Skúsil som Klub Pánů z Ponožkovic 1
|

Skúsil som Klub Pánů z Ponožkovic

fotka

Pod stromček každoročne zväzok ponožiek a bolo vybavené. Čierne sú predsa univerzálne, tak na čo špekulovať. A aj tak sa na ponožky nikto nepozerá. Čo je to vôbec za tému?
mužom.sk priniesol zmenu do môjho života aj pri takej triviálnej” téme, ako je obliekanie chodidiel.
Jednou zo zásad pre autorské články je, že autor zodpovedá za obsah a môže odporúčať len to, čo sám skúsil a považuje za kvalitné. Pri hľadaní nových skúseností pre ďalšie písanie som si všimol, že vo svete existuje v zásade nový fenomén, tzv. subscribtion boxes. V slovenčine by sme hovorili pravdepodobne o predplatiteľských krabiciach, alebo predplatiteľských škatuliach.

O čo ide?

V skratke. Po predplatení istého obdobia vám raz za mesiac (môže to byť rôzne) domov príde balík, ktorý vás svojím obsahom prekvapí. Samozrejme, obsah tematicky tušíte, ale nepoznáte konkrétne položky. Tie sa v každej krabici obmieňajú. Téma škatule závisí od toho, kto túto službu poskytuje. Môže ísť o holičské potreby, veci na prežitie, oblečenie, možností je množstvo. Men box-y ideálne obsahujú veci väčšej hodnoty, ako je cena predplatného. Zároveň hrá veľkú úlohu samotné tajomstvo, resp. prekvapenie. Pre ďalšie info odporúčam youtube, kde je množstvo unboxingov” a recenzií.

V našom česko-slovenskom priestore týchto služieb nie je veľa. Jednu som za vás otestoval.

Klub Pánů z Ponožkovic je predplatiteľská služba, ktorá ponúka každý mesiac jeden pár unikátnych, pestrofarebných ponožiek do vašej schránky. Tie sú každý mesiac iné, nedajú sa kúpiť iným spôsobom a sú navrhované Najvyššou ponožkovou radou. Na to, aby ste mohli túto službu využívať, sa nutne musíte stať členom klubu. Obdobie členstva/predplatného je na vás, t.j. 3 mesiace, 6 mesiacov, 9 mesiacov alebo 1 rok. Podľa dĺžky trvania sa, samozrejme, mení aj cena. Stačí sa teda rozhodnúť a zvoliť veľkosť ponožky. Tak som to teda skúsil, veď byť členom Klubu Pánů z Ponožkovic znelo zaujímavo.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   To sa ľahko povie...

mužom.sk postupne posúva moje limity. Charakterové, pracovné, ale aj limity štýlu obliekania. Ak mi doteraz stačili čierne ponožky, dnes sa teším z pestrých ponožiek. Keby bola voľba na mne, tak by som svoje hranice posúval iba veľmi opatrne, ak vôbec. Ponožky by som v obchode obzeral a nakoniec nechal tak. No táto služba je terapia šokom. Jednoducho mi v schránke pristáli krásne oranžové ponožky s čiernou a červenou geometriou a bolo to. Naposledy to bol tyrkysový challenge. A popravde, som nadšený. Dizajn údajne tvorí majiteľ a ponožky sú vyrábané v Čechách z 80% bavlny, zvyšok je polypropylén a elastan. Občas sa ako extra objavia aj iné materiály, ako napríklad merino vlna.
Viete, čo ma prekvapuje? Kvalita. Ponožka aj po 3 mesiacoch drží. Nenosím ich málo a predsa nejavia známky opotrebovania.

Ale nejde len o produkt. Ide aj o atmosféru okolo. V pošte ma každý mesiac čaká zapečatený list, kde ponožkový sekretár Hubert Ponožka vysvetľuje vznik aktuálneho dizajnu. Vtipným spôsobom zvyčajne poskytne informácie o záhradníčení v Uppsale, alebo ako modrá skalica pomáha pri záchrane strechy. To všetko overené oficiálnym razítkom klubu a podpísané.

Spolu s týmto mi členstvo zabezpečuje vstup do online klubového priestoru. Tu vidím možnosť na rozvoj, pretože by som čakal viac (aj keď sa musím priznať, že neviem čo viac). V klube máte možnosť zdieľať fotografie svojich ponožiek, vidieť fotogalérie iných členov a obzrieť si už vydané modely. Týmto som nebol nijak uchvátený a ani som to nevyužil. Skôr si dokážem predstaviť niečo kreatívnejšie, tj. zľavový systém, videá zo vzniku aktuálneho dizajnu, a určite existujú aj lepšie nápady. Takže ako všade, aj tu sa ešte dá projekt posunúť ďalej.

Čo som ocenil, bola dobrá a rýchla komunikácia cez emaily. Facebooková stránka a Instagram tiež funguje v pohode.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Ako mi košeľa prestala vyliezať z nohavíc (recenzia produktu)

V neposlednom rade by sme sa mohli baviť o cene. To ale odmietam, pretože cenotvorba je vec tej ktorej služby a ja sa rozhodujem zaplatiť, alebo nie. Osobne rád podporím nápad, atmosféru a dobrý produkt, ak na to mám.

Môj subscribe v tomto mesiaci skončil. Rád by som ho obnovil, no kvôli magazínu premýšľam, že otestujem nejakú inú službu. Uvidím, ako to dopadne. Ponožkovice ale odporúčam. Buď pre vás osobne, alebo ako darček pre otca, manžela, brata… Keď ponožky, tak štýlovo.

Ak sa obliekate v casual style, alebo ešte viac formálne, moja skúsenosť je, že pestrá farba pôsobí oživujúco. Ak sa cítite dobre v jeansoch a tričku, tiež nič nepokazíte, skôr zaujmete a naviac máte tému k debate.

Toľko z mojej skúsenosti. Ak máte návrh, akú službu subscriber boxes” by som mal skúsiť ďalej, tak sem s tým.

fotka 5 fotka 3 fotka 2 fotka 1fotka (1)


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: domáci archív

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *