Milovať až do konca ... 1

Milovať až do konca …

Kedže máme také obdobie aké máme, druhá vlna epidémie covid -19, sám som dlho rozmýšľal, aký článok napísať. Verte mi, čokoľvek motivačné v tejto dobe “lock downu” mi prišlo ako niečo uplne zbytočné a skôr demotivujúce, pretože realizovať to naplno budeme môcť aj tak, až keď sa veci dostanú do normálu, respektívne ak to má väčšie rozmery, tak to naozaj nechám na odborníkov. Verím, že to bude už čoskoro.

Článok píšem, ako inak, v lietadle. Asi v poslednom, ktoré pustili z Catánie do Viedne, keďže lock down už je v plnom prúde aj v Taliansku. Kontroly a testy, ktoré sme absolvovali na letisku boli akoby sme žili v policajnom štáte. Cítili sme sa ako za tvrdého komunizmu a pomaly sa triasli či nás pustia domov, po všetkých tlačivách, otázkach a kontrolách. Pustili… A Sicíliu sme si zamilovali. Vlastne mám pocit, že sme sa opäť raz zas s manželkou zamilovali do seba. Ale to vám musí porozprávať ona. Peťo začal nahrávať podcasty o filmoch a smeruje to viac k tomu archetypu bojovníka. Je to úplne v poriadku, ja to len trochu vyvážim do rovnováhy a dám zas raz niečo vzťahové. Alebo niečo o Vášni?

Ale teraz k filmu “A Star Is Born”. Mňa osobne najskôr úplne zlomil, ale druhý krát už motivoval. Prečo zlomil …? Mám tinitus ako Jack vo filme a v čase, keď film vyšiel som to mal veľmi intenzívne. Viem, aké to je žiť s tým, keď vám 24 hodín denne niečo hučí v hlave a neviete to vypnúť. Zlomil, lebo som sa zľakol ako skončil jeho príbeh.. Môj verím, že tak neskončí. Som predsa nejaký bojovník! A viem, že s týmto sa dá žiť. Možno raz ako bude vakcína na covid bude aj liek na tinitus (Tinitus, alebo hučanie v ušiach je počutie zvukov, hučania, šumenia, zvonenia, pískania, klopania a podobne v uchu, ktoré neprichádzajú zvonka). Ja mám to štastie, že patrím do skupiny ľudí, ktorá s tým vie žiť. Žiaľ sú aj ľudia, ktorí to jednoducho nedávajú a končia až na psychiatrických oddeleniach resp. ako Jack.

Ale poďme na tie krajšie témy vo filme Star is Born. Tá Vášeň, tá energia … to je to najviac! A presne ten pocit som zažil teraz na našej ceste a výstupe na nádhernú sopku Etnu. Pre mňa v živote je vášeň a energia života to najviac. A tiež to, že keď cítite, že čokolvek sa v živote môže stať a vy ste zažili ten pocit lásky, tak to skrátka dáte. Ale to, že po 20-tich rokoch manželstva sme tam kde sme, nie je len tak. Sú to zdieľania, sú to ťažké rozhovory a hlavne úprimnosť, ktorú nie vždy chceme počuť a niekedy veľmi bolí. Kazdý je iný a láska znamená ľúbiť, dať slobodu a dôverovať. Keď toto partneri majú, tak majú všetko.

A teraz k Jackovi a Ally … Áno, je to filmová láska. Najkrajšie je to, že láska až do konca … Aj keď prichádzajú sklamania a zlyhania, tak sú jeden pre druhého najviac. Jackovi úplne rozumiem, lebo takou chorobou žijem, ale mám zázemie a viem, že to dám. V Mužom.sk sa snažíme ísť cestou fyzickej sily, mentálneho výkonu a toho aby muž zvládol všetko sám. Lenže je tu niečo viac. Niečo mocnejšie na čo žiadna sila nepomôže. Láska.

Predstav si, že stratíš osobu, ktorú miluješ. Za mňa pokojne poviem, že aj keď som silný a silný budem, viem že keď by som stratil svoju milovanú, tak by som stratil všetko. Nielen preto, že som sa jej úplne odovzdal, ale preto lebo môj život by už nemal taký zmysel. Odovzdať sa s dôverou, dávať a prijímať lásku, priať si navzájom a podporovať sa je to najviac a to najkrajšie čo môžme ako ľudia prežívať.

Preto Jack a Ally i keď krátko, ale tak intenzívne zažili niečo, čo iní ľudia vôbec nezažijú. Keď žijete s takouto vášňou je to naplňujúce. Vášeň nielen pre svoju manželku, ale aj svoje deti, priateľov, prácu a hobby, tak to je ideálny stav. Teraz vám to nechcem pokaziť, ale keď mám byť reálny, tak podľa mňa ideálny stav neexistuje. Ani v manželstve. Ale rozhodne to stojí za to sa k nemu stále približovať. Rozmýšľal som ešte pridať dialóg z filmu, ale asi najviac je aj tak duet “Shallow” a krásna energia, ktorá je medzi nimi, no a to sa nedá ani preložiť ani napísať.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   5 typov priateľov, ktorých potrebuje každý muž


fotografia: Warner Bros.
korektúra:

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *