Keď muž miluje ženu 1
|

Keď muž miluje ženu

V poslednom čase dosť intenzívne riešime otázky vzťahov v našich skupinách mužov, aj v samotnom projekte Bratstvo.
Kamarátom som dal pred časom nečakanú otázku: “Čo ste spravili za posledný týždeň pre svoju partnerku naviac?“

V poslednom čase dosť intenzívne riešime otázky vzťahov v našich skupinách mužov, aj v samotnom projekte Bratstvo.
Kamarátom som dal pred časom nečakanú otázku: “Čo ste spravili za posledný týždeň pre svoju partnerku naviac?“

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Otázku som im poslal pár dní pred tým, ako sme sa mali stretnúť, nech ešte majú možnosť dobehnúť to…
Môj dobrý kamoš začal s príbehom o poškriabanom aute. Najskôr úvod o tom, ako si vždy dáva pozor na svoje 4×4 a ako sa o neho stará… To je nám mužom dôverne známe, však?
Potom nastúpila záhada. Vraj našiel auto poškriabané pred bytovkou a tak začal pátrať, ktorý zo susedov alebo z vedľa zaparkovaných áut si “to” dovolil. Príbeh končil tým, že keď rozbehol pátranie, manželka sa mu priznala, že bola v potravinách a tam sa to stalo. Lenže čakala na vhodný moment, kedy mu to oznámiť. Keď skončil s príbehom, pozerali sme sa na neho s otvorenými ústami, že kde je pointa, čo v tom urobil naviac? Povedal, že: “ Však som jej nevynadal!”
Úplne mu rozumiem. Prebleskli mi hlavou všetky škrabance nášho auta, cez pokuty, až po môj zdvihnutý “tlak”…
Ale otázkou som mieril úplne niekam inam. Čo ste naplánovali, pripravili, urobili výlučne pre ňu?
Asi si v budúcnosti musím dať pozor na formulovanie mojich otázok. Aj keď tuším, že bola správne pochopená, len kamarát sa chcel z toho vykrútiť.
Pokračovali sme ďalej v debate, ako často kupujú manželkám kvety, proste len tak… Čo Vám poviem, skončilo to pri priznaní k jednej črepníkovej fialke, či dokonca úple bez kvetov.
Prečo o tom píšem, je, že táto debata prebehla asi pred 2 mesiacmi a odvtedy som videl veľký posun u všetkých chlapov, čomu sa veľmi teším. Zdieľali sme si fotky kvetov, šťastných manželiek či dokonca detí s kvetmi, nádhera!
Je veľa vecí, ktoré mužom prídu ”trápne”, ale našim polovičkám to jednoducho robí veľkú radosť. A keď tú radosť vidíme, tak pocit trápnosti v sekunde zmizne a začneme to robiť častejšie aj my, muži. Dokonca s radosťou .

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   37. Bratstvo records

A keď sme pri kvetoch, vy viete, aké kvety má rada vaša partnerka? Často kupujem pivónie. Hocikedy, len tak. Viem totiž, že ich Anita miluje.
A teraz sa musím k niečomu priznať aj ja. Keď som hodil túto otázku do našej skupiny, tak som chcel byť za toho, ktorý má tieto veci zmáknuté a za toho, ktorý je v danú chvíľu aj najkreatívnejší. Mali sme ten týždeň hodinu tanca, a tak som mal pekný pocit, že čo som ja pre svoju partnerku spravil. Lenže to bolo pred 2 mesiacmi a odvtedy sme netancovali, proste to nevyšlo. Alebo skôr ja som to opäť nezaradil medzi priority. Je čas napraviť to.
Viem, sám si niekedy hovorím, že pár hodín na kamarátov si v týždni nájdem bez problémov, ale plánovať čas s partnerkou mi akosi uteká pomedzi prsty. Premýšľal som, či je to správne a podľa mňa je pravda jednoduchá. Nie je to správne a je treba konať.
Hovorí sa, že každý rodič by mal so svojím dieťaťom tráviť minimálne hodinu za týždeň samostatne. Že je proste dôležité umožniť dieťaťu jeho vlastný čas (my máme 4 deti, ale snažím sa).
Lenže pri partnerkách sa nespomína nič, ale podľa mňa je to oveľa dôležitejšie. Sám viem, aké to bolo, keď som spadol do ošiaľu kamošov a sebarozvoja, nastavovania disciplíny, cvičenia a neviem čoho ešte. Myslel som si, že to, že sme v jednej domácnosti a veci robíme všetci spolu, mojej partnerke stačí… No nestačí. Ani jej a musím povedať, že ani mne. Len nám chlapom to musí akosi docvaknúť.
Áno, je dôležité pracovať na sebe. Ako Mužom.sk hlása, byť lepšou verziou seba samého. Je treba mať dobrých priateľov, ísť si zacvičiť alebo vybehnúť na túru.
Ale teraz som si vedomý toho, že je treba v tom všetkom udržiavať rovnováhu. A že pevný vzťah a láska je priorita.
A tak mením misku váh. Budem sa snažiť ju nielen nájsť, ale aj udržať tak, aby sme boli všetci spokojní.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   7 rád, ako čítať viac kníh

Pri debatách o vzťahoch som skončil vždy pri tom, že či chceme alebo nie, tak všetci prídeme na to, že ak sú vzťahy doma v poriadku, vtedy je všetko v poriadku.
Ak je doma medzi Vami harmónia a láska, a nie napätie, chlad a žitie akýchsi paralelných životov, tak potom zvládnete všetko. Aj “korona časy”.
Ak doma víťazí Vaše ego alebo nemáte spracované nevypovedané veci či čokolvek negatívne, tak jednoducho nemáte energiu na nič a prešľapujete na mieste. Prípadne Vás to ťahá len dole. Skrátka, je to náročné ustáť a pritom sa tomu dá predchádzať.
Páni, zažil som už rôzne fázy manželstva a dovolím si povedať Vám jednoduchú radu: “Happy wife, happy life”.

A na záver si ukradnem jednu myšlienku, ktorá sa mi nesmierne páči:

„Všetko má určenú chvíľu a každá záležitosť pod nebom má vhodný čas: je čas narodiť sa a čas zomrieť, čas sadiť a čas vytŕhať zasadené, čas zabíjať a čas liečiť, čas rúcať a čas stavať, čas plakať a čas smiať sa, čas žialiť a čas tancovať, čas rozhadzovať kamene a čas zbierať kamene, čas objímať a čas zanechať objímanie, čas hľadať a čas strácať, čas uschovávať a čas odhadzovať, čas trhať a čas zošívať, čas mlčať a čas hovoriť, čas milovať a čas nenávidieť, čas vojny a čas mieru.”
Všetko má svoj čas, vývoj aj výsledok.
Pre mňa najsilnejšie z toho je: “čas objímať a čas zanechať objímanie”.
Tí, ktorí ma už poznáte, nebudete prekvapení, keď poviem, že chcem žiť len ten čas “objímať”. Dnes viem, že to záleží aj na mne.


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *