Skratky 1
|

Skratky

V súčasnosti sa im hovorí life hacky. Spôsoby, ako sa do cieľa dostať bezbolestne, alebo bez väčšej námahy. Veď bolesť a námaha sú zlé a je treba sa im vyhnúť, alebo nie?

V súčasnosti sa im hovorí life hacky. Spôsoby, ako sa do cieľa dostať bezbolestne, alebo bez väčšej námahy. Veď bolesť a námaha sú zlé a je treba sa im vyhnúť, alebo nie?

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Dobré veci chcú svoj čas, trpezlivosť prináša ruže, veci, ktoré majú význam, chcú svoju obeť… Tak je to pravda, alebo frázy? Niekde medzi riadkami doby čítam, akoby nebolo nič zvláštne očakávať výhody, ktoré som si nijak nevydrel, ani nevybojoval. Možno sa to netýka práve vás, ale skutočne mnohí z nás sú rozčarovaní, ak veci nejdú ľahko. Máme radi diplomy za účasť, medaily za prítomnosť na pretekoch, radi by sme ovládali hudobný nástroj, bojové umenie, cudzí jazyk do jedného mesiaca.

Na to všetko sú údajne skratky.

Mnoho vecí je už samozrejme vyriešených, ale zjavne to nestačí. Nelovíme, pretože stačí sadnúť do auta a ísť na nákup. Ale to nestačí, objednáme si nákup radšej domov. Nič z toho nechcem označiť ako lepšie, alebo horšie. Podstatnou pointou je, že zo života odháňame námahu, obeť a aktivitu, akoby to bolo prekliatie.

V skutočnosti však úsilie a bolesť potrebujeme. Ukazuje sa, že nevybojovaná sloboda sa stáva plytkou a prehliadanou. Skôr, či neskôr ju opustíme.

Využívate slobodu aj na to, aby ste si dobrovoľne zvolili svoje úsilie? Svoju bolesť?

Slobodne si môžem zvoliť, ako a kde budem “trápiť” svoje telo, aby som zlepšil svoje zdravie, silu a výkon.

Dobrovoľne si môžem vziať bremeno budovania biznisu a s tým súvisiacej obete, aby som tu zanechal nejaký odkaz.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Lekcie mužnosti z Gladiátora

Toto považujem za múdre využitie slobody. “Hacknúť” život pre mňa nie je výzvou. Naučiť sa skutočne hrať na gitaru môže trvať aj desať rokov a tak je to v poriadku. Mať silné a zdravé telo primerane veku je celoživotná cesta, nie cieľ na tri mesiace. Premieňali by ste svoj sen na skutočnosť aj keby ste vedeli, že to zaberie roky a nebude to len rýchly start up?

Zasväťte svoj život hľadaniu múdrosti. Obetujte veci chlapovi, ktorým sa chcete stať. Zvoľte si cestu, na ktorej vás môže stretnúť bolesť aj utrpenie. To sú súčasti rastu. Skvelý život predsa nie je ten, kde absentujú obtiaže, ale ten, v ktorom sú prekonávané.

Myslite vo veľkom a to vás vyvedie z komfortnej zóny.

Tak si to namierite smerom k dobrému životu.

korektúra: Ivana Varga

fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

One Comment

  1. Vďaka za článok. Presne s týmto teraz bojujem. Mám víziu čo chcem dosiahnuť ale strácam motiváciu, keď prídu ťažkosti a je treba obetovať niečo z môjho komfortu. Mojím najväčším nepriateľom je moja lenivosť. A preto niesu dobré skratky lebo skratkami veci neriešime, len ich odkladáme na neskôr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *