Action man na Liptove - Paragliding 1

Action man na Liptove – Paragliding

paragliding_Chopok_Muzom.sk

4 fakty, ktoré by ste o paraglidingu mali vedieť.

Paragliding je oveľa bezpečnejší, ako sa na prvý pohľad zdá

Pri lete vás totižto drží viac ako 30 rôznych kevlarových šnúr, ktoré sú dostatočne silné, aby bez problémov zvládli vašu hmotnosť. Paragliding je dokonca považovaný medzi podobnými športmi vo vzduchu za najbezpečnejší.

Nehody a zranenia sú len extrémne zriedkavé, pretože lietať je možné len vo vhodnom počasí.

Štatistiky dokonca uvádzajú, že paragliding je bezpečnejší ako jazda autom. Napríklad v Nemecku, kde je paragliding nesmierne populárny, sa vyskytnú úrazy alebo nehody len trom pilotom ročne. To znamená, že sa zraní len 1 pilot z 11 000, keďže ročne sa v Nemecku odlieta až 33 000 letov.

Paragliding je komfortnejší, ako ste si mysleli

Mnohí ľudia si myslia, že si let v tandeme neužijú práve kvôli tomu, že bude pre nich sedenie príliš nepohodlné. V skutočnosti je však moderný paragliding a sedenie v ňom vysoko komfortné a príjemné.

Piloti majú nad letom skutočnú kontrolu

Ovládať paragliding nie je práve jednoduché, ale piloti dokážu mať nad letom až prekvapujúco vysokú kontrolu. Pilot dokáže kontrolovať svojim riadením nie len smer, ale aj rýchlosť letu.

Ďalším zaujímavým faktom je, že piloti sa takmer nikdy nezrania kvôli zlyhaniu výbavy. Každý moderný paragliding je vyrábaný ako maximálne bezpečný.

Paragliding a Chopok Nízke Tatry

Lokalita Chopku patrí na Slovensku medzi najobľúbenejšie. Ponúka totiž neopakovateľnú scenériu Nízkych Tatier s výhľadmi na celé Slovensko. Fun and Adventure má v ponuke aj tandem paragliding so skúseným a certifikovaným pilotom. A práve tento nezabudnuteľný zážitok vám prinášame za bezkonkurenčnú cenu, len 47€, čím sme opäť prekonali všetky zľavové portály, ktoré ho ponúkajú  za podstatne vyššiu cenu (až 65€). Na uplatnenie zľavy stačí v online alebo tel. objednávke uviesť, že patríte medzi čitateľov mužom.sk 🙂 Táto akcia platí na objednávky uskutočnené do 28.2.2017 (lety bude možné uskutočniť vo februári alebo marci 2017, najmä v závislosti od počasia).

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   280. Podcast Mužom.sk: Umění odolnosti (Ross Edgley)

Tak nečakaj a objednávaj!

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *