10 najlepších kníh, ktoré som čítal minulý rok 1

10 najlepších kníh, ktoré som čítal minulý rok

knihy2015

Minulý rok som toho aj napriek vznešeným plánom (prečítať 52 kníh za rok) neprečítal veľa. Môj plán som naplnil ledva na polovicu. Z toho vám ponúkam výber 10 kníh, ktoré ma minulý rok najviac zaujali. Ide o knihy, ktoré som vlani čítal, nie nutne tie, ktoré minulý rok vyšli ako novinky.

Knihy sú v náhodnom poradí.

Restart – Jason Fried, David Heinemeier Hansson

„Zvykajte si hovoriť nie – dokonca aj na veľa vašich najlepších nápadov. Použite silu „nie” k vyjasneniu priorít. Málokedy ľutujete, že ste povedali nie. Často vás však mrzí, že ste na niečo prikývli.”

Ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí – Dale Carnegie

„Môžete si získať za dva mesiace oveľa viac priateľov tým, že sa budete úprimne zaujímať o druhých, ako keby ste sa dva roky snažili prinútiť druhých zaujímať sa o vás.”

Myšlení rychlé a pomalé – Daniel Kahneman

„Môžeme nevidieť niečo očividné a rovnako môžeme nevidieť našu vlastnú slepotu.”

Elon Musk – Ashlee Vance

„Dobré nápady sú vždy bláznivé, až pokým nie sú.”

13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia – Amy Morin

„Rozdiel medzi priemerným a výnimočným životom je často v uváženom riskovaní.”

So Good They Can’t Ignore You – Cal Newport

„Rada ‚nasleduj svoju vášeň’ je vážne chybná. Nie len, že neopisuje, ako si väčšina ľudí nájde naplňujúcu prácu, ale pre mnohých ľudí táto rada môže dokonca veci ešte zhoršiť. Vedie totižto ku chronickým zmenám prác a krutým pocitom úzkosti, keď sa po nasledovaní tejto rady ľuďom rúcajú sny.”

Športový gén – David Epstein

„Telesná činnosť, ktorú človek trénuje, je v mozgu veľmi špecificky zautomatizovaná. Aby sme sa vrátili k Abernethyho argumentu, „premýšľanie” o činnosti je znakom začiatočníka v športe, alebo kľúčom k premene špičkového športovca späť na amatéra.”

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   PODCAST LÍDROM #013 – Silné stránky - Buď sám sebou

Freakonomics – Steven D. Levitt, Stephen J. Dubner

„Morálka, mohli by sme argumentovať, reprezentuje spôsob, akým by ľudia chceli, aby svet fungoval – zatiaľ čo ekonómia reprezentuje, ako svet naozaj funguje.”

Veľký plán – Stephen Hawking, Leonard Mlodinow

„Preto by sme museli povedať, že akákoľvek komplexná bytosť má slobodnú vôľu – nie ako fundamentálnu črtu, ale ako efektívnu teóriu, ktorá nám nedovoľuje vykonať výpočty, umožňujúce predpovedať jeho činy.”

Od nuly k jednotke – Peter Thiel, Blake Masters

„Každá chvíľa v podnikaní nastane iba raz. Ďalší Bill Gates nevytvorí operačný systém. Ďalší Larry Page či Sergey Brin nevytvoria vyhľadávač. A ďalší Mark Zuckerberg nevytvorí sociálnu sieť. Keď týcho ľudí kopírujete, tak sa od nich neučíte.
Samozrejme, je ľahšie odkopírovať nejaký model, než vytvoriť niečo nové. Robiť to, čo už vieme, privádza svet od 1 k n, k pridávaniu niečoho známeho. Keď však vytvárame niečo nové, postupujeme zakaždým od 0 k 1. Akt tvorenia, tak ako okamih stvorenia, je jedinečný a jeho výsledok je občas svieži a zvláštny.”

Korektúra: Jana Lászlóová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *