Zmena 1
Charakter Život muža

Zmena

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Píšem už striedmo. Potreboval som opäť veci nažiť, zažiť, aplikovať alebo proste jednoducho si užívať život, aby som mohol opäť písať. Moje články sú len zo života a nie teórie bez praxe. 

Aktuálne som sa dal znovu na cestu práce na sebe a chcem priniesť do mužom.sk niečo nové, čo časom zapracujem. Minulý rok to bol kurz zážitkovej pedagogiky a vrelo odporúčam každému pedagógovi, či komukoľvek, kto pracuje s ľuďmi, aby kurz absolvoval. Nové vedomosti a skúsenosti mi pomáhajú lepšie viesť a pripravovať niektoré naše projekty a to mi ukázalo, aké je dôležité celoživotné vzdelávanie.  

Aktuálne som na výcviku mužských a zmiešaných kruhov a aj keď som len na začiatku, poviem vám, je to riadna nálož. Vedomostne aj osobnostne. Je pre mňa ohromujúce, čo taký kruh dokáže vytvoriť a priniesť. 

Jedna z vecí, ktorá ma doslova fascinuje a dovolím si tvrdiť, že aj mení život k lepšiemu, je “naučiť” sa rozprávať srdcom. Znie to tak jednucho, ale chce to kus odvahy a vnútornej sily. Povedať veci ako naozaj sú, ako to nazaj cítite a máte, aj keď to aktuálne nemusí byť v súlade s Vašou víziou, v súlade so svetonázorom alebo tým, čo sa má alebo nemá. Nesieme si vzorce z detstva a skúsenosťami si pod vplyvom strachu alebo presvedčenia/príkazov/zákazov budujeme rôzne bloky, pre ktoré len ťažko dokážeme pomenovať to, ako to naozaj v srdci máme. Chce to nielen odvahu, ale aj pravdivosť. 

Strach z toho, že sa vám niečo rozpadne, je možnou brzdou. A niekedy práve ten rozklad je začiatok cesty ku kvalitnejšiemu životu. Šťastní ľudia su tí, ktorí žijú v súlade so sebou. Nie s predstavou o sebe, ale s tým ako to naozaj majú. 

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Chceš – nechceš, tvoja voľba, tvoj život. A akokoľvek dlhý bude, to aký bude, je na Tebe.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Zmena

Mal som práve včera jeden dobrý rozhovor a plynule sme premostili na tému “upratovania” v sebe. Tieto fázy chodia vo vlnách a je dôležité ich otvárať vtedy, keď prídu, lebo sa už nemusia objaviť. Je to akési okno, ktoré keď sa zavrie, otvorí ho až búrka. Viete, čo robia potlačené, nevyriešené veci v nás? Čo neporiešite, telo raz “vygrcia”. Lebo si pamätá. 

Tá práca na sebe je oveľa viac ako samotný cieľ. Proces je dôležitý a niekedy kľudne treba aj zmeniť trasu. Niekedy treba zmeniť aj cieľ. 

Odporúčam film Pokojný bojovník, ktorý nesie v sebe veľa silných myšlienok s pekným príbehom. Jedna z nosných je práve téma zmeny. Zmena v zmysle “viem, že nič nezostáva rovnaké”.

Až do dnes som nerozumel tomu, aká sila je v tomto jedinom slove.

Mám túžbu, aby sme my, muži 21. storočia, boli schopní zmenu prijímať, ba dokonca ju inicovali tam, kde je treba. Aby sme hovorili srdcom a viedli k tomu seba a svoje okolie. 

Poznáte príbeh o chlapcovi a hviezdiciach?

Jedného dňa na pláž more vyplavilo obrovský počet morských hviezdic. Všetci sa začali pozerať aká katastrofa a že more už nebude nikdy ako pred tým. Avšak jeden malý chlapec zliezol na pláž, zdvihol jednu hviezdicu a šiel ju vrátiť do mora. Davy ľudí, ktoré sa pozerali, na neho kričali, že je to zbytočné a je to beznádejné, ten počet je obrovský. Po chvíli sa k nemu pridal ďalší človek a pomáhal mu vrátiť pár hviezdic späť. Takto sa pridal ďaľší a ďaľší, až sa pridali všetci a spoločnými silami zachránili všetky hviezdice. 

A tak, možno raz jeden druhého potiahneme.


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: Unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*