Bojovníkov sprievodca k pravej mužnosti 1

Bojovníkov sprievodca k pravej mužnosti

dont just stand there

V nedávnej minulosti sa muži rodili, aby boli bojovníci. Nemali žiadnu inú povinnosť, iba dodržiavať kódex bojovníka a posúvať ho z pokolenia na pokolenie. Počas posledných 500 rokov však muži zabudli na tento spôsob života a nahradili ho záplatou, ktorá by mala zapasovať do nového pohodlného sveta. Čas, ktorý prešiel, odkedy sme zabudli na naše bojovnícke dni, je iba zlomkom ľudskej existencie, čo znamená, že inštinkt bojovníka je stále v nás a čaká na prebudenie v živote muža.

Staň sa členom
A ZÍSKAJ PRÍSTUP K PRÉMIOVÉMU OBSAHU, FÓRAM A ĎALŠÍM CHLAPOM

  • Privátne skupiny len pre členov – či hľadáš inšpiráciu v športe, sile, vzťahoch alebo otcovstve
  • Privátne četovanie
  • Diskusné fóra – zorganizuj chlapov okolo seba, alebo sa pridaj k iným, preberaj všetko, čo ťa trápi a zaujíma, poraď iným
  • Nájdi si chlapov z Mužom.sk vo svojom okolí – vyhľadávanie na mape
  • Prednostné informácie ohľadom organizovaných stretnutí – takto si stále nájdeš miesto na našich častokrát vypredaných spoločných aktivitách
  • Vlastná nástenka a možnosť zdieľať svoje nápady s komunitou
  • 10% zľava na náš merch
  • Prístup k prémiovým článkom
  • Prístup k prémiovým podcastom

Život bojovníka bol riadený inštinktom prežiť a strachom zo smrti. Bol to práve strach, ktorý ho neustále posúval vpred a dával mu dôvod neustále sa zlepšovať. Koniec koncov, prežitie najsilnejších bolo v tom momente najefektnejšie. Bez fundamentálneho pochopenia životnej nestálosti a povinnosti docieliť dokonalosť by sme sa stali uspokojenými a nemotivovanými. Ak je pravdou, že nič nedefinuje mužnosť viac ako motivácia a inšpirácia jednotlivcov, ktorí žijú s dostatkom sebadôvery a chuťou žiť, tak lekcia, ktorú sa potrebujeme naučiť od bojovníkov z minulosti, nás posunie ďaleko po chodníku k mužnosti.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Nielen čistota pol života ...

Inštinkt bojovníka sa u nás prebudí najčastejšie vtedy, keď zažijeme nejakú udalosť, ktorá nám zmení život. Pre mnohých to je volanie prekonať nepriazeň osudu v životných okolnostiach, ktoré si vyžadujú bojovného ducha. Pre Teddyho Roosvelta to bola choroba v detstve, ktorá mu dala prvú horu, ktorú musel poraziť, no dala mu aj chuť prvého úspechu. Pre Lancea Armstronga to bol boj s rakovinou, ktorý mu dal silu dosiahnuť neopakovateľný úspech. Pre Martina Luthera Kinga Jr. to bol rasizmus, segregácia sveta, do ktorého sa narodil, to ho viedlo k hnutiu za občianske práva.

Cez pochopenie a aplikáciu nasledujúcich ideí môžete aj vy dosiahnuť status bojovníka a dostať sa na nekončiacu cestu rastu.

Ovládaj svoje telo

Aj keď najviac ľudí si asociuje bojovníka s bojom a lovením, tie sú len základnými princípmi, cez ktoré je vyjadrená sila bojovníka. Sú to ovládanie pohnútok, sila k nájdeniu disciplíny a zručnosť v každom aspekte života, ktoré oddeľujú bojovníka od bežného muža. Prvou výsadou každého muža by malo byť ovládanie svojho tela. Pre bojovníka to bola potreba k prežitiu vzhľadom na extrémne požiadavky, ktoré sa naňho kládli. Dnešný muž by sa mal zamerať na túto cnosť z viacerých dôvodov. Príčina a efekt ťažkej práce a svalov nadobúdajú vo svetle väčšieho obrazu na dôležitosti, keďže iba oni sú katalyzátorom úspechu. Ďalšie dôležité dôvody, prečo tlačiť svoje telo k sile, je dlhý list fyzických benefitov, ako hormonálna regulácia, mentálna jasnosť a všeobecný pocit, ktoré sa skombinujú k vylepšeniu života po mentálnej, fyzickej a duchovnej stránke.

Využi smrť ako sprievodcu

Každý z nás môže kedykoľvek zomrieť. Môže sa to stať dnes, zajtra, alebo budúci týždeň. Mohol by si ísť navštíviť svojho zomierajúceho kamaráta do nemocnice a cestou domov ťa môže zraziť autobus. Či už máte alebo nemáte existenčné problémy,  tie nie sú až tak podstatné vo vašej smrteľnosti. Ak by bol toto bežný vzhľad dnešného muža, myslíš si, že by sme sedeli doma, pozerali televízor a strácali čas starosťami, ako si zaobstarať najnovšie elektronické hračky? Rozhodne nie! Šli by sme von a začali by sme robiť presne to, čo sme vždy chceli (náš cieľ), zatiaľ čo by sme prestali strácať drahocenný čas na robenie hlúpostí. Koniec koncov, nie je lepší učiteľ ako smrť klopajúca na naše dvere.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   44. Pravidelná dávka – David Hume a prečo musí byť rozum otrokom vášní

Chodník si zvoľ pomocou srdca

Všetky chodníky sú rovnaké. Nevedú vôbec nikam. Na konci života budeme na presne rovnakej pozícii, avšak budeme schopní obzrieť sa spätne na svoj život, či už s ľútosťou alebo uspokojením pri rozhodnutiach, ktoré sme urobili. Dôležitý je chodník, ktorým kráčame, nie cieľ cesty. Je lepšie nasledovať chodník, ktorý vám prinesie šťastie v danom momente, než sledovať chodník, ktorý vám sľubuje šťastie v cieli cesty. Použitie smrti ako sprievodcu nás pohne k skutočnej zmene v našich životoch a prirodzene povedie k zvoleniu si správneho chodníka. Bojovník, ktorý si zvolí najvyššie povolanie, je ten, ktorý dosiahne najväčšie úspechy a posilní šancu na prežitie jeho krvnej línie.

Bojuj každý boj, ako by bol tvojím posledným

Ak používaš smrť ako svojho sprievodcu, tak budeš prirodzene bojovať každý boj vo svojom živote, ako keby bol posledným a rozhodujúcim zápasom. Ak máš túto mentalitu, tak sa prirodzene snažíš robiť všetko najlepšie a tvoja šanca uspieť rapídne stúpa. Toto je typ správania, ktorý očakávame od našich vodcov a našich idolov, tak prečo by sme mali o to oberať samých seba? Je to práve cez tento koncept, ako môžeš naplno žiť svoj potenciál a zvýšiť tak pravdepodobnosť toho, že budeš mužom ktorý bude inšpiráciou pre ostatných.

Cez praktické použitie týchto princípov vo svojom každodennom živote zažiješ zmeny v pohľade, cieľoch a skúsenostiach. Taktiež si osvojíš vodcovské kvality, po ktorých v skrytosti každý muž túži. Zmeníš svoj postoj z obete okolností na majstra úmyslov. Tým, že budeš žiť tieto princípy, začneš manifest, ktorý ťa zmení zo slabocha na bojovníka.

preklad: Miloš Gall
korektúra: Ivana Badiarová
zdroj: artofmanliness.com
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

  1. Máme využiť chodník, ktorý nám prinesie šťastie v danom momente namiesto šťastia v cieli ?? Nie tak celkom súhlasím. Ak napr. túžim po dobrej manželke, budem si teraz užívať s každou “sukňou” lebo mi to prinesie šťastie v danom momente ??? Alebo sa budem rozvíjať ako muž a budem ovládať svoje pudy ako muž aby som mal požehnanú manželku čiže môj cieľ. (Som kresťan, tak prosím nepísať žiadne ja to už nazývam “ateo-hejty”) Vďaka.

    1. Vďaka Michal za reakciu. Prístup a chápanie toho podľa čoho si vyberám cestu je veľmi individuálny. V kontexte celého článku by som povedal, že autorovi nešlo o to vybrať si “ľahšiu cestu”. V odseku, ktorý cituješ mňa napríklad zaujalo “Bojovník, ktorý si zvolí najvyššie povolanie, je ten, ktorý dosiahne najväčšie úspechy…”, to mi trocha našepkáva, že autor nejde po nejakom lacnom šťastí.

      Čo je ale najlepšie je že čítaš, premýšľaš a vyberáš si cestu. To je jedna z vecí, o ktoré sa snažíme. Vďaka za podporu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *