Máte chuť sa pobiť? 1
| |

Máte chuť sa pobiť?

1ihpsdizyfa-martin-knize

Pobili by ste sa? Asi nie. Teda, väčšina mužov sa nechce pobiť. Je to nebezpečné, hrozí, že to bude bolieť, zostanete ležať na zemi porazený. Ale mali by ste, pretože ako inak chcete dobré manželstvo, prácu, seba samého? Za veci, po ktorých túžime, sa pobiť oplatí.

Dnes stretnete skvelých rečníkov s obrovskými snami, ako by chceli toto a tamto zmeniť. Poznám to, sám sa pri tom občas prichytím. V mojom prípade je toho stále menej, pretože si uvedomujem, že ak niečo chcem, nepomôže nič iné, iba sa o to pobiť.

Už skoro na každom rohu nájdete chlapíka s veľkým snom, víziou, rečami. To nie je zlé. Potrebujeme vizionárov a inšpirátorov, ale ak sa ich slová nepremenia na akciu, sú zbytočné.

Mužné je veci urobiť. Vykonať. Dokončiť.

Ste vizionár a nedoťahujete veci do konca? Tak sa buď zmeňte, alebo nájdite niekoho, kto vám s tým pomôže.

Skúmajte, čo

Toto je prvý krok. Ak netušíte, o čo vám ide, tak sa nepohnete ani o krok ďalej. Robiť niečo iba preto, aby ste niečo robili, nie je to najlepšie rozhodnutie. Kým neprídete na to, čo chcete, budete blúdiť v kruhu.

Plánujte

Možno už aj viete, čo a chcete to urobiť čím skôr. Výborne, ale ako na to? Skúste si odhadnúť vaše šance na úspech. Aký bude prvý krok? Aký bude druhý krok? Čo budete potrebovať?

Pozor, ide iba o odhad, nie o dokonalý plán. Veľa ľudí sa zasekne v pasci bezchybnosti. Bezchybnosť je mýtus. Našou úlohou je zistiť, ako by to hypoteticky malo vyjsť. Premýšľajte nad tým ako nad experimentom. Ak to nevyjde, môžete hľadať ďalej.

Urobte to

Teraz je čas, aby ste svoju teóriu podrobili praxi. Proste urobte to, čo ste si naplánovali a urobte to tak, ako ste si to naplánovali. Nemám na mysli len veci, ktoré úplne zmenia váš život. Maličkosti sa počítajú. Rovnako aj každá dobrá skúsenosť z malého kroku vpred. Budujte malé víťazstvá a zrýchlenie. Rozumiem, že súčasťou toho sú aj obavy a strach, ale vy zasa rozumejte tomu, že muži menia veci na realitu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Sebaľútosť je smrť

Vyhodnocujte

Vždy, keď niečo urobíte, obzrite sa späť. Zhodnoťte, aké to bolo, čo ste cítili a čo mohlo byť lepšie. Zistíte, že to nefungovalo? OK. Tak späť k projektu a plánujte znova. Fungovalo to? Výborne, postup zopakujte znova.

Nebojte sa pobiť o veci, na ktorých záleží. Skúmajte, plánujte, urobte, zhodnoťte – toto je vzorec, ktorým sa idey uvádzajú do praxe. A skutočný muž nesie zodpovednosť za to, aby sa myšlienky stávali realitou.


korektúra: Ivana Badiarová, Dávid Vihonský
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *