Ako sa zmeniť k lepšiemu, alebo keď sa slovo stane telom. 1
|

Ako sa zmeniť k lepšiemu, alebo keď sa slovo stane telom.

Ako sa zmeniť k lepšiemu? Čo je to reťaz rastu a prečo je tak veľmi dôležité zlyhať? Pár krátkych myšlienok to objasní.

“Zo všetkého, čo je napísané, milujem len to, čo človek napísal svojou vlastnou KRVOU.”
(Friedrich Nietzsche, Tak hovoril Zarathustra)

Učíme sa, trénujeme a vkladáme do praxe, nakoniec vieme a ak sme disciplinovaní, vedomosti sa prejavia aj v našom charaktere. Charakter je vyjadrený činom. Reťaz rastu.

To, čo nám ide najlepšie, nie je vždy cesta.

Je pre nás však prirodzené, že zvykneme zvyčajne robiť len to, čo vieme robiť dobre, to, v čom je isté, že uspejeme, a občas sa pokúsime o niečo, čo je trochu náročné. Aj takto sa dá napredovať, robiť malé kroky, ale skutočný rast a zlepšovanie sú trocha ďalej.

Ak sme závislí na externom uznaní, zmena nikdy nenastane. Keď má ego kontrolu nad tréningom, športovec sa vždy uspokojí s menej, pokiaľ pri tom vyzerá dobre – ale nikto nemôže vyzerať dobre a zároveň sa zlepšovať. Ešte raz. V procese, keď sa zlepšujeme, nemusíme vyzerať dobre, víťazne, hrdinsky, v pohode, šťastne, spokojne…

Ochota zlyhať je kľúčová.

Chcete sa zlepšiť? Spravte si najprv inventúru svojich schopností a prijmite sa takí, akí ste. Keď si pripustíte, že nie ste tým, kým sa chcete stať, môžete začať pracovať na mnohých slabinách, ktoré sa určite objavili.

Ak sa chcete učiť a rásť, musíte byť ochotní zlyhať. Keď ste ochotní zlyhať, ste ochotní poznať pravdu. Potom môžete vynaložiť akékoľvek úsilie bez závislosti od výsledku. Či už v horách, v telocvični alebo vo vzťahoch, chronická potreba uspieť bráni rastu a získavaniu vedomostí.

Hodnota neúspechu je v našej ochote prijať ho, aby sme sa čosi naučili, musíme byť pripravení zlyhať. Stáť na zráze, pripravený skočiť si vyžaduje odvahu, ale ochota zlyhať si vyžaduje väčšiu silu. Verím, že najväčšia hodnota spočíva v oslobodení sa od vonkajšieho tlaku vyzerať tak alebo onak, pretože po oslobodení sa od týchto obmedzení je možné mnoho. A to je skutočná sloboda.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   173. Podcast Mužom.sk: Vrchy a cesty, alebo ako je to s motiváciou

Začiatok je na konci predstierania.

Naše pekné slová a pekné fotky s filtrom sú priehľadné, ale keď sa pozrieme do zrkadla, môžeme vidieť seba, a že všetko, čo sme, je len predstava. Aby sme túto predstavu zhmotnili, alebo zmenili, musíme premeniť slová na telo, urobiť realitu z našich presvedčení. Keď prestaneme predstierať, môžeme skutočne napísať autobiografiu krvou.

Držím nám palce.

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *