Acta Non Verba 1
|

Acta Non Verba

Existuje prístup, ktorý by som v pokoji nazval univerzálnym pre každého chlapa. Kroky, pri ktorých môžete zabudnúť na slová typu “každý sme iný”, “pre mňa to neplatí” a podobne. Čítajte teraz, poďakujete neskôr. 

Existuje prístup, ktorý by som v pokoji nazval univerzálnym pre každého chlapa. Kroky, pri ktorých môžete zabudnúť na slová typu “každý sme iný”, “pre mňa to neplatí” a podobne. Čítajte teraz, poďakujete neskôr. 

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Ak ste na svojom tanieri objavili príliš veľkú porciu výziev, ktoré potrebujete prekonať, mám podobnú skúsenosť. Je veľká kopa slabostí, ktoré si v živote neprajem a verte, že aj s odstupom, je to riadna dávka. Zjesť mamuta vyžaduje stratégiu. Jednoducho pôjdete kúsok po kúsku.

A aj keď je to mnohým jasné, chlieb sa láme v momente, keď je potrebné pustiť sa do akcie. Ciele, ktoré chcete dosiahnuť, vzťahy, ktoré pestujete a príklad, ktorý dávate svojmu okoliu, nebudú existovať na základe motivačných článkov, vašich zbožných prianí, ani vďaka najlepším plánom. Acta non verba – skutky, nie slová.

Čo môžeš urobiť hneď

Napíš si tri ciele na nasledujúcich sedem dní a tri ciele na nasledujúci mesiac. Pod každý si napíš dva konkrétne kroky, ktoré ťa k nemu dostanú. Už len to, že musíš dať niečo na papier, je konkrétny krok. Ideme jesť mamuta, takže postupne.

Necvič, ale trénuj. Ak sa chceš niekam posunúť v pohybovej aktivite, nerob ju len tak. Počul som o chlapoch, ktorí chodia do posilňovne bez konkrétneho plánu, cvičia, na čo majú akurát chuť, bežia, ako sa cítia. Ak máš cieľ zlepšiť sa, tento spôsob je neefektívny. Zmeň to. Či si začiatočník, alebo pokročilý, vždy maj vypracovaný plán útoku. Ideálne, ak sa spojíš s dobrým trénerom.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Zrod hrdinu 3. - Sebavedomie

Pochop, že tvoja žena nie je muž. Prestaň byť naštvaný, že ti tvoja žena nerozumie, alebo, že robí veci inak ako ty. Keby premýšľala ako ty, alebo konala ako ty, tak sa správa ako muž. Bral si si ju preto, že ťa zaujala jej ženskosť. Zabudol si? Tvoja partnerka nie je tvoj “brácho”.

Prestaň sa obávať. Nemáš dosť úderov srdca na to, aby si sa dookola obával o to, čo si pomyslia ľudia okolo. Po prvé, väčšinu ľudí nezaujímaš. Po druhé, premeškáš tak obrovskú kopu príležitostí. Nechceš tancovať, lebo sa hanbíš vyzerať neohrabane. Nechceš trénovať, lebo si slabší ako ostatní. Dôveruj si, že to, prečo sa rozhodneš, urobíš najlepšie ako vieš. Sebadôvera.

Prečítaj si knihu. Potrebuješ nadobúdať nové schopnosti a vedomosti. Nájdi knihu, prečítaj ju, premysli si, čo ťa naučila, v čom ťa posunula. Pomôže to tvojej sebadôvere a sebavedomiu. Čítanie je neoddeliteľná súčasť tvojho rastu. Prestaň rozprávať, že nie si na knihy. Čítaj.

To je niekoľko málo vecí, ktoré môžeš urobiť hneď. Je ich omnoho viac, ale teraz choď a niečo urob.

Acta non verba


korektúra: Ivana Varga
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *