Košeľa musí jednoducho sedieť 1

Košeľa musí jednoducho sedieť

elegantna-cierna-kosela-v120

PR článok | Nájsť si svoju ideálnu košeľu nie je vôbec jednoduché. Okrem kvality, na ktorú sa pozeráme, je základom dobrý strih, ktorý ukáže to, čo má, a zakryje menšie nedostatky. No nemôžeme zabúdať v neposlednom rade na golier košieľ, ktorý dotvorí ten pravý efekt správneho gentlemana.

Určite oslovím nejedného chlapa, ktorý pozná ten pocit „škrtiacej“ košele. Tak tento článok je ten pravý práve pre Vás. Košeľa má byť tým správnym doplnkom, ktorý má jednoducho sedieť.

Hlavný aspekt, na ktorý sa pozerá málo mužov pri výbere košieľ, je veľkosť goliera. Ak máte dlhý krk, existuje jednoduchý trik na kamufláž, a to vyšší golier. No platí to aj opačne, ak Vás trápi krátky krk, mierne ho zvýšite a zoštíhlite nosením nižších golierov na košeliach. Ďalším krokom k úspešnému výberu tej správnej košele je šírka golieru. Máte na výber medzi dvomi možnosťami, a to bežným business golierom a širokým cut-away . Pravidlá sú rovnaké, ako pri výške goliera. Úzka a dlhá tvár si vyberá široký golier, naopak okrúhla tvár úzky golier.
Samozrejme, ak patríte medzi tých šťastlivcov, ktorí nemajú takýto hendikep, máte šťastie a nemusíte takéto problémy riešiť. No môžete sa inšpirovať módou a momentálnymi trendmi v košeliach, ktoré trh práve ponúka.

Móda udáva trendy na každom kroku. Inšpirujte sa košeľami, či už na každodenné nosenie alebo aj na výnimočnejšie chvíle ako príjemné rande s Vašou polovičkou alebo pracovné stretnutie.

Goliere a ich druhy:

  1. Button Down. Golier, ktorý je pripevnený dvomi gombíkmi. Táto košeľa sa nehodí k obleku ani k dvojradovému saku. K tejto košeli sa kravata nenosí, takže kto nemá rád kravaty, tak táto košeľa je tým pravým orechovým práve pre Vás.
  2. Kent . Klasický golier. Nosí sa najčastejšie a je vhodný pre všetky kombinácie. Perfektne sa hodí do oblekov.
  3. Žraločí golier. Momentálny trend medzi goliermi. Hodí sa najmä k business oblekom.
  4. New Kent. Je kompromisom medzi Kentom a žraločím golierom . Nie je ani široký a ani špicatý. Nikdy sa nenosí bez kravaty.
  5. Stojačikový golier. Je ten ideálny pre špeciálne príležitosti. Takéto košele sa hodia k frakom, či smokingom. Kombinujú sa s motýlikom, nikdy nie s kravatou.
  6. Tab golier. Jednoduchá klasika.
MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Iskra

Je len na Vás, akému strihu košieľ podľahnete a aký strih goliera si vyberiete.

Článok bol pripravený v spolupráci s internetovým obchodom pre chlapov Budchlap.sk

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *