The Son / Syn (2022) 1
|

The Son / Syn (2022)

Aj toto je realita. Tak ako fyzická  bolesť potrebuje lekára, aby ju vyliečil, rovnako aj duša, ak je chorá, potrebuje doktora. Duševné zdravie, nielen muža, je veľmi dôležitá téma a treba ju otvárať a dôverovať odborníkom.

Aj toto je realita. Tak ako fyzická  bolesť potrebuje lekára, aby ju vyliečil, rovnako aj duša, ak je chorá, potrebuje doktora. Duševné zdravie, nielen muža, je veľmi dôležitá téma a treba ju otvárať a dôverovať odborníkom.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Film “The Son”, v ktorom hlavnú úlohu hrá môj najobľúbenejší herec Hugh Jackam, je skvelý film a som za neho nesmierne vďačný. Príbeh o vzťahoch, otec-syn, matka-syn a aj o vplyve rozvodu na dieťa. Nicolas, 17-ročný chlapec, prechádza po rozvode rodičov mimoriadne ťažkými stavmi depresie a úzkosti a rodičia sa snažia pochopiť ho.  Aj keď si myslia, že konajú správne a s láskou, neuvedomujú si vážnosť situácie a zdravotného stavu svojho syna. Viac menej si idú svoje bez skutočného načúvania, a aj keď sa snažia, nevedia synovi pomôcť. Je to mimo ich hraníc chápania a možností. A tu, ako som už spomínal, keď je v nás “niečo” choré, či už fyzické alebo duševné, má nastúpiť medicína, resp. odbornosť. Príbeh dopadne tragicky. Film chce zanechať hlavne odkaz rodičom, aby situácie ohľadne mentálneho zdravia nikdy nepodceňovali, a keď je to potrebné, naozaj dôverovali lekárom. Rovnako doležité je proste prijať psychicky chorých ľudí a nechať im priestor, aký si pýtajú. Zároveň sa nesnažiť na nich tlačiť a presviedčať o tom, ako to máme my a ako to má byť podľa nás.

Rovina otca, ktorý opakuje chybu svojho otca, je tiež veľmi jasne vykreslená. Nedáva, lebo nedostával. S tým sa ale pracovať dá. Ďalšou vecou je kariéra. Mnohí otcovia si neuvedomujú, že ich úloha nie je len pracovať a nechať výchovu na matku. Rodičia sú obaja a každý má svoju úlohu v živote dieťaťa.
Ďalšia rovina filmu sú rozvedení rodičia a deti v nových vzťahoch. Nesmierne citlivá téma.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Železný Ján – rozprávka o zakliatom divochovi (2)

Za mňa bola asi najsilnejšia veta z celého filmu, keď Nicolas povedal svojmu otcovi, že: “Akékoľvek zranenie si spravil mojej matke, tak si ho urobil aj mne”. Preložte si to, páni, ako chcete, ale mne to dáva veľký zmysel.

Silné emócie, silný príbeh, ťažký. Ale reálny a môže nás naučiť viac sa snažiť prijať a lepšie sa správať aj k duševne chorým ľuďom, hlavne teenagerom. A nepodceňovať tento stav, ale vyhľadávať odbornú pomoc a najmä o tom hovoriť. 

Viac slov by bolo zbytočných, prosím pozrite si film The Son.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia:

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *