Umenie spoločnej večere 1
| |

Umenie spoločnej večere

splitshire.com

Jedenie je záležitosťou inštinktu, a tak ako pri mnohých iných inštinktívnych záležitostiach (ehm… tých v spálni) my muži často zapneme autopilota vždy, keď sa pred nás postaví jedlo. Samozrejme, je to určite celkom v poriadku, keď si doma sypeš cereálie do úst rovno z krabice, ale keď ideš von so slečnou, ktorá sa pre túto príležitosť vyparádila… jednoducho je čas zmeniť taktiku. Jedlo, ktoré sa chystáš zjesť, tu nie je čisto na tvoje prežitie. Mala by to byť udalosť. A ak si dáš pozor, na niektoré kľúčové detaily, môže ňou aj byť.

Pochopiť a zvládnuť umenie hodovať na rande nie je vôbec ťažké, ale nejde tu len o správnu etiketu, ako napríklad ktorým príborom začať (lyžica polievka, vidlička a nôž hlavné jedlo) alebo kedy si na kolená položiť obrúsok (keď si sadneš), i keď takéto tipy určite pomôžu. Sú tu ale tipy, ktoré sú viac nápomocné ako iné. Zapamätaj si ich a nabudúce, keď pôjdete do tej vychytenej reštaurácie, možno ju potešíš natoľko, že sa s tebou podelí o dezert.

Rada prvá. Ona ide prvá. Vo všetkom.

Tej rady sa drž od momentu, čo ju vyzdvihneš. Prvá nastupuje do auta, pretože jej držíš dvere. Na Slovensku platí, že muž vchádza do reštaurácie prvý a slúži v prípade nebezpečenstva ako štít, takže nezabudni na túto výnimku. Taktiež si prvá zloží kabát, a to kvôli tomu, že jej asistuješ, a tiež si prvá sadá. Prvá si prezrie vína a rovnako tak objedná prvá (iba ak by ste sa dopredu dohodli, čo si dáte, vtedy je to na tebe, aby si objednal pre vás oboch). Taktiež si z košíka vyberie prvý krajec chleba alebo hociakého predjedla, ktoré vám donesú. Ako muži sme v tomto ohľade často sebeckí. Sme zvyknutí zvádzať boje o posledný kúsok pizze alebo posledné pivo so svojimi rovnako sebeckými priateľmi. Ale tam jej musíš dokázať, že ONA je tvoja priorita. Nie tvoje víno, guláš ani krém bruelle. Ona.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   7 chýb, ktoré robia nováčikovia pri mokrom holení

Rada druhá. Daj si načas.

Vo všeobecnosti muži jedia o dosť rýchlejšie ako ženy. Ony jedia, akoby sa prechádzali. My akoby sme cválali. Spomaľ, upokoj sa. Jedlo ti nikam neujde. A okrem toho, ako chceš počuť, čo má na srdci, keď sa stále napchávaš? A to nás privádza k tretej rade.

Rada tretia. Počúvaj.

Celkom dobrý spôsob, ako spomaliť svoje tempo pri jedení, je počúvať, čo tvoje rande hovorí. Koniec koncov asi je celkom zaujímavá (alebo, v lepšom prípade veľmi zaujímavá). Samozrejme, netreba to preháňať, nemala by sa cítiť ako na výsluchu, ani na prednáške o svojom živote. Sústreď sa na ňu a nie na iných hostí v reštaurácii, podivného čašníka a iné rušivé elementy, ktoré bežne poletujú po miestnosti.

Rada štvrtá. Nahoď sako!

Za predpokladu, že si nejdete vyraziť do totálneho pajzla, mal by si mať sako. A malo by byť na mieru. Prečo? Pretože tvoja postava dostane dosť zabrať v momente, keď si sadneš. Ženy majú rady mužov s ramenami. A keď si sadneš na nejakú stoličku (alebo horšie na pohovku), je celkom ľahké vyzerať, akoby si sa mal zrútiť do seba. Nemusí byť ani vlnené a nemalo by mať tuhé ramená. Dokonca aj saká za pár desiatok eur sa dajú nosiť, ak si ich dáš upraviť na mieru. A ako bonus, saká majú vnútorné vrecká, kde môžeš odložiť peňaženku a pri platení ju bez námahy vytiahnuť, čo je pohodlnejšie, ako ju vyťahovať spod svojej sedacej časti.

Rada piata. Platím…

Ty platíš. Všetko.

Radia šiesta. Maximálne dva drinky.

Je celkom možné, že si dáte pohár vína. Tak si ho uži. Chceš ešte jeden? Pokojne do toho. Ale tretí drink? To je často návod na neúspech, pretože po takomto predstavení už pravdepodobne slečna nebude chcieť v rande pokračovať . A aj keby chcela, ty na tom nemusíš byť práve najlepšie.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Buďte ku mne milí, som žena za volantom

Vidíš? Nič ťažké. Zapamätaj si ich všetky a možno sa dočkáš aj druhej spoločnej večere. A dokonca máš šancu, aj keď celú večeru stráviš so špenátom medzi zubami.

A pamätaj. Tieto pravidlá platia, aj keď máte večeru u jedného z vás doma.

A čo vy? Máte nejaké vlastné rady, ktoré Vám pomohli? Zdieľajte ich v komentoch!

preklad: Dominik Mucha
korektúra: Ivana Badiarová
zdroj: artofmanliness.com
fotografia: splitshire.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *