Vojnový chodník 1
|

Vojnový chodník

Native American and sunset

Vydať sa na vojnový chodník. Cestu, ktorá vás zavedie priamo k nepriateľovi. Stanoviť si cieľ a vrátiť sa víťazne.

Každé ráno, spolu s tým, ako otvoríme oči, sa nám otvárajú tisícky možností. Od toho, čo si dáme na raňajky, cez to, čo budeme sledovať na webe, ktorú sociálnu sieť zapneme ako prvú, koľko času strávime s priateľmi knihami, seriálmi… Možností, čo všetko môžeme v jeden deň začať a zažiť, je obrovské množstvo. Ak by sme to neskúsili, možno by sme mali pocit, že sme o niečo prišli, čosi zmeškali.

Staň sa členom
A ZÍSKAJ PRÍSTUP K PRÉMIOVÉMU OBSAHU, FÓRAM A ĎALŠÍM CHLAPOM

  • Privátne skupiny len pre členov – či hľadáš inšpiráciu v športe, sile, vzťahoch alebo otcovstve
  • Privátne četovanie
  • Diskusné fóra – zorganizuj chlapov okolo seba, alebo sa pridaj k iným, preberaj všetko, čo ťa trápi a zaujíma, poraď iným
  • Nájdi si chlapov z Mužom.sk vo svojom okolí – vyhľadávanie na mape
  • Prednostné informácie ohľadom organizovaných stretnutí – takto si stále nájdeš miesto na našich častokrát vypredaných spoločných aktivitách
  • Vlastná nástenka a možnosť zdieľať svoje nápady s komunitou
  • 10% zľava na náš merch
  • Prístup k prémiovým článkom
  • Prístup k prémiovým podcastom

Skáčeme tak od projektu do projektu bez toho, aby sme videli nejaký výsledok. Z jedného vojnového chodníka na druhý bez toho, aby sme čelili nepriateľovi alebo nad ním zvíťazili. Hľadáme “to pravé”. To pravé zamestnanie, ten pravý koníček, toho pravého partnera. OK. “To pravé” sa ale nezjaví len tak, je potrebné to budovať. Deje sa to tak, že nájdeme výzvu a zadosťučinenie v tom, čo je momentálne pred nami.

Dôvodom toho, že nedokončíme konkrétne veci, je aj to, že sa jednoducho sústredíme na príliš mnoho záležitostí. Potrebujem sa zamerať na konkrétny projekt, dokončiť ho a prejsť k ďalšiemu. Znie to ideálne, rozumiem, že život prináša niekoľko urgencií v tesnom závese. Napriek tomu potrebujeme stanoviť priority a vykonať ich. Najlepšie hneď ráno alebo večer pred tým. Čo je na vašom bojovom chodníku dôležité urobiť dnes a zajtra?

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Krédo Navy SEALs

Problém je, že dnes môžeme robiť čokoľvek. Lenže my nepotrebujeme robiť čokoľvek, potrebujeme jednu konkrétnu vec, ktorú dokončíme a posunieme sa k ďalšiemu cieľu. Angličtina ponúka malú slovnú hračku FOCUS – Follow One Course Until Success (Sledovať jeden smer až k úspechu).

Ak nás teda množstvo podnetov vyrušuje, potrebujeme ich obmedziť alebo úplne eliminovať. Nespoliehajte sa na to, že vám pomôže motivácia. Tá je často preceňovaná. Môže pomôcť, no keď je motivácia na kolenách, vlajku zdvíha disciplína. To, čo pomáha, je systém. Je dobré byť obklopený priateľmi, ale nakoniec tomahawk zostáva vo vašej ruke. Vaša vôľa dokáže byť superschopnosťou.

Sústreďte sa na to, pre čo ste sa rozhodli. Zostaňte na bojovom chodníku. Vráťte sa zo skalpom. Tak to robia bojovníci.


Korektúra: Jana Lászlóová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *