanok a ukazte nam, ze stale je/existuje “muž muž “ a dospiet sa da… DANKE!
  🙂

 6. “Rýchla smrť”. 😀
  Dať partnerke/manželke dostatočný priestor na nadýchnutie je viac než potrebné. Rozhodne som zástanca myšlienky, že pochvala, ocenenie, bútlavá vŕba alebo životný rozhovor sa má spraviť, len ak na to je správny čas – ak je ten, ktorý dáva, pripravaný spraviť to bez nároku na “revanž” a druhá strana ak je pripravená prijať bez výhrad. Len vtedy to má zmysel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*