Malí muži 1
Ostatné Vzťahy Život muža

Malí muži

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

D7FBB0ACB5

Stý krát opakujem mantru, že mužom sa nenarodíte, ale môžete sa ním stať.  Chlapci prirodzene opakujú, čo vidia na svojich otcoch, strýkoch, bratrancoch, tréneroch. Keď dospievame, hľadáme potvrdenie starších chlapov. V roku 1907 vyšla krátka esej pre chlapcov o tom, ako sa stať malými mužmi. Skúste ju posunúť ďalej.

Aby chlapec zmužnel, musí sa správať ako muž. To však neznamená, že musí prestať byť chlapcom. Do tej miery, ako je možné, musí byť pomocou rodičom, bratom a sestrám. Akýmkoľvek spôsobom. Existuje mnoho vecí, ktoré robia muži a neboli by vhodné pre chlapcov. Ale existuje mnoho iných vecí, ktoré múdri a premýšľajúci chlapci robiť môžu a stále zostanú chlapcami.

Staré príslovie hovorí, že “nemôžeš nasadiť starú hlavu na mladé plecia”. To je pravda do určitej miery. V momente, keď sa to stáva výhovorkou pre bezohľadnosť, nedbalosť a hrubosť, je to zavádzajúce.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Nechceme urobiť z chlapcov starcov, ktorí majú naložené bremeno, ktoré by nemali niesť. Nemali by sme ich okradnúť o mladosť, kým sú deťmi.

Veríme, že “práca šľachtí”. Na druhú stranu život bez zábavy je ubíjajúci.

Malí muži sa radi hrajú. Možno dokonca radšej ako chlapci, ktorí v sebe z muža nemajú nič. Deje sa to preto, že hra pre nich môže byť zmenou zamestnania.

V každej domácnosti sa nájdu činnosti, ktoré dokážu malí muži urobiť rovnako dobre, ako dospelí. Môžu čistiť topánky, niečo opraviť, ísť na poštu, pracovať v záhrade, alebo pomáhať mladším súrodencom s úlohami.

Dokážu sa správať k rodičom s úctou, poslúchať ich a správať sa tak, aby im dôverovali, keď nemajú dohľad. Rodičia vidia, že túži po ich priazni a váži si ich uznanie.

Pamätám si, že som sa pýtal otca, či sa nebál poslať trinásťročného chlapca vyplatiť väčšiu sumu peňazí. “Vôbec nie,” odpovedal a usmial sa, “vedel som, že sú uňho v bezpečí. Vidíš, že je to už malý muž.”

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Lekcie v snehu

Keď budete starší a budete čítať o životoch mužov, ktorí niečo dokázali, zistíte, že už vtedy, keď boli chlapcami, začali jednať ako muži. Napriek tomu mali radi zábavu a hry rovnako, ako chlapci, ktorí nikdy nepomohli rodičom.

Ako často počujeme chlapcov povedať “Och, keby som už bol dospelý”. Ak sa opýtate prečo, zistíte, že je to preto, aby mohli robiť, čo majú radi. Sú unavení z poslušnosti a rodičovského vedenia. Myslia si, že dokážu rozlíšiť, čo je pre nich najlepšie. Taký chlapec ide nesprávnym smerom a iba čaká na to, kedy bude môcť odísť z domu. Vôbec sa nespráva ako muž. Predbieha veci, skôr či neskôr zablúdi a ostanú mu len oči pre plač.

Ak si malý muž praje stať sa mužom, tak si neurobí vlastnú cestu, ale bude sa snažiť pomáhať rodičom a byť užitočný okoliu. Neznamená to, že ho nebaví byť chlapcom, ale rád sa vzdá pohodlia pre dobro tých, ktorí preňho veľa urobili.


zdroj: artofmanliness.com
korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*