Všetko alebo nič! 1
| |

Všetko alebo nič!

Všetko alebo nič! 3

Sadol si ku mne a povedal nedokonalou slovenčinou: „Videl som ťa, si dobrý, ale ja sa budem snažiť byť lepší…” Potľapkal ma po ramene a dodal: „Uvidíme sa v cieli.“

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Bol horúci júnový deň a mňa čakali dlho očakávané prijímacie skúšky na Záchranárstvo. Bol som neistý, ale sľúbil som si, že to absolvujem, či sa mi bude chcieť alebo nie.

Po registrácii a vysvetlení všetkých pravidiel, za akých sa budú fyzické skúšky vykonávať, bežal 2-krát rýchlejšie. Vtedy to začalo. Po prvej disciplíne bolo vidieť, kto má na vrch. Vtedy prišiel Alexei, chalan ako z Ukrajinského predmestia, trištvrťové nohavice a Wu-Tang Clan tričko bez rukávov. Vyzeral výstredne, ale prihovoril sa, a tak som sa ho stihol opýtať: „Prečo sa tak snažíš, keď si aj tak dosť dobrý?” Odpovedal mi: „Vieš, ak ma nezoberú na školu, nedostanem od Vašich úradov azyl.“

Povedal mi: „Všetko alebo nič.“

V ten deň som odchádzal z tých prijímacích skúšok nie s pocitom, že mám istotu, že ma zoberú, ale s myšlienkou: „Dal som do toho všetko?“

Myšlienka, ktorú mi tento ruský chalan nechal v mysli, bola tak silná, že som nad ňou premýšľal vyše týždňa. Keď sa to uležalo, uvedomil som si, že toto je presne to, čo nám mužom niekedy chýba. Neberieme svoje povinnosti a úlohy vážne, a tak sme vlažní. Nechcem tvrdiť, že teraz by sme sa mali obesiť, keď v práci odovzdáme horší projekt ako kolega, alebo nesplníme mesačný plán na 110%, ale o tom, že ideme len toľko, koľko stačí.

Nebudem tiež tvrdiť, že nie som taký, lebo často sa pristihnem pri tom, ako spravím radšej iba toto, lebo potom chcem mať voľno alebo robiť niečo iné. Hľadanie ľahšej cesty sa pre moderného muža stalo akýmsi deformovaným denno-denným štýlom správania a prístupu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Krátky slovník mužovho charakteru

Tento chalan mi nastavil zrkadlo. On vedel, že je len buď – alebo, a mal pravdu. Vždy sú len dve možnosti. Ale my sa k veciam často staviame lážo-plážo, veď to niekto spraví, to nie je len moja chyba, veď sú tam aj iní kolegovia atď.

Zodpovednosť a plné nasadenie ide akosi ruka v ruke. Byť prítomný a schopný zobrať zodpovednosť za všetky svoje rozhodnutia, či je to dobré alebo zlé, jednoducho v každom čase!

Môj profesor na škole mi kedysi hovoril: „Snaha sa cení, ale nehodnotí.“

To platí maximálne na akademickej pôde, ale nie v živote.  Bez snahy a nášho plného nasadenia nie je možné vidieť výsledok. A bez plného nasadenia nemôžeme čakať úspech. Spoliehať sa na to, že bude niekto horší alebo slabší, je len hlúpa vypočítavosť, nie mužskosť.

Život ma naučil: Nikdy nepodceňuj súpera, nech je akýkoľvek. Nikdy nečakaj, že niekto za teba vyrieši tvoje problémy. Ak máš možnosť a môžeš niečo zmeniť alebo pomôcť, tak to sprav. Filozofovať o tom, čo by bolo, je potom už zbytočné. Jediným kľúčom k úspechu je jednoducho byť prítomný v každej situácii naplno, „tu a teraz“ a nezabudnúť, že muž má byť ten, kto vie zobrať za danú situáciu zodpovednosť.

Muži, nebojme sa byť prítomní a odvážni tam, kde sme, v ktoromkoľvek momente.
Nikdy nevieme, čo bude, ale vieme ovplyvniť to, čo je.

Tak poďme do toho!


Korektúra: Jana Lászlóová, Ivana Varga
Fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *