Život je tvrdý, prijmite to 1
Ostatné Život muža

Život je tvrdý, prijmite to

 jesse-orrico-184803
Povedal: „Synu, toto je drsný svet a muž, ktorý v ňom chce prežiť, musí byť silný. Vedel som, že tu nebudem, aby som ti pomáhal. Tak som ti dal meno a rozlúčil sa. Vedel som, že ťa to meno zocelí, alebo zabije. A práve ono ťa  spravilo silným.”
Povedal: „Práve si vybojoval pekelný boj a viem, že ma za to nenávidíš a máš právo ma zabiť. Nikdy by som ťa za to nevinil. No mal by si mi byť vďačný predtým, ako zomriem. Za všetky kamene, ktoré ťa trafili a pľuvance v očiach, pretože ja som ten bastard. ktorý ti dal meno Zuzka.”

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Kedysi bol svet omnoho tvrdším miestom na prežitie. Ak vás zožral šabľozubý tiger alebo ste zomreli na infekciu, pravdepodobne to nebolo nič výnimočné. Prežiť bolo pravdepodobne omnoho výnimočnejšie. Niežeby sa nám za tými časmi malo cnieť, aj dnes dokáže byť svet drsné miesto.

Práve v tých bežných aj menej bežných situáciách máme pracovať na charaktere a mentálnej výbave. Túžba po naplnenom živote zostane iba túžbou, ak nezačnete robiť konkrétne kroky. Kde je vaša odvaha? Kde je statočnosť? Bez nej zostanete navždy sedieť na posteli. Keď sa v živote objaví situácia, ktorá vás vydesí, potrebuje nielen zostať stáť a neutiecť, ale aj zaútočiť späť. Ak je život tvrdý, prijmite to. Naučte sa tomu čeliť. Pamätajte, že ste muž v aréne.

Ako a kde trénovať, kým sa to skutočne stane?

Zodpovednosť učiť mladých mužov má spoločnosť, rodina, otec, mama. Samozrejme, mladí muži majú svoj diel zodpovednosti. Ale keďže naša spoločnosť sa tomu obrátila chrbtom a rodičov sa na to pýtať nechcete, zostáva to už len na vás. Ono to tak býva. Za svoj život sme zodpovední predovšetkým my sami.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO
MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   172. Podcast Mužom.sk: Všetko je v p**i (Mark Manson)

Pevný charakter, ktorý obstojí, si dokážete pestovať na všetkých veciach, ktoré nechcete spraviť. Napríklad pri drobných úlohách. Starajte sa o svoj domov, izbu. Vnášajte hrdosť na miesto, kde žijete, pracujete, jete. Utvorte si rutinu a čas pre prácu na svojom okolí. Nezdá sa vám to dosť? Prichádzate o veľa. Poctivosť, dôslednosť a sebazaprenie sú kľúčové vlastnosti. Ak to nedokážete v malom priestore, zabudnite, že by sa to podarilo vo veľkom, náročnom projekte.

Ďalšia dôležitá vec je vytrvalosť, ktorú potrebujete pestovať denne. Skúste to napríklad športom. Nepoľavujte, nepredlžujte si pauzy, nepoužívajte skratky. Preneste to do bežného života. Zahryznite sa do toho, čo je vaším cieľom. Neprestaňte, keď sa veci stanú náročnými. Keď príde niečo ťažké, žiadna skratka sa nemusí objaviť, ale vy budete pripravení.

Nesmiete zabudnúť, že hlas, ktorý vám vraví, aby ste to vzdali, nie je váš vlastný. Je to hlas nepriateľa, opozície, hlas toho, kým nechcete byť. Práve vtedy potrebujete udržať pozíciu. V takých chvíľach nezabudnite, kto ste a kým sa chcete stať.

Vedomie toho, že ste muž, predpokladá, že budete hľadať, čo tento pojem obsahuje. V každej chvíli nesieme zodpovednosť byť najlepším možným ja. Pracovať na sebe a pripravovať sa na ťažké časy. Popritom nakoniec zistíte, že to nerobíte pre seba, ale máte dosť na rozdávanie. Budete pripravení žiť pre ostatných a prinášať im hodnoty, o ktoré stoja.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

2 komentáre

  1. Vynikajúci článok. Povinné čítanie pre každého koaličného polita.
    Ja som idealista a to by bol teda ideálny svet s mužmi tohoto charakteru.

    • Vďaka Jozef, snáď si sem raz nájde cestu aj nejaký koaličný/opozičný politik. Osobne mám rád ideály, ale keďže som vyštudoval politológiu, občas mi tie okuliare padajú z nosa. To nič nemení na tom, že to, čo zmeniť môžem, som ja sám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*