Zrod hrdinu 3. - Sebavedomie 1
|

Zrod hrdinu 3. – Sebavedomie

V predchádzajúcich dielňach som písal o risku a výzvach. Čeliť týmto skutočnostiam resp. byť v nich úspešný prináša ako benefit sebavedomie. Viac ako dobrá odmena.

V predchádzajúcich dielňach som písal o risku a výzvach. Čeliť týmto skutočnostiam resp. byť v nich úspešný prináša ako benefit sebavedomie. Viac ako dobrá odmena.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Robert Allen povedal, že všetko čo chceš je mimo tvojej komfortnej zóny. Sebavedomie celkom určite. Na veci si netrúfneme nie preto, že sú náročné, v skutočnosti sú náročné, pretože si na ne netrúfneme. Seneca odpustí, ak som jeho myšlienku neparafrázoval správne.

Čo teda možno považovať za sebavedomie, ktoré nachádzame u hrdinov? Presvedčenie, že dokážete niečo výnimočné, alebo niečo, o čom je vaše okolie presvedčené, že nemôžete zvládnuť. Iste, sebavedomie sa dá definovať aj inak. Úplne jednoducho ako vedomie o sebe, teda vedomie o svojich kvalitách, zručnostiach a schopnostiach, ako aj schopnosť identifikovať svoje hranice. Vráťme sa pre potreby našej dielne k definícii v druhej vete.

Jeden z mytologických obrazov sebavedomia plynúceho z predchádzajúceho risku a schopnosti čeliť výzvam je epos Beowulf. Mladý hrdina čelí ľudožravému netvorovi Grendelovi. Nestačí, že sa rozhodne zabiť ho, on mu čelí nahý a bez zbrane. Dá sa toto vykonať bez dôvery vo svoje schopnosti? Keď Beowulf Grendela porazí, pokračuje ďalej a zabije aj jeho matku. Vykonať, čo sa ľuďom zdá nemožné buduje sebavedomie a sebavedomie nás vedie do nových úloh. Tak trocha cyklický dej.

Každé vystúpenie z komfortnej zóny môže priniesť novú skúsenosť, o trocha viac zručností a novej sily.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: Beowulf fanart

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *