Dôkazné bremeno 1
|

Dôkazné bremeno

atlas-1164424_1920

Ak máte pocit, že vám niečo prináleží, patrí a máte na to právo, musíte uniesť dôkazné bremeno. Na vašich pleciach leží zodpovednosť obhájiť toto tvrdenie dostatkom relevantných dôkazov.

Ako z vás toto bremeno urobí lepšieho muža? Premýšľajme spolu nad tým, ako tieto myšlienky umožnia, aby ste makali na sebe, ale súčasne priniesli úžitok aj ľuďom, na ktorých vám záleží.

Všetko to začína v takom mentálnom nastavení, keď veríte tomu, že vám ľudia niečo dlhujú. Ja sám som občas pristihnutý pri takomto premýšľaní, napríklad vo vzťahu k mojim deťom. Iní chlapi majú pocit, že im niekto dlží úctu, rešpekt, podporu, dosaďte si podľa seba.

Asi by bolo dobré hneď na začiatku premýšľať nad tým, že nám nie je nikto nič dlžný.

Momentálne sa snažím začať niečo nové. Chcem sa venovať ľuďom ako osobný tréner. Je to risk, no som presvedčený, že to pôjde výborne. Moja manželka mi nie je povinná veriť, že to vyjde. Moji kamoši sa nemusia nechať trénovať mnou. Ľudia, ktorým som pomohol, nemusia pomôcť mne.

Dôkazné bremeno je na mne. Mali by ma podporiť? Možno áno, ale to je tak zbytočná otázka, že je omnoho lepšie sústrediť sa na vlastný výkon, ktorý ostatným ukáže, že som hoden ich podpory.

Prídeš v práci s nápadom a nemáš šéfovu podporu. Možno je to tak, že nápad sa mu pozdáva, no nedôveruje tebe. Toto je dotyk reality. Ak ťa nepodporí tvoja manželka, tak si spočítaj, koľko tvojich sľubov a projektov boli len slová bez skutkov.

Máš pocit, že máš na ich podporu právo? Dôkazné bremeno je na tebe.

To sa dá urobiť iba tak, že sa stanete mužom slova. Povieš niečo, urobíš to. Zakaždým, keď nedodržím slovo, navigujem ľudí k tomu, aby neverili mojim slovám a plánom.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Zmena

Kým neprijmeme, že dôkazné bremeno je na našich pleciach, nestaneme sa, kým by sme mohli byť. Ak to dokážeme, nebudeme musieť žiadať nikoho podporu, pretože ju budeme mať.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: pixabay.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *